Paskelbti nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė bei Asmik Grigorian/Andrejaus Vasilenko ir „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-16 14:45
Gruodžio 16-ąją Nacionalinės kultūros ir meno premijos pirmininkė Viktorija Daujotytė-Pakerienė paskelbė 2019-ųjų nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatus.

Kino režisierius Algimantas Puipa premiją pelnė už kino vaizdų poetinę realybę, rašytojas Saulius Šaltenis – už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių, operos solistė Asmik Grigorian – už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą, kūrybinė grupė: Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė – už įkvepiantį bendradarbiavimą, kuriant aukščiausio lygio kritinį meną, kompozitorė Zita Bružaitė – už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą, aktorė Viktorija Kuodytė – už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

Paskelbti 2019 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Paskelbti 2019 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas pasidžiaugė, kad nuo 1989 metų teikiamos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos įsitvirtino kaip aukščiausio lygio mūsų meno ir kultūros įvertinimas, nepaisant jokių politinių ar komercinių interesų.

„Vertinami visų pirma meno pasiekimai, kūrėjų reikšmė mūsų valstybei ir visam pasauliui. Šiemet galime pasakyti, kad mūsų menininkai ne tik siekia prilygti pasauliniam kontekstui, bet yra ir jo lyderiai. Per tuos Nepriklausomybės atkūrimo metus mums yra pavykę įveikti XX amžiaus istorijos nulemtą atotrūkį nuo Vakarų kultūros ir meno, ir šiandien mūsų menininkų vardai yra pasaulinėse viršūnėse“, – sakė kultūros ministras.

Pasak Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkės, literatūrologės prof. Viktorijos Daujotytės-Pakerienės, komisija dirbo susitelkusi, atsakingai ir savarankiškai, prisiimdama vertinimo atsakomybę.  „Tarp šių metų laureatų didelė ir graži moterų kūrėjų persvara. Esame tikri, kad ateina išsilyginimo laikas“, – pažymėjo komisijos pirmininkė.

Komisijos  nariai – kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, architektas Audrius Ambrasas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Komisija iš viso vertino 40 kandidatų.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Šįmet Nacionalinių kultūros ir meno premijų teikimas mini savo 30-metį. Pirmą kartą jos pradėtos teikti 1989 m.

Temos:
Aktualu Naujiena

Naujausi straipsniai