Paulina Paukštaitytė pristato naują dainą „Sapnai“: jautrų vaizdo klipą režisavo Dovydas Laukys

Paulina Paukštaitytė / Martyno Stankaičio nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Atlikėja Paulina Paukštaitytė (19) pristato premjerą „Sapnai“ ir atskleidžia savo gyvenimo detales bei ryškiausius momentus muzikos pasaulyje. Scenos iššūkiai, išsiskyrimas su prodiuserine kompanija, draugystė peraugusi į romantiškus santykius su atlikėju Viliumi Popendikiu bei naujas kūrybinis etapas, kuriame Paulina parodys tikrąją save. Apie visa tai atlikėja kalbasi su portalu Žmonės.lt.

Paulina, kaip atrodė tavo muzikinis kelias iki didžiosios scenos?

Muzika mane lydėjo nuo pat ankstyvos vaikystės, jau būdama trijų metukų dainavau chore, vėliau lankiau muzikos mokyklą, kurioje grojau smuiku ir fortepijonu. Nors negalėjau gyventi be muzikos, būdama paauglė pajutau aplinkinių spaudimą. Man buvo skiepijama, kad muzika yra netinkamas pasirinkimas ir savo ateitį turėčiau sieti su tokiais mokslais, kaip medicina, teisė ar kt.

Buvo minčių sustabdyti savo muzikinę veiklą arba ją visai nutraukti, tačiau būdama dešimtoje klasėje nusprendžiau sudalyvauti projekte „Lietuvos balsas“ ir įsitikinti, ar iš tiesų galėčiau gyventi be muzikos. Eidama ten tikrai nesitikėjau, kad seksis taip gerai ir ateisiu iki finalų. Tai buvo įrodymas ne tik man, bet ir kitiems, kad muzika – mano tikrasis pašaukimas.

Paulina Paukštaitytė / Martyno Stankaičio nuotr.

Kaip po šio projekto pasikeitė tavo gyvenimas?

Tiesą sakant, šis projektas mano gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Būtent projekto metu supratau, kad muzika yra mano kelias, pajutau, kad po mokyklos baigimo noriu atvykti ir savo gyvenimą kurti sostinėje. Būtent projekto metu pradėjau rinkti savo klausytojų auditoriją bei buvau pastebėta prodiuserių. Du metus dirbau su prodiuserine kompanija „Elitaz“, kartu išleidome dvi dainas, turėjau nemažai koncertų, tačiau kažkuriuo momentu pajutau, kad toliau savo muzikiniu keliu noriu žengti viena, tad su didžiule pagarba vieni kitiems, abipusiu sutarimu pasukome skirtingais keliais.

Visgi, kas tavo komandą sudaro dabar?

Nusprendžiau savo komandą suburti pati ir dirbti su man artimais žmonėmis. Šiuo metu bendradarbiauju su gerais savo draugais, prodiuseriu Edgaru Žaltausku ir Kasparu Meginiu, taip pat man be galo daug padeda Vilius Popendikis.

Paulina Paukštaitytė/Asmeninio archyvo nuotr.

Tai reiškia, kad nuo šiol scenoje matysime kitokią Pauliną?

Niekada į sceną nenorėjau eiti per blizgučius ir rožines spalvas. Esu jautri ir emocionali asmenybė, būtent tai ir persiduoda į mano kūrybą. Todėl su daina „Sapnai“ nusprendžiau nusimesti visas kaukes, kurias galbūt turėjau, ir parodyti tikrąją save.

Anksčiau dažnai girdėdavau, kad nepakankamai gerai atrodau, blogai šneku, turiu užsidėti aukštakulnius, nes per jaunai atrodau ir t.t. Nenoriu atskleisti iš ko, bet visada jaučiau didelį spaudimą, dėl kurio buvau priversta užsidėti tas kaukes. Visgi, dabar esu visiškai kitame etape ir savo klausytojams noriu parodyti, kad paprastumas ir jautrumas bei buvimas savimi yra tai, ko mums reikia labiausiai.

Paulina Paukštaitytė/Asmeninio archyvo nuotr.

O kaip gimė daina „Sapnai“ bei jos idėja?

Ši daina gimė būtent mano sapnuose. Dar karantino metu susapnavau sapną, kurio metu mačiau nuo manęs bėgantį mylimą žmogų.  Bėgau paskui jį, kviečiau, tačiau jis nutolo ir sapne likau viena. Prabudau su ašaromis akyse ir buvau itin sukrėsta, tačiau tada supratau, kad visą šį stiprų jausmą turiu paversti kūryba. Taigi, daina „Sapnai“ yra pirmas toks kūrinys, kuriam atidaviau visą save: išgyvenau jį, sukūriau tekstą, muziką, o vėliau ir muzikinio klipo idėją.

Tiesa, supratusi, kad šiai dainai reikia vaizdo klipo, pati nufilmavau, sumontavau ir parodžiau Viliui pavyzdį, kaip tai turėtų atrodyti. Pamatęs mano „juodraštinį“ variantą jis labai palaikė idėją visa tai nufilmuoti profesionaliai ir tam suburti artimų draugų komandą. Man be galo svarbi tinkama aplinka, nes jei jaučiu įtampą – tai labai gerai matyti ant mano veido. Būtent todėl vaizdo klipą režisavo Dovydas Laukys, kuris man padėjo susitvarkyti su emocijomis. Taip pat prie komandos prisidėjo mūsų geri draugai, žinomi vlogeriai Lukas Čestovas ir Antanas Jakimavičius. Jie visi tikėjo manimi ir mano idėja, o aš tikėjau jais. Manau, būtent todėl visi likome nuoširdžiai patenkinti galutiniu rezultatu.

Paulina Paukštaitytė (8 nuotr.)
+2

Kokią pagrindinę žinutę kartu su su šia daina nori perduoti savo klausytojams?

Mes visi sapnuojame tiek gražius, tiek kartais ne itin malonius sapnus. Būtent sapnai mums parodo mūsų troškimus, o tuo pačiu ir didžiausias baimes. Todėl noriu savo klausytojams pasakyti, kad išgyvendami tą kitą gyvenimo pusę sapnuojant, turime nebėgti nuo savo pasąmonės, išgirsti savo vidų ir tuo pačiu suprasti, kad sapnai – jungia mus visus.

Dažniausiai sunku pripažinti, jog kažkur suklydome, pasiilgome ir nežinome kaip ištaisyti klaidas, kurias padarėme impulsyviai ir neapgalvotai. Mano sapnas palietė tuos jausmus, apie kuriuos neišdrįsdavau pagalvoti realybėje, būtent jo dėka gimė daina ir muzikinis klipas. Taigi, nebijokime dalintis sapnais. Galbūt kažkada mes visi susitiksim būtent juose... (šypsosi).

Žiūrėkite vaizdo klipą:

Skaitykite daugiau