Pauliaus Ambrazevičiaus įspūdžiai iš Lenkijoje praūžusio festivalio „Open'er“: „Čia vykti jau tapo tradicija“

Paulius Ambrazevičius / Žmonės fotomontažas
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2018-07-11 21:30
Nuo 2002-ųjų metų Lenkijos miesto Gdynios pakraštyje vykstantis bene didžiausias rytų Europos muzikos festivalis „Open'er“ kasmet sutraukia vis daugiau melomanų ir iš Lietuvos.

Tarp jų – humoristas Paulius Ambrazevičius. Šiųmetinis „Open'er“ festivalis Pauliui jau aštuntas ir kaip Žmonės.lt sako pats komikas – vykti čia kiekvieną vasarą jau tapo ne tik jo, bet ir draugų tradicija.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Kodėl tiek metų iš eilės vyksti būtent į šį festivalį?

Per tiek laiko susiformavo draugų ratas, kurie kiekvienais metais vyksta į festivalį. Jų netgi būna nuo kelių iki keliolikos žmonių. Galbūt Vilniuje su tais žmonėmis mažiau susitinku ar bendrauju, tačiau žinau, kad visada sutiksiu čia. Jie yra „Open'erio“ experienco dalis. Žinoma, čia važiuoju ir dėl grupių, Kartais perku bilietus net nežinodamas, kas gros – esu įsitikinęs, kad tikrai rasiu kas man labai patiks.

Kokių grupių pasirodymai labiausiai įsiminė šiemet?

Geriausias koncertas man buvo Davido Byrne'o, grupės „Talking Heads“ vokalisto. Buvo tiesiog vau: ir koncertas, ir spektaklis, ir šokis, ir teatras. Labai įstrigo „Arctic Monkeys“ – jie man liko tvirtoje antroje vietoje. Labai nustebino „Massive Attack“ koncertas. Negalvojau, kad aš juos taip mėgstu. Net filmavau, ką darau žiauriai retai, labai patiko visą tai, kas vyko scenoje ir kas girdėjosi.

Aistės Tiriūtės nuotr.
Aistės Tiriūtės nuotr.
Aistės Tiriūtės nuotr.
Aistės Tiriūtės nuotr.

Ar buvo tokių pasirodymų, kurie nuvylė?

Niekas manęs nenuvylė, visais atvejais žinojau kur einu. Grupe nenusivyliau nė viena. Gal šiemet kiek buvo prasčiau su logistika. Didesnės eilės prie autobusų. Panašu, kad šiemet – rekordiniai metai, todėl gali būti, kad organizatoriai buvo ne iki galo pasiruošę milžiniškai miniai. Tačiau vistiek, galėjo būti labai gerai, bet buvo gerai.

Aistės Tiriūtės nuotr.
Aistės Tiriūtės nuotr.

Kokių koncertų ar festivalių šiemet siūlai nepraleisti Lietuvoje?

Jackas White'as – visiems privalomas, jeigu nevažiuojate į „Granatų“ festivalį, tai užsukite bent jau į George Ezra koncertą – jis mano praeitų metų Open'erio atradimas. Taip par jeigu mėgstate specifinę muziką, šį tą įdomesnio – nepraleiskite progos pamatyti „Die Antwoord“. Manau, kad bus labai gerai.

Kur toliausiai esi nuvykęs dėl koncerto?

Esu kelis kartus vykęs į Londoną. Buvo ir nepasisekę – turėjau bilietą į „Foo Fighters“ koncertą, prieš kurį grupės vokalistas susilaužė koją ir jį atšaukė, o gruodį vyksiu į Edinburgą.

Koks yra geriausias tavo koncertas?

Labai sunkus klausimas. Tikriausiai 2011 metais „Open'ery“ vykęs „Pulp“ koncertas ir „Prince'as“ – jis buvo tiesiog fantastiškas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai