Patarimai pradedantiems investuoti: geriausias metas ir investicijų objektas

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo antrosios dienos akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-08 15:47
Sekmadienio popietę Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime vyko verslo paskaita su „Swedbank“ vyriausiuoju ekonomistu Nerijumi Mačiuliu, kompanijos „Alliance for Recruitment“ partneriu Andriumi Francu, ūkio viceministru Mariu Skuodžiu, „INVL Asset Management“ investicijų padalinio vadovu Vaidotu Rūku ir investuotojų asociacijos valdybos pirmininku bei steigėju Vytautu Plunksniu, kurios metu diskusijos dalyviai patarė, į ką ir kaip turėtų investuoti žmogus.

Tris dienas trukusį jaunimo festivalį vainikavo pokalbis su Jurgiu Didžiuliu apie globalios Lietuvos tapatybės viziją kitam šimtmečiui.

„Visiems investuotojams svarbu suprasti principus ir idėjas, kurias reikia išmanyti norint investuoti“, – pokalbį pradėjo N. Mačiulis. Ekonomistas papasakojo apie grėsmes, su kuriomis susiduria žmogus investuodamas į kriptovaliutas, įmonių akcijas, nekilnojamą turtą ir obligacijas. N. Mačiulis patarė prieš priimant investicinį sprendimą neskubėti ir nepasiklausi staiga užplūdusiomis emocijomis: „Racionalų finansinį sprendimą žmonėms trukdo priimti perteklinis pasitikėjimas – jausmas, kad tu žinai geriau nei kiti. Priimdami finansinį sprendimą, pastebime tik teigiamą informaciją apie investicijų objektą ir neatkreipiame dėmesio į neigiamą jo pusę“.

Diskusiją investicijų tema tęsė V. Plunksnis: „Pradėti investuoti turite šiandien. Patarimas paprastas – atsidėti 10 ar 15 proc. savo santaupų. Nėra blogo meto pradėti, o jeigu tai padarysite šiandien, greičiau įgysite patirties“. Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkui pritarė ir V. Rūkas, teigdamas, kad investavimas yra nuobodus darbas, tačiau jo vaisiai – saldūs.

„Mano patirtis su investavimu nėra teigiama. Esu investavęs į bitkoiną ir pardaviau jį prieš kainos kilimą. Manau, kad geriausia investuoti į produktą, kurio žmogui nereikia ir apie jį pamiršti. Mano patirtis rodo, kad tai yra perspektyviausia“, – patirtimi dalinosi M. Skuodis.

Svarbiausiais patarimais, norintiems pradėti investuoti, tačiau nežinantiems į ką, dalinosi V. Plunksnis: „Tiems, kurie nori investuoti patariu nusipirkti bet kokių akcijų Baltijos šalyse, nes tai yra pigus regionas, todėl ir akcijos yra nebrangios. Būdami šio regiono gyventojais, nusimanome, kokios yra jo įmonės ir jų specifika, o investavę į Baltijos šalių įmones, įgysite patirties“.

V. Rūkas pirmąsias investicijas lygino su važiavimu dviračiu: „Pradėti važiuoti dviračiu yra sunku, bet išmokus vieną kartą, sugebėsime daryti tai visą gyvenimą. Tas pats yra ir su investavimu. Skatinu atsidaryti sąskaitą, pradėti, nes tai – pati svarbiausia investavimo dalis“

„Galbūt tai skamba banaliai, bet pats stengiuosi vadovautis šiais dalykais: investuokite į aplinką, kurioje esate, būkite tarp žmonių, kurie tai išmano. Svarbu sukoncentruoti savo dėmesį, tada bet kur ir bet kada galėsite mokytis naujų dalykų. Daug kas galvoja, kad norint investuoti reikia turėti didelę sumą pinigų, tačiau tai yra vienas iš blogiausių dalykų, nes patirties įgysite investicijas pradėję ir nuo mažų sumų“, – patarė M. Skuodis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai