Paskelbtos trys pretendentės į Geriausios metų kino aktorės titulą

Jurga Jutaitė, Severija Janušauskaitė ir Valda Bičkutė / Audriaus Solomino nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2013-03-01 18:16
Penktus metus iš eilės „Kino pavasaris“, į pagalbą pasitelkdamas kino žiūrovus, renka Geriausią metų kino aktorę. Trys pretendentės į šį titulą iškilmingo vakaro metu buvo pristatytos penktadienį.

Vakaro vedėju tapo Rolandas Vilkončius, kuris kiek pagyręs pavasarėjantį orą žodį perdavė „Kino pavasario“ direktorei Vidai Ramoškienei.

„Šiandien yra tas taškas, ta diena, kai mes esame jau visiškai pasiruošę. Šiandien turėčiau ypatingai padėkoti toms aktorėms, kurios sutinka žaisti su mumis. Tai – išskirtinis atvėjis, kai mes galime pasidžiaugti, kad turime jaunų, gražių ir talentingų aktorių“, – sakė „Kino pavasario“ siela V.Ramoškienė.

Vilniuje esančiame „Forum cinemas Vingis“ kino teatre susirinkę kino kūrėjai ir mėgėjai pagaliau išgirdo pretendenčių pavardes. Kandidatėmis tapo – Jurga Jutaitė (už vaidmenį Kristinos Buožytės filme „Aurora“), Severija Janušauskaitė (už vaidmenį ne viename filme, o ypač filme „Kablelis“) ir Valda Bičkutė (už vaidmenį Mario Martinsono filmą „Tyli naktis“).

V.Bičkutė tikino, kad dalyvati šiame konkurse jai yra itin didelė laimė. Paklausta, ko ji tikisi iš konkurso Valda trumpai tepasakė: „Nieko nesitikiu iš konkurso, tiesiog esu čia. „Kino pavasariui“ jaučiu ypatingą meilę. Man dalyvauti šiame konkurse – didelė laimė“.

Tiesa, Jurga Jutaitė dalyvauti nominančių sklebimo vakare negalėjo, tad savo padėkas perdavė vaizdo įrašo pagalba. „Man labai gaila, kad fiziškai negaliu būti su jumis, bet noriu pasinaudoti proga ir padėkoti, kad mane pakvietė į šitą renginį. O nugalės jame tik draugystė bet kokiu atveju“, – kaip visuomet optimistiškai skambėjo aktorė.

Nugalėtojai, anot R.Vilkončiaus, atiteks tradicinis, tačiau įkvėpiantis prizas – kelionė į Paryžių. O balsuoti už savo favoritę kino gerbėjai galės iki kovo 28 dienos oficialioje festivalio svetainėje Kinopvasaris.lt.

Primename, kad praėjusiais metais žiūrovai Geriausia kino aktore išrinko Tomą Vaškevičiūtę. Šis titulas anksčiau buvo skirtas Larisai Kalpokaitei, Nelei Savičenko, Gabijai Ryškuvienei ir Editai Užaitei.

Šių metų pretendentės į metų geriausios Lietuvos kino aktorės titulą:

Kadras iš filmo „Aurora“
Kadras iš filmo „Aurora“

Jurga Jutaitė (g. 1986 m.) sukūrė pagrindinius vaidmenis režisierės K.Buožytės filme „Aurora“ (šių metų „Kino pavasario“ konkursinės programos filmas) ir režisieriaus K.Vildžiūno juostoje „Aš esi tu“ bei antraplanį vaidmenį juostoje „Kai apkabinsiu tave“ (rež. K.Vildžiūnas).

Kadras iš filmo „Aurora“
Kadras iš filmo „Aurora“

Severija Janušauskaitė (g. 1981 m.). atliko pagrindinius vaidmenis filmuose „Žvaigždė“ („The Star“, rež. A.Melikyan) ir „Anarchija Žirmūnuose“ (rež. S.Drunga), antraplanį – filme „Myliu kulką tavo širdyje“ (rež. D.Vaišnoras) ir epizodinį – režisieriaus A.Puipos filme „Miegančiųjų drugelių tvirtovė“. 18-asis „Kino pavasaris“ rodys du filmus, kuriuose vaidina ši aktorė: „Kablelis“ (rež. Ž.Povilaitis) ir „Ekspermenas“ (rež. R.Marcinkus).

Valda Bičkutė (g. 1980 m.). Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro aktorė sukūrė pagrindinius vaidmenis režisieriaus M.Martinsono juostose „Tyli naktis“ ir „Nereikalingi žmonės“, antraplanį - režisierės K.Buožytės filme „Kolekcionierė“.

Kadras iš filmo „Aurora“
Kadras iš filmo „Aurora“

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Kepta dorada / Skaitytojos nuotr.

Reklama