Pats susirgęs ir mylimąją E.Mildažytę koronavirusu užkrėtęs S.Pilinkus: „Jaučiausi kaip išsunkta citrina“

Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-15 11:11
Kartu su antrąja puse žurnaliste Edita Mildažyte koronavirusu persirgęs LRT laidos „Daiktų istorijos“ vedėjas, menotyrininkas Saulius Pilinkus apie šią ligą prakalbo laidoje „Klauskite daktaro“. Pirmą kartą viešai jis kalbėjo ne tik apie šiandien didžiausia pasaulio bėda tapusią infekciją, bet ir apie santykius su E.Mildažyte.

„Klauskite daktaro“ vedėjui gydytojui Alvydui Unikauskui S.Pilinkus pasakojo, kad susirgęs koronavirusu jis kurį laiką jautėsi be galo blogai. COVID-19 jis užkrėtė ir savo gyvenimo partnerę, laidų vedėją Editą Mildažytę. 

„Gaila, kad žmonės jau turėdami tą bėdą, tiesiog laiku neinformuoja, nes mes galėtume kažkaip reaguoti. Neminėsiu kolegos vardo, tačiau, jei jis su manimi nebūtų išvykęs į filmavimo ekspediciją, galbūt nebūčiau užkrėtęs, nebūtume susirgę“, – kalbėjo S.Pilinkus.

Tiesa, jis paminėjo ir vieną teigiamą ligos aspektą – tyrimas parodė, kad antikūnų kiekis jo kraujyje siekia 20 procentų.

A.Unikausko paisteiravus, kuris kurį slaugė – Edita Saulių ar atvirkščiai – S.Pilinkus teigė: „Aš neslaugiau, neturiu tokios patirties. Minėtoji asmenybė – daktarų dukra, todėl ji labai gerai viską išmano“.

Paklaustas, kuris labiau sirgo, žinomas vyras sakė, kad jo simptomai buvo sunkesni, tačiau Edita taip pat persirgo ne pačia lengviausia COVID-19 forma.

Menotyrininkas kalbėjo anksčiau nepatyręs to keisto jausmo, kai yra šalta, o temperatūra didžiulė. Net įsisukęs į anklodę ir šiltai apsirengęs jis jautėsi krečiamas šalčio, nors kūno temperatūra siekė 40 laipsnių.

Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Kai liga baigėsi, jaučiausi kaip išsunkta citrina. Silpnumas buvo toks, kad kai pagerėjo situacija, užlipti į antrą namų aukštą atrodė didelis darbas. O jau besijausdamas sveikas ir turėdamas medikų išvadas, pabandžiau iš darbo pareiti iki namų Užupyje ir tai užtruko keturias valandas. Tokio nepraeinančio nuovargio anksčiau nejutau“, – kalbėjo Saulius Pilinkus, sirgęs sunkia COVID-19 forma dvi savaites.

E.Mildažytė apie savo ligą taip pat yra anksčiau kalbėjusi televizijos laidoje „Lrt Forumas“.

„Sergu, tikriausiai, vidutiniškai sunkiai, jau kokias dešimt dienų nekrenta temperatūra ir labai kosėju“, – pokalbį su laidos vedėja Nemira Pumprickaite tada nuotoliniu būdu pradėjo E.Mildažytė.

Žinoma moteris neslėpė, kad jai pasireiškė ne vienas rimtas simptomas ir jei ne čiulpiamos pastilės, tikriausiai sunku būtų žodį ištarti. Pokalbio metu vis pasigirsdavo, kaip Edita tramdo kosulį.

E.Mildažytė prie visų ją kankinusių simtomų įvardijo ir vieną COVID-19 nebūdingą – odos bėrimus bei jos niežėjimą.

„Mano oda pasikeitė, atsirado toks efektas tarsi ji būtų nušveista švitriniu popieriumi ir pasirodė keisti bėrimai, Bet čia, matyt, kiekvienam individualiai tas vyksta“, – tuomet kalbėjo E.Mildažytė.

Naujausi straipsniai