Jūsų namai gali atrodyti prabangiau, nei yra iš tiesų. Aukso verti patarimai

Svetainė / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-17 09:00
Turėti gražius ir jaukius namus – daugelio svajonė. Visgi, ne visus pinigus galime išleisti jiems įrengti, remontuoti ar dekoruoti. Visgi jei norite namams suteikti šiek tiek daugiau prabangos dvelksmo, pasinaudokite šiais patarimais.

Turėkite ir brangių, ir pigesnių daiktų. Jei norite, kad jūsų namai atrodytų taip, tarsi būtumėte išleidę nemažą sumą pinigų, tikrai nereikia, kad išties išleistumėte. Pagrindinė taisyklė – žinoti, į ką investuoti, o kokiems daiktams galima ir pataupyti.

Pagrindinė taisyklė – žinoti, į ką investuoti, o kokiems daiktams galima ir pataupyti.

Ilgalaikius, vertingus daiktus geriau turėti kokybiškus – sofa, kilimas yra tai, kam turėtumėte nepagailėti savo pinigų. O dekoracijų galite paieškoti ir per akcijas ar sendaikčių krautuvėlėse – galima rasti tikrų lobių.

Rinkitės klasiką. Ar kada nors pastebėjote, kaip dauguma aukščiausios klasės namų yra klasikinio stiliaus, be didelių įmantrybių? Prabangos įspūdį sukursite pasirinkdami neutralius grindų, šviestuvų, apmušalų atspalvius, o kitas spalvas naudosite tik kaip papildomas.

Užuolaidos. Išsirinkite geros kokybės, tinkamas užuolaidas ir iškart kambarys atrodys kur kas geriau. Beje, žinokite auksinę taisyklę: kuo aukščiau lubų kabinsite užuolaidas, tuoj lubos atrodys aukštesnės, o kambarys didesnis. Jei karnizą kabinsite prie pat ten, kur prasideda langas, lubos atrodys žemesnės. Tad gerai išrinktos ir pakabintos užuolaidos gali suteikti prabangos įspūdį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interjero dizainerės: „Net mažas vonios kambarys gali būti praktiškas ir stilingas“

„Fėjos namai“ nuotr.
„Fėjos namai“ nuotr.

Detalės, detalės. Atminkite, kad ir kokie namai būtų, viską galima ištaisyti tinkamomis detalėmis ir dekoracijomis. Esmė slypi smulkmenose. Pilkas fotelis atrodo niūriai ir netraukia maloniai prisėsti? Situaciją kaipmat pataisys geros kokybės, tinkamos pagalvėlės. Beje, vos panorėję galėsite pakeisti pagalvėlių užvalkalus ir interjeras įgaus visai kitą nuotaiką. Nepamirškite žvakių, knygų ir kitų smulkių dekoracijų, kurios gali suteikti prabangos įspūdį. Tačiau labai svarbu neperspausti, kitaip rizikuojate pasiekti priešingą efektą.

„Romo“ nuotr.
„Romo“ nuotr.

Paveikslai. Visi žinome, kad geras, originalus paveikslas gali kainuoti ir kelių mėnesių atlyginimą, tad tikrai tai neatrodo, kaip pigus ir geras būdas paversti jūsų namus prabangos oaze. Tačiau paveikslas visada suteikia interjerui šarmo. Tačiau nepirkite pigių popierinių paveikslėlių iš prekybos centrų, jie iškart išduos interjero pigumą. Internete paieškokite menininkų, kurie kuria puikius, originalius paveikslus, tačiau neprašo kosminių sumų už juos. Panaršę, pamatysite, kad galite atrasti tikrų lobių, kuriuos įsigiję už nedidelius pinigus, savo namams suteiksite kur kas prabangesnį įspūdį.

Monikos Juknienės nuotr.
Monikos Juknienės nuotr.

Tinkamo dydžio baldai. Žmonės dažnai daro vieną klaidą: į mažą erdvę sukiša didžiulius baldus, kurie vos telpa, o didelėse erdvėse pastato nedidukus baldelius. Tiek viena, tiek kita klaida nesudarys prabangos įspūdžio. Pirmuoju atveju atrodys, kad trūksta vietos, o antruoju, kad kambaryje kažko trūksta. Jei norite, kad jūsų namai atrodytų gerai, išsirinkite tinkamo dydžio baldus.

Augalai. Niekas taip nepadės sukurti jaukumo ir prabangos kaip augalai. Paprasta, ar ne? Patikėkite, jie sukuria ypatingą atmosferą bet kur. Ir visai nesvarbu, ar tai dideli, ar maži augalai, svarbiausia, kad būtų prižiūrėti ir gyvi. Venkite dirbtinių gėlių, nebent jos yra itin kokybiškos. Ir atminkite, jei jūsų dirbtiniai augalai namus puošia daugiau nei 5 metus, reikėtų jų atsikratyti – jie dulkėti, tikėtina, turi pažeidimą ir akivaizdu, kad yra dirbtiniai, nes gamybos technikos kinta ir gamina vis labiau tikroviški. Beje, jei pamerksite gėlių į vazą, namai iškart įgaus kitą atmosferą.

TAIP PAT SKAITYKITE: 3 dalykai, į kuriuos turėtume atkreipti dėmesį pirkdami kilimą

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Akį traukiantys veidrodžiai. Nesvarbu, ar turite mažą ar didelį prieangį, tikrai verta šiek tiek pinigų skirti juos gražesniam veidrodžiui įsigyti. O kur dar vonios kambarys, kuris neįsivaizduojamas be stilingo veidrodžio. Veidrodžiai visada erdvei suteikia elegancijos, be to, jie ne tik puošia interjerą, bet ir yra praktiška detalė. Prieangiuose, vestibiuliuose gali apšviesti, sukurti didesnės erdvės įspūdį. Beje, kabindami veidrodį, pagalvokite ir apie jo rėmą, kuo dailesnis – tuo prabangesnį įspūdį suteiks.

Kilimai. Gražus, geras, kokybiškas, tinkamo dydžio kilimas ne tik papuoš jūsų namus, bet ir paslėps grindų defektus. Tad kartais gali užtekti jo, kad namai atrodytų prabangiau. Beje, šiuo metu metu madingi senoviški raštuoti kilimai, tad jei tokį turite ant palėpės, traukite į dienos šviesą.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Tvarka

Jei jūsų namai bus labai prabangūs, tačiau netvarkingi (visur bus išmėtyti daiktai, drabužiai, akį rėš neplauti indai ir dulkės), niekas gražaus interjero nepastebės. Tačiau jei kuklus interjeras bus tvarkingas, kur kas didesnė tikimybė, juos paversti šie tiek prabangesniais. Štai keli patarimai. Vonios kambaryje ant lentynos bet kaip išdėliojate buteliukus? Sudėkite juos į stilingą dėžutę, o rankšluosčius dailiai sulankstykite – toks mažas pasikeitimas suteiks viešbučio tvarkos įspūdį ir, savaime, suprantama, prabangos dvelksmą. Tą patį darykite ir su kitais daiktais visuose savo namuose. Atminkite – esmė yra ne tai, kokie brangūs daiktai, bet kaip mokate juos pateikti.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interjero detalės, kurios niekada neišeis iš mados

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai