Pasitikrinkite: gal esate pora, kuriai lemta išsiskirti?

Susipykusi pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-23 20:45
Patyrę psichologai ir santykių ekspertai jau pirmojo susitikimo su poromis metu pastebi, kurioms jų gresia didesnė tikimybė išsiskirti. Na, bet taisyklės turi išimčių...

Kai poroje sutrikęs emocinis balansas

Santykiai reikalauja pastangų ir dėmesio: tai kaip augalas – reikia ir palaistyti ir apgenėti, ir supurenti žemę, ir patręšti. Jei tai daugiau rūpi tik vienam iš poros, balansas sutrinka. Juk būna, kad tik vienas kuris atsiprašinėja, stengiasi užglaistyti konfliktus, šluosto kitam ašaras, o tas demonstruoja kaprizus: juk smagu, kai tave lepina. Tačiau tam, kuris stengiasi, vieną dieną gali pasirodyti, kad jis jau pavargo...

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kai vienas kuris renkasi partnerį su sąrašu reikalavimų

Nieko blogo, jei norite ištekėti už aukšto, sportiško, turtingo vyriškio, kuris kalba penkiomis užsienio kalbomis, groja gitara ir rašo eilėraščius. Būna porų, kurios atrodo idealios pagal visus parametrus, bet ilgainiui paaiškėja, kad abu per daug skirtingai žiūri į kai kuriuos santuokos momentus: vienas neturi supratimo, ar tikrai ji turi būti monogamiška, o kitas nė nesiruošia sekmadieniais lankytis bažnyčioje.

Yra situacijų, kai psichologai nerekomenduoja tuoktis – būtent tada, kai nuolat kyla interesų konfliktai. Negalima jų ignoruoti, jei tai liečia svarbiausias vertybes, tikėjimą ir gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, kai vienas ryžtingai pareiškia, kad nemyli vaikų. Yra tikimybė, kad jo nuomonė pasikeis, bet lygiai taip pat ji gali išlikti tokia pat.

Kai vienas nori perauklėti kitą

Jūs negalite ištekėti už to, kuo galbūt taps jūsų išrinktasis. Jūs tekate už to, kuris yra dabar. Jei jame jus kažkas labai nervina, susitaikykite, kad taip, ko gero, bus ir toliau, taigi, pamąstykite, ar galėsite su tuo susitaikyti. Beje, ne visi tie maži trūkumėliai tokie baisūs. Šykštokas? Na, gal kada nors tai jums padės puikiai išgyventi finansinių krizių etapus. Kilęs iš daugiavaikės, itin aktyviai bendraujančios šeimos – jūsų namų durys beveik neužsidaro? Na, jūsų vaikai augs linksmoje giminaičių kompanijoje ir turbūt nekils problemų, kam juos palikti vakarui, kai norėsite į miestą ištrūkti dviese.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kai abu mėgsta keršyti

Jis permiegojo su bendradarbe, o ji tada – su savo exu. Ji užsiožiavo nevažiuoti pas jo tėvus sekmadienio pietų, o jis tada išvis nebebendrauja su jos giminaičiais. Taip galima žaisti be galo, kol vienas subręs ir nutrauks šį vaikišką žaidimą. Bet tikėtina, kad ir santykius...

Kai abu vienija tik seksas

Taip, pusryčiams, pietums ir vakarienei. Tačiau vystantis santykiams, kartais reikia ir pasikalbėti... O štai tuomet laukia siurprizai. Gaila, bet jei abu idealiai tinka lovoje, visai nereiškia, kad yra puiki pora kitur.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kai abu – visiški narcizai

Narciziškos asmenybės – itin sudėtingos, jei su jais ne tik prasilenkiame vakarėliuose, bet ir bandome kurti bendrą ateitį. Jos taip įsijautusios į savo nepakartojamą asmenybę, kad tiesiog „užmiršta“ žmogui, esančiam šalia, parodyti dėmesį, o jau apie atjautą ar pagalbą išvis nėra kalbos.

Kai pora visiškai nekalba apie pinigus

Kai ilgą laiką pinigų tema buvo tabu, o paskui šeimoje prasideda konfliktai dėl jų, santykių ekspertai tai įvardija kaip gresiančių skyrybų požymį.

Na, taip, tai visiškai proziškas pokalbis, bet būtina apie tai pasikalbėti jau prieš vestuves ir vis grįžti prie šios temos. Kas dirbs daugiau, o kas stengsis ilgiau pabūti su vaikais, kaip rasti papildomą uždarbį, ar išgalėsime mokėti paskolą – štai ką reikia aptarti. Kai ilgą laiką pinigų tema buvo tabu, o paskui šeimoje prasideda nesibaigiantys konfliktai dėl pirkinių, taupymo ar išlaidavimo, santykių ekspertai tai įvardija kaip gresiančių skyrybų požymį.

Kai abu – itin skirtingo amžiaus

Na, jei žvalus ir sportiškas penkiasdešimtmetis susieja gyvenimą su naivia vos dvidešimtmetį perkopusia gazele, dar nieko, bet pravartu pagalvoti, kaip jie jausis būdami, pavyzdžiui, 42 ir 70. Suprantama, kad krizinio amžiaus vyrams norisi pratęsti jaunystę su jauna, įsimylėjusia būtybe, o jai jauku su protingu ir rimtu vyru. Kartais tokios sąjungos patiria visišką katastrofą, na, bet kartais, paneigdamos kūmučių apkalbas, klesti ir toliau.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kai abu – dramų mėgėjai

Tai artistiški žmonės: jie grąžo rankas, mėto vienas kito sukrautus lagaminus per balkonus, lieja ašaras ir audringai taikosi viduryje kiemo, stebint visiems kaimynams. Nes jiems tiesiog reikia publikos. Na, bent jau vieno žiūrovo. Ir dar geriau, kad jis paplotų. Nė dienos – be dramos. Bet toks bėgiojimas peilio ašmenimis ilgainiui išsunkia ir bent vienas iš poros ima ilgėtis paprasto, pastovaus, tylaus šeimyninio gyvenimo...

Elaima.lt

Naujausi straipsniai