Pasivaikščiojimai: fotografės Gretos pažintis su Bernardinų kapinių influenceriu

Pasivaikčiojimai su Greta Skaraitiene: Bernardinų kapinės/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Pasivaikčiojimai su Greta Skaraitiene: Bernardinų kapinės/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-23 17:24
AA

„ŽMONĖS Foto“ fotografė Greta Skaraitienė kartu su Žmonės.lt portalu siūlo visiems trumpam pamiršti mūsų pasaulį užklupusias negandas ir prisiminti, kad už lango – taip ilgai lauktas, saulėtas pavasaris. Šį kartą kviečiame su Greta pasivaikščioti po Vilniaus Bernardinų kapines.

„Rudenį dariau reportažą vienose iš seniausių Vilniaus Bernardinų kapinių. Užupyje jos buvo įkurtos 1810 m. ir XIX a. buvo mėgiama pasivaikščiojimo vieta. Bernardinų kapinės užburdavo savo atmosfera, o priminė labiau parką nei kapines“, – pasakoja Greta.

Šiandien, pasak jos, ypatingą atmosferą kuria apsamanoję antkapiai, lietaus nuplauti angelai, mūrinė klasicizmo stiliaus koplytėlė, takelių vingiai, kalneliai ir...mes.

Pasivaikčiojimai su Greta Skaraitiene: Bernardinų kapinės (23 nuotr.)
+17

„Bet svarbiausia – ten gyvena katinas! Bernardinų katinas. Susipažinau su juo kai buvo pasipuošęs raudonu kaspinu ir ramiai sekė akimis praeivius. Pasisveikinome, aš savo kalba, jis – savo. Lydėjo mane kurį laiką, lyg rodydamas ką fotografuoti ir leisdamas tą daryt miauktelėjimu.

Jis labai šiuolaikiškas, nes turi savo paskyrą instagrame. Tapome virtualiais draugais. Ir anądien, Bernardinų katino paskyroje pamačiau nuotrauką, kurioje jau išdygusios jos, mėlynosios gėlytės“, – juokiasi Greta.

Pasivaikčiojimai su Greta Skaraitiene: Bernardinų kapinės/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kiekvienas metais, balandžio mėnesį, visas kapinių plotas pasidengia magiška mėlyna spalva. Tai sibirinės scylės, nedidelės ,10-20 cm aukščio, gėlės. Čia jų tūkstančiai, banguojančių kalneliais, tarp senų antkapių. 

„Suradau praeitų metų darytas nuotraukas. Pamenu, kaip negalėjau sustoti fotografuoti. Prifotografavau ne vieną šimtą kadrų. Toks stiprus buvo mėlynojo grožio poveikis.

Šiandien, kartu su manimi, galite pasižvalgyti po tas vietas, ir žinoma, susipažinti su Bernardinų kapinių šeimininku – Bernardinų Katinu.“

Pasivaikčiojimai su Greta Skaraitiene: Bernardinų kapinės/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Norintiems išmokti fotografuoti gėles – keletas Gretos patarimų:

  • Fotografuojant gėlę, turite pasirinkti tarp dviejų galimybių – ar tai bus gėlės portretas, ar gėlė aplinkoje.
  • Gėlės portretas. Nuspręskite, kuri detalė yra gražiausia, ir ją išryškinkit.
  • Gėlė aplinkoje. Perteikite kraštovaizdį, vietą, kurioje ji auga.
  • Rakurso pasirinkimas: apžiūrėkite gėlę iš įvairių rakursų ir raskite patį geriausią fotografavimo kampą – iš aukštai, iš apačios, iš skirtingų šonų.
  • Šviesa – nuotraukos pagrindas. Gėles galima fotografuoti bet kuriuo paros laiku, bet rytais ir vakarais, kai saulė dar nėra labai aukštai, galima išgauti ypatingą vaizdą.

„Žvelkit kritiškiau į savo nuotraukas ir iš jų mokykitės. Pasidomėkite, kaip kiti žmonės ar fotografai fotografuoja augalus. Įsiminkite patinkančią nuotrauką ir išsiaiškinkite, kaip ji buvo padaryta. Paskui patys pabandysite tai pakartoti. Gali būti, kad naudos turėsite daug daugiau nei iš patarimo surašyto knygoje ar straipsnyje.“

Fotografuokime pavasarį, neleiskim jam nematomis prasmukti pro akis“, – pataria profesionalė.