Patraukli ar per liesa? Vertiname šiandienos supermodelius

Kur ta riba tarp patrauklumo ir perdėto liesumo? / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-10-19 12:00
Kai pasirodė užsienio žurnalistės Sašos Martin straipsnis apie per liesus modelius, kilo diskusijų šurmulys: dauguma manekenių, kurių figūros spaudoje pristatomos kaip tobulos, iš tiesų nesveria tiek, kiek turėtų sverti sveiko sudėjimo žmogus. Šiandien kalbėsime ne apie mitybos sutrikimus, bet apie mūsų pačių požiūrį. Kokie gi tie supermodeliai – seksualūs ir patrauklūs ar vis dėlto per liekni?

Autorė, išanalizavusi modelių industrijos duomenis, pasidalijo informacija su pasauliu ir patikino, kad ji visai nesiruošia kritikuoti nei Victoria’s Secret vardo, nei jo manekenių – geriausių pasaulio merginų, atrinktų šio prestižinio prekės ženklo. S. Martin stengiasi parodyti, kokia slidi „tikros moters“ įvaizdžio sąvoka. „Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad podiumu vaikštantys modeliai yra gerokai per liesi. O štai apatinį trikotažą reklamuojančios manekenės – jau panašios į eilines moteris, besisukiojančias tarp mūsų. Tačiau taip nėra! Tos merginos – tai tos pačios liesutės manekenės, kurių svoris dažnai yra tiesiog pavojingas sveikatai. Tokios normos kalamos ir paauglėms, ir jaunoms moterims, nors iš tiesų reikėtų vaikytis ne mados ar figūros gairių, o tiesiog... paisyti sveikatos“, – pasakoja S. Martin.

Dekonstruodama ir analizuodama lieso įvaizdžio bumą, moteris pateikia įdomių įžvalgų. Garsiausi šiandienos veidai, reklamuojantys Victoria’s Secret gaminius, ne paslaptis, yra gražinami Photoshop programa. Dar daugiau – merginoms pridedamas ne vienas papildomas kilogramas! Normalūs kūnai, tokie kaip Penelopės Kruz, Sofijos Loren ar netgi Merilin Monro, šiandien suvokiami kaip... apvalumai. Tuo tarpu kaulai, tiesiog kyšantys iš po odos, – įsivešėjęs mūsų eros standartas.

S. Martin teigimu, „žmonės mokomi, kad normali ir graži moteris yra liesa kaip iš reklaminio katalogo ir būtinai atrodanti seksualiai. Tačiau, įsižiūrėjus atidžiau, akivaizdu, kad nuotraukoje ji tik pozuoja taip, jog atrodytų turinti moteriškas formas. Iš tiesų manekenės šonkauliai yra pernelyg išsikišę, alkūnės – aštrios ir liesos, o klubai – siauručiai“. Daugumos žymių manekenių kūno masės indeksas (KMI) yra mažesnis nei rekomenduojamas (18.5), o kai kurie gydytojai 17.5 ir mažesnį KMI iš karto priskiria prie anoreksijos ir kitų mitybos sutrikimų. Be to, autorės manymu, platus žandikaulis ir plonos lūpos neretai yra bulimijos ženklas, nes tokie bruožai susiformuoja nuolat kišant pirštus į burną, siekiant išvemti suvalgytą maistą. „Kai pažiūri įdėmiau, tai, kas laikoma tobulybe, iš tiesų yra skeletas“, – pripažįsta Saša.

Tačiau šios merginos nuotraukose šypsosi, dūksta, spindi ir atrodo laimingos. Be to, pasaulyje apstu moterų, kurios lieknos iš prigimties ir tiesiog džiaugiasi ypač sparčia medžiagų apykaita. Pateikiame sėkmingiausias šių laikų manekenes, kurios, pasak sveikatos specialistų, sveria gerokai per mažai. O ką manote jūs?

► Lais Ribeiro

Šis modelis, reklamuodamas apatinį trikotažą, dėvi dviem dydžiais krūtinę padidinančią liemenėlę, o spindintis veidas visai nesufleruoja apie jokias svorio problemas. Visgi kaulėtos rankos išduoda, kad ši pietietė sveria per mažai. Būdama 180 cm ūgio, ilgakojė Lais sveria vos 54 kilogramus.

Scanpix ir models.com nuotr.
Scanpix ir models.com nuotr.

► Alessandra Ambrosio

Pamenate pastaruoju metu tarp paauglių paplitusią liesumo maniją, kai vyravo įsitikinimas, kad ryškus tarpas tarp šlaunų – labai gražu? Ką gi, Alessandra jį turi. Tiesą sakant, jos šlaunys tokios plonos, kad internete manekenės gerbėjai juokauja, jog daktarai jai patartų kasdien valgyti Nutellos kremo ar riešutų sviesto ir priaugti bent kelis kilogramus. A. Ambrosio KMI yra vos 16.3, o šis skaičius gerokai nutolęs nuo rekomenduotino.

Scanpix ir models.com nuotr.
Scanpix ir models.com nuotr.

► Doutzen Kroes

Interneto spauda neretai užsimena, kad šviesiaplaukės olandų gražuolės rankos – tarsi pagaliukai, o liemuo toks plonas, kad, regis, ims ir perlūš. Nors ji mėgsta pabrėžti, jog yra tiesiog liekna ir raumeninga, interneto komentatoriai pirmiausia pastebi riebalų masės nebuvimą ir kaulus dengiančią odą, o ne sporto salėje „užaugintus“ raumenukus. Doutzen ūgis – 178 cm, o sveria ji 56 kilogramus.

Scanpix ir models.com nuotr.
Scanpix ir models.com nuotr.

► Behati Prinsloo

Akivaizdu, kad prireikus merginos kūnas pagražinamas nuotraukų koregavimo priemonėmis, tačiau S. Martins pabrėžia, jog viską išduoda B. Prinsloo žandikaulis. Platus ir grubus žandikaulis susiformuoja nuo rūgšties, nuolat priverstinai siekiant sukelti vėmimo procesą. Didžiausios liesumo išdavikės yra ir rankos – Behati rankos plonytės ir nelygios. Būdama beveik 180 cm ūgio, ji sveria vos 54 kilogramus.

Scanpix ir models.com nuotr.
Scanpix ir models.com nuotr.

► Candice Swanepoel

„Candice nuostabi!“ – tokiomis ir panašiomis antraštėmis mirga žurnalų antraštės. S. Martins prisipažįsta: „Anksčiau ir aš maniau, kad ji yra tobulybės įsikūnijimas, ir norėjau būti panaši į ją. Tačiau įsižiūrėjusi į Candice nuotraukas, kuriose moteris reklamuoja apatinį trikotažą, supratau, kad 49 kg ir 16.2 KMI – nieko pavydėtina.“

Scanpix ir models.com nuotr.
Scanpix ir models.com nuotr.

► Kate Moss

„Nėra skanesnio dalyko, nei pojūtis, kad esi liesa“, – šią sparnuotą manekenės frazę pasigavo tiek idealų siekiančios paauglės, tiek mados spauda. K. Moss, būdama 170 cm ūgio, sveria 45 kilogramus. Įdomu, ar toks svoris tikrai garantuoja puikią savijautą?

Scanpix ir models.com nuotr.
Scanpix ir models.com nuotr.
Scanpix ir models.com nuotr.
Scanpix ir models.com nuotr.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai