Patarimai pradedančiajam sodininkui: jie padės sutaupyti laiko ir jėgų

Darbai sode ir darže / Fotolia nuotr.
Darbai sode ir darže / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-05-14 15:00
AA

Darbas sode ir darže – ne toks jau malonus dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tam, kad sodinimas, ravėjimas, laistymas ir kiti pavasario bei vasaros darbai būtų ne tik malonūs, bet ir duotų rezultatų, reikia mokėti tinkamai paskirstyti savo laiką ir jėgas.

1. Nesistenkite visko padaryti per vieną savaitgalį

Sodo ir daržo darbus planuokite priklausomai nuo darbų prioriteto. Sode visada atsiras darbų, kuriuos reikia padaryti tuoj pat ir kurie dar gali palaukti. Pavyzdžiui, pavasarį piktžolių ravėjimas nėra toks aktualus, kaip daigų, kurie gali labai greitai peraugti ar visai sunykti, sodinimas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Užsiauginkite egzotinį augalą iš skanaujamų vaisių kauliukų

2. Prieš sodindami augalą, susipažinkite su jo auginimo ypatumais

Apie įvairių augalų auginimo ypatumus galite pasiklausti pardavėjo arba rasti informacijos internete. Stenkitės viską daryti griežtai pagal instrukcijas: ateityje tai leis jums sutaupyti ir laiko, ir jėgų.

3. Iš anksto nuspręskite, kur sodinsite augalą, ir paruoškite sodinimo duobes

Geriau iš anksto pasodinti augalą taip, kaip yra rekomenduojama, negu vėliau stebėti, kad jis auga netinkamai arba visai nyksta. Pavyzdžiui, kai kurie augalai mėgsta pavėsį, o kai kurie priešingai – saulėtą vietą. Sodinimo duobių dydis ir gylis, priklausomai nuo augalo rūšies, būna skirtingas. Kodėl tai svarbu? Kiekvienam augalui yra reikalingas toks duobės dydis, kuriame jo šaknys galės augti ir vystytis tinkamai.

4. Nesodinkite augalų į nualintą ir neparuoštą dirvą

Prieš ką nors sėdami ar sodindami, būtinai, laikydamiesi instrukcijų ir specialistų rekomendacijų, paruoškite dirvą. Kai kurie augalai mėgsta rūgščią dirvą, kiti gi – šarminę. Jeigu žemė bus netinkama konkrečiam augalui, mažai tikėtina, kad jis iš viso augs ir duos vaisių.

5. Neskubėkite ravėti

Neravėkite lysvių ir gėlynų, kol piktžolės yra dar visai mažos. Palaukite, kol žolė bus kiek didesnė, tada ne tik lengviau ravėti, bet ir pats ravėjimas būna efektyvesnis, nes lengviau ištraukti šaknis. Be to, tikėtina, kad vėliau jums tereikės tik dažniau supurenti dirvožemį bei išvengti alinančio ravėjimo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką svarbu žinoti šiltnamio šeimininkui?

6. Ravėkite kruopščiai

Jeigu atėjo metas ravėjimui, piktžoles raukite neskubėdami, stengdamiesi jas ištraukti su šaknimis. Priešingu atveju po labai trumpo laiko jums vėl teks daryti viską iš naujo.

7. Nesodinkite krūmų ir kitų augalų šalia beržo

Jeigu jūsų sode auga beržas, nesodinkite šalia jo kokių nors gėlių ar vaiskrūmių. Dalykas tas, kad beržo šaknys labai išdžiovina žemę, dėl ko šalia šio medžio pasodinti augalai tiesiog žus.

8. Nepasikliaukite vien savo atmintimi

Nusibraižykite ar nusipieškite savo sodo, daržo ir gėlynų schemas. Taip jūs tikrai atsiminsite, kur ir ką pasodinote ir ką dar ketinate sodinti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 dalykai, kurių nedaro emociškai stiprūs žmonės

9. Atminkite, kad jūsų darbas sode – trumpalaikis dalykas

Taip, turint sodą tuos pačius darbus tenka daryti vėl ir vėl. Kartais tai gerokai atsibosta, todėl pasistenkite į tai žiūrėti kaip į laisvalaikio praleidimo būdą ir gauti kuo daugiau malonumo. Juk vėliau galėsite džiaugtis gausiu sodo ir daržo derliumi.