Pati sau fotografė: penki triukai, kad asmenukė būtų gera

Moteris daro asmenukę / Vida Press nuotr.
Moteris daro asmenukę / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-10 12:02
AA

Tokių įgūdžių prireiks – ar atnaujinant socialinių tinklų paskyrą, ar parodyti draugėms ir pasauliui naują derinį, ar tiesiog panorėjus turėti naują savo portretą interjero fone. Ir apskritai, gražiai fotografuotis – irgi meilės sau išraiška. Taigi – mokomės.

1. Fonas ir šviesa. Pasižiūrėkite, kas jums už nugaros – ten neturėtų būti nei sujauktų drabužių krūvų, nei išmėtytų daiktų, nei purvinų vitrinų ar nepageidaujamą atspindį metančių veidrodžių – visa tai gali sugadinti net geriausią nuotrauką.

Idealus variantas – dienos šviesa. Jei fotografuojatės vakare ir be dirbtinio apšvietimo neapsieisite, pasistenkite atsistoti taip, kad telefono, rankos ar lempos metamas šešėlis nekristų jums ant veido. Nenudelbkite galvos ir fotografuokite veidą kiek iš viršaus, kad šviesa būtų kuo lygesnė ir neišryškintų raukšlių.

Jei fotografuojatės lauke, saulė turi šviesti jums į veidą, bet ne atvirkščiai.

K.Kardashian pagal amžių esą jau neturėtų daryti asmenukių / Vida Press nuotr.

2. Siena. Jei tik jūsų kelyje pasimaišė lygi šviesi siena, manykite, kad pusė asmenukės sėkmės jau garantuota. Tik atkreipkite dėmesį, kad ant jos nekabėtų kokie ragai ar keistas paveikslas, kad vietoje gražaus portreto negautumėte juokingos ar pikantiškos bombos.

3. Veidrodis. Fotografuotis matuojantis – labai praktiška. Ir dažnai vienintelis būdas pažiūrėti į save iš šalies: konsultančių nuomonė nebūtinai bešališka, o jų skonis gali ir nesutapti su jūsų. Jei norite gauti kuo objektyvesnį atvaizdą visu ūgiu, telefoną laikykite maždaug krūtinės lygmenyje (t. y., kitaip nei fotografuojant portretą, figūra „imama“ iš apačios). Per daug neatsitraukite nuo veidrodžio ir nepamirškite tiksliai nustatyti objektyvą – ne į veidą, o į ryškų papuošalą ar aksesuarą.

4. Grupinė fotografija. Tokiose nuotraukose visada nekaip išeina tie, kas stovi iš kraštų, todėl jei ketinate ja dalytis socialiniuose tinkluose, įsitaisykite centre. Daugiau nei keturi žmonės asmenukėje – beveik visada fotomeno katastrofa. Beveik neįmanoma gerai nusifotografuoti sėdomis. Taigi jei kompanija didelė, verčiau paprašykite, kad jus kas nors nutrauktų – tada nė vienas modelis nenukentės.

Linksmybės / „Fotolia“ nuotr.

5. „Viską padarysiu pati“. Dauguma išmaniųjų telefonų turi laikmačio funkciją. Taigi galima atidėti paukščiuko skrydį iš objektyvo, įtaisyti telefoną toliau ir atidėtųjų dešimties sekundžių kaip tik užteks gražiai atsistoti ir nutaisyti šypseną. Dar galima prijungti prie telefono ausines, pasirinkti reikiamą rakursą ir duoti balso komandą. Nepamirškite, kad atstumą, per kurį galite nutolti, riboja ausinių laido ilgis: jums reikia geros nuotraukos, o ne sudaužyto ekrano.