Paslaptinga „Auksinius gaublius“ skirstanti organizacija: kas išrenka laureatus?

„Auksinių gaublių“ statulėlės / AFP/„Scanpix“ nuotr.
„Auksinių gaublių“ statulėlės / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2017-01-08 17:55
AA

Milijonai televizijos žiūrovų sekmadienį įsijungs „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremoniją – vieną svarbiausių ir ryškiausių Holivudo renginių, kuris daugelį filmų nukreipia keliu į „Oskarų“ šlovę. Tačiau galbūt nedaugelis žino, kas išrenka „Auksinių gaublių“ laureatus.

Šiemet tarp balsuotojų yra aktoriumi tapęs buvęs rusų kultūristas, buvusi „Mis Visata“ iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) ir buvęs inžinierius iš Egipto.

Visi jie priklauso Holivudo užsienio spaudos asociacijai (HFPA) – maždaug 90 žurnalistų grupei, kuri yra tarp slapčiausių klubų Holivude.

Nors kai kurie HFPA nariai dirba gerbiamose žiniasklaidos priemonėse, daugelis jų yra laisvai samdomi ir dirba nelabai aiškiuose leidiniuose.

Geresnės prieigos prie šou verslo pasaulio siekusių užsienio žurnalistų grupelės 1943 metais įsteigta HFPA bėgant metams virto didžiule institucija.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prasideda Holivudo apdovanojimų sezonas: pasaulis laukia „Auksinių gaublių“

Vis dėlto kai kas „Auksinius gaublius“, kuriais pagerbiami kino ir televizijos geriausieji, atmeta kaip viešųjų ryšių įrankį Holivudo studijoms, kurios visus metus stengiasi įsiteikti HFPA nariams.

Tačiau jau pats renginio mastas ir postūmis, kurį jis gali suteikti kai kuriems filmams prieš visų svarbiausius „Oskarus“, padidino pasitikėjimą jais.

„Holivude tai būdavo laikoma pokštu, – sakė Howardas Suberis (Hovardas Sjuberis), kuris 51 metus dėstė kiną Kalifornijos universitete Los Andžele. – Pokštu tai liovėsi būti tapęs šou su gerais reitingais ir visiems vadybininkams, reklamos agentams, prodiuseriams, studijų vadovams pamačius, kad tai yra dar vienas būdas reklamuoti savo prekes.“

„Tai vis dar laikoma saviškių pokštu kalbant apie tai, kas yra tie žmonės, bet vertinama rimtai, nes tai rodo televizija“, – pridūrė jis.

Kas priklauso HFPA?

Tapti HFPA nariu nėra taip paprasta. Bet kurį įstoti siekiantį užsienio žurnalistą turi remti du nariai, bet paraiška gali būti atmesta jei ją vetuoja bent vienas asociacijos narys.

Priimti nariai turi parengti šešis straipsnius per metus ir visą laiką turi nevaržomą prieigą prie spaudos konferencijų ir specialių renginių.

Kelios svarbios žiniasklaidos priemonės, tarp jų – Prancūzijos dienraštis „Le Monde“, Londone leidžiamas laikraštis „The Times“ ir dienraštis „The New Zealand Herald“, anksčiau skundėsi, kad nėra įleidžiamos.

Pastaraisiais metais organizacija nustatė kursą didesnio patikimumo link ir stengėsi pritraukti jaunesnių narių, be to, pelnė pripažinimą savo labdaringais darbais.

Dabartinis prezidentas Lorenzo Soria, kuris HFPA priklauso nuo 1989-ųjų, sakė, kad pernai buvo priimti keturi nauji nariai, kurių du dirba leidiniams Kinijoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Los Andžele išdalyti „Auksiniai gaubliai“: triumfavo „Hju Glaso legenda“

2016-ųjų metų „Auksinių gaublių“ apdovanojimai:

73-tieji „Auksinių gaublių“ apdovanojimai Los Andžele (110 nuotr.)
+104