Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus įspūdžiai iš Bolivijos: išbandė aštrių pojūčių pramogas

Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus įspūdžiai iš Bolivijos / V. Dranginio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-23 10:31
Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus kelionė Bolivijoje eina į pabaigą, tačiau jos metu lietuvių komanda spėjo patirti daug pirmų kartų: aplankė didžiausią pasaulyje druskos ežerą, nakvojo iš druskos pastatytame viešbutyje, pasiekė vulkano Tunupa viršūnę, su dviračiais leidosi „The death road“ (liet. mirties keliu), tituluojamu pavojingiausiu keliu pasaulyje, plaukė sraunia kalnų upe bei išbandė kanjoningą.

Į tolimąją Pietų Amerikos šalį išvyko keturių žmonių komanda iš Lietuvos: „The North Face“ konkurso „Project Bolivia“ Baltijos šalyse nugalėtojai Paulius Mikolaitis ir Deividas Bendžius, fotografas Vytautas Dranginis bei kelionės akimirkas „Sportland“ instagramo paskyroje fiksuojanti Monika Plūkaitė. Tiesa, Paul de Miko iš spalvingosios kelionės jau sugrįžo, o į Lietuvą pakeliui ir antrasis konkurso nugalėtojas – D. Bendžius.

Neapsieita be nuotykių

Vieną didžiausių įspūdžių praėjusią savaitę vaikinams paliko greitasis leidimasis nuo kalno dviračiais (angl. downhill). Ypatingai dėl to, jog dviračiais lietuvių komanda važiavo mirties keliu, kurio ilgis – 64 kilometrai. Ne veltui vieta turi tokį pavadinimą. Kiekvienais metais šiame kelyje žūsta apie 30 žmonių – vietovė pasižymi stačiais šlaitais, yra akmenuota, o kur dar pavojingos gamtos sąlygos... Tiesa, važiavimas mirties keliu komandai buvo sėkmingas, o ir be nuotykių neapsieita – Deivido dviračiui net du kartus sprogo padanga.

Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus įspūdžiai iš Bolivijos / V. Dranginio nuotr.
Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus įspūdžiai iš Bolivijos / V. Dranginio nuotr.

Taip pat lietuvių komanda pirmą kartą išbandė kanjoningą ir raftingą. Šios aštrių pojūčių vandens pramogos suteikė galimybę pažinti dar neatrastą Bolivijos gamtą. Pasak keliautojų, raftingas reikalauja didelio komandinio darbo, o plaukiant pripučiamoje valtyje vėl aplankė nuotykiai ir aidėjo juokas. Trečiame plaukimo metre iš valties iškrito gidas, o taip, pasak ekskursijos vadovo, būna retai.

Kanjoningas – pirmą ir paskutinį kartą

Ekstremalią kanjoningo pramogą Paul de Miko ir Deividas Bendžius juokdamiesi iškeikė ir sakė, kad tai pirmas bei paskutinis kartas, kai jie išbandė šią sportinio turizmo kalnuotose vietovėse rūšį. Kanjone gausu uolų, purslų, teka didelė vandens srovė. Drąsa pasižymėjo kelionės akimirkas fiksuojantis fotografas Vytautas Dranginis, kuris į vandenį nušoko nuo 8 metrų aukščio. Deividas Bendžius ir Paulius Mikolaitis juokavo, kad buvo atvesti į mirtį, tačiau džiaugiasi, jog visi išbandę kanjoningą liko gyvi ir sveiki.

Didelių traumų nepatyrė

Įspūdžių kupinus P. Mikolaičio ir D. Bendžiaus nuotykius socialinėje erdvėje stebėjo tūkstančiai sekėjų. Bolivijoje turėdami laisvą minutę, vaikinai atrašydavo smalsuoliams į žinutes ir mielai dalinosi nuotraukomis bei pasakojimais apie išskirtinę kelionę. „Didelių traumų nepatyrėme, jeigu neskaičiuosime atsiradusių mėlynių, sumušimų ar kartų, kai prigėrėme upės vandens“, – pridūrė D. Bendžius.

Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus įspūdžiai iš Bolivijos / V. Dranginio nuotr.
Paul de Miko ir Deivido Bendžiaus įspūdžiai iš Bolivijos / V. Dranginio nuotr.

Šioje kelionės atkarpoje lietuvių komanda susidūrė ne tik su ekstremaliomis sporto šakomis, bet ir temperatūrų, oro sąlygų skirtumais. Įvairioms oro sąlygoms pritaikyta keliautojų, alpinistų bei nuotykių ieškotojų „The North Face“ apranga visai lietuvių komandai Bolivijoje padėjo jaustis patogiai ir užtikrintai.

Apie konkursą

Paulius Mikolaitis ir Deividas Bendžius į Pietų Ameriką išvyko aplenkę daugiau nei 1500 konkurse „Project Bolivia“ dalyvavusių komandų iš visų trijų Baltijos šalių. Finalinį konkurso etapą didele balsų persvara laimėję vaikinai savo komandą pavadino „Fun travelling and travelling for fun“ (liet. „Smagus keliavimas ir keliavimas dėl smagumo“). Šis projektas buvo sukurtas norint plėtoti ir populiarinti kalnų, gamtos ir nuotykių sportus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai