Pats laikas pasisėti žolytės Velykoms!

Velykinė žolytė / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-01 10:00
Velykos nenumaldomai artėja. Norisi, kad ant šventinio stalo būtų kuo daugiau žalumos ir pavasarinio dvelksmo. Siūlome užsiauginti žolytės, kuri ne tik džiugins akį, bet dar bus ir naudinga.

Dabar pats laikas sėti

Žolytės augimo laikas priklauso nuo jos rūšies (žolytės sėklų galite įsigyti įvairiuose prekybos centruose arba specializuotose sėklų parduotuvėse arba tiesiog daiginti kviečius) jos užaugs maždaug per 10–20 dienų. Tad norėdami žaliuojančių augalėlių šventėms, turėtumėte pasisėti jos jau dabar. O savaitgalis tokiems darbams – pats tinkamiausias laikas!

Geriausia pasėti žolytę anksčiau, nes jei ji suaugs per anksti, galėsite ją pakirpti ir ji suvešės dar labiau.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Procesas be vargo

Jei sėsite žemėje, sėklas berkite negiliai – maždaug 1 cm žemės gylio. Žemėmis galite ir neužberti. Jei daiginsite vatoje ar vilnoje, pakaks tik užberti sėklų ant viršaus. Daiginimas vatoje ar vilnoje pranašesnis tuo, kad tai daug švaresnis būdas – juk nenaudojama žemių, vadinasi, ir ant stalo padėti maloniau. Tačiau žemėje užauginta žolytė laikysis ilgiau.

Priežiūra – paprasta

Pasėtos ir jau sudygusios žolytės priežiūra visiškai nesudėtinga. O kas gali būti smagiau nei žaliuojantys augalėliai, kurie nereikalauja beveik jokios priežiūros! Laukdami, kol sudygs, indą laikykite šiltoje vietoje, kur daug šviesos, tad puikiausiai tik pietinė namų palangė. Prižiūrėkite, kad žemė visada būtų drėgna. Kol sėklos sudygs, norėdami išlaikyti dirvožemio drėgnumą, žemę galite pridengti plastikiniu maišeliu.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Talpos – kiek tik turite fantazijos

Kadangi žolytė gali tapti pagrinde šventinio stalo dekoracija, talpas, į kurias sėsite, galite rinktis pačias įvairiausias – svarbu, kad jums jos būtų gražios ir tiktų ant velykinio stalo. Galite panaudoti dailų vazonėlį, keraminį, stiklinį ar medinį indą, nedidelę pintinėlę, dekoratyvią dėžutę, sėti galite net kiaušinių lukštuose. Viskas priklauso nuo jūsų išmonės.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE Kokius patiekalus ruošti su daigais

Ji24.lt

Naujausi straipsniai