Pasitikėjimas savimi – kaip jį atstatyti ar padidinti?

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-10-05 20:05
AA

Pasitikėjimas savimi reikalingas tiek būnant vienumoje, tiek bendraujant su žmonėmis. Ar tai būtų draugų ratas, ar pasimatymas, ar darbo pokalbis. Pasitikėjimas savimi susvyruoti gali net tiems, kuriems jo paprastai nestinga. Tai lemia daugybė veiksnių, o atstatyti ne taip ir lengva. Bet tikrai įmanoma.

Šiuolaikiniame pasaulyje turbūt kaip niekada reikalinga pasitikėti savimi. To norint, reikia rasti tinkamų būdų, kaip atstatyti prarastą pasitikėjimą.

Pateiksime keletą patarimų, kurie turėtų padidinti savivertę.

1. Savo silpnybes jūs žinote – juk jos skatina nepasitikėti savimi. O ar žinote, ką atliekate gerai? Apgalvokite ir susirašykite. Žinant savo įgūdžius, kitas žingsnis būtų sutelkti dėmesį ir tai tobulinti. Galite skirti daugiau dėmesio ir tam, kas nelabai sekasi, bet yra reikalinga jūsų buityje ar darbe. Tačiau itin svarbu suvokti, kad vienas žmogus negeba visko atlikti gerai. Net vadinamieji „žmonės-orkestrai“ gerai atlieka kelis dalykus, bet ne visus.

2. Antras svarbus dalykas, papildantis pirmąjį, – prisiminti savo sėkmes ir mažiau galvoti apie nesėkmes. Tai svarbus žingsnis savęs priėmimo link. Iš aplinkos ir taip neretai tenka sugerti daug negatyvo, tad bent jau patys savęs neskriauskime.

Jei teko patirti nesėkmių, reikia tai priimti kaip faktą ir gyventi toliau. Jei įmanoma pasimokyti iš to – pasimokykite. Bet tai neturi jūsų stabdyti.

O štai apie tuos dalykus ir sritis, kur jums pasisekė, galvokite dažniau. Net jei tai smulkmenos. Apie tai nebūtina girtis aplinkiniams, tai svarbiau jums – turėti galvoje ir mokėti džiaugtis ir didžiuotis savimi. Pavyko atsikelti anksčiau ir padaryti mankštą? Na ir puiku!

Moteris slepia veidą / Vida Press nuotr.

3. Pradėti mąstyti pozityviau, net jei tai bus laikina ir teks vis pakurstyti, galima paskaičius savigalbos knygą. Kokią – spręsti jums. Vienus įkvepia konkrečių patarimų rinkiniai, kitus – sėkmingų žmonių istorijos. Kadangi tokio pobūdžio knygų išleista labai daug, prieš pirkdami pasidomėkite apie knygą ir autorių – kad įsigytumėte tikrai vertą dėmesio. Žinome, kad jūsų laikas brangus.

Paprastai entuziazmas kažką gyvenime keisti ar būti geresniems užplūsta pradėjus skaityti ir įpusėjus knygą. Išnaudokite šį laiką ir pradėkite teigiamus pokyčius jau dabar.

4. Kad labiau pasitikėtume savimi, turime būti laimingi; laimingi žmonės turi siekių ir svajonių. Tai skatina eiti pirmyn. Taigi, reikia susikurti įgyvendinamų tikslų. Tai gali būti vienas ilgalaikis tikslas, suskirstytas į kelis mažesnius tikslus, – kad būtų galima džiaugtis ir pačiu procesu, ir rezultatu. Atminkite, kad jūs moderuojate procesą ir galutinį tikslą ir kad viską galima koreguoti, atsižvelgiant į aplinkybes, – tikslą taip pat.

Apranga, makiažas ir kvepalai pasitikėjimo savimi kelyje irgi svarbūs.

5. Į pasitikėjimo savimi skatinimo procesą įtraukite ir kūno kalbą – jei atrodysite pasitikintys savimi, su laiku pradėsite taip ir jaustis. Bendraudami kalbėkite lėčiau, šypsokitės, palaikykite akių kontaktą. Tai padės pralaužti ledus, aplinkiniai šalia jūsų jausis komfortabiliai. Nebūkite susikūprinę ar nuleidę galvą. Pakanka atlošti pečius, ir jau atrodysite kaip žinantys savo vertę. Net jei tai vis dar bandote atrasti.

Apranga, makiažas ir kvepalai pasitikėjimo savimi kelyje irgi svarbūs. Nors ši savybė sklinda iš vidaus, pasitikėjimą savimi skatina arba gniuždo ir mūsų išvaizda. Skirkite jai dėmesio ir jausitės geriau.

Moteris slepia veidą / Vida Press nuotr.

6. Būkite atkaklūs ir užsispyrę. Kitaip tariant, nepasiduokite, jei nepavyksta kažko padaryti iš pirmo ar antro karto. Vaikščioti juk irgi ne iš karto išmokote. Neieškokite priežasčių, kodėl turėtumėte kažko nebedaryti, nebent jums tai iš tiesų nemalonu.

Nebijokite klysti. Pasitikėjimą savimi skatina pasiekimai, o pasiekti įmanoma tik veikiant, ne stovint vietoje. Kai kuriems dalykams reikia daug laiko ir pastangų.

Nustebsite sužinoję, kad ir sėkmingi žmonės klysta, klumpa ir vėl keliasi.

7. Pasidomėkite pažįstamų žmonių, kurie jus įkvepia, patirtimi. Kaip jiems pasisekė to pasiekti? Kiek laiko tai truko? Su kokiais sunkumais susidūrė? Kaip jaučiasi dabar? Nustebsite sužinoję, kad ir sėkmingi žmonės klysta, klumpa ir vėl keliasi. Kad būna ir labai juodų periodų. Tačiau jie nepasiduoda.

Suprasdami, kad ir jus įkvepiančios asmenybės susiduria su sunkumais, labiau pasitikėsite savimi.