Pasiruošimas atostogoms: ką galite padaryti per 7 savaites

Depiliacija
Šaltinis: 15min.lt
AA

Nors sinoptikai gegužę ir birželį kol kas prognozuoja vėsius, progų atostogauti vis tiek turėsime. Nesvarbu, Lietuvoje ar užsienyje – pasiruošti joms reikia iš anksto. Ir kalbame ne apie naujo bikinio ar saulės akinių įsigijimą ar pradėjimą bėgioti, bet apie grožio sritį – odą, plaukus, nagus, antakius ir kt.

Tarkime, kad atostogausite birželio viduryje. Turite 7 savaites tam pasiruošti.

7 savaitės – pradėkite depiliaciją

Jei atostogų metu ketinate degintis, natūralu, kad mažiausiai, ko norėsis, tai atostogaujant rūpintis nepageidaujamų plaukelių šalinimu. Tuo pasirūpinti derėtų iš anksto. Jei spėsite triskart pašalinti nepageidaujamus plaukelius vašku, atostogų metu oda bus švelni ir paruošta degintis, o plaukeliai augs vos vos lėčiau.

Jei nesate pratusi depiliuoti kojų vašku, pirmiausia pabandykite, kaip reaguojate į skausmą ir kaip jūsų oda reaguoja į tokį depiliacijos būdą. Tuomet žinosite, kiek laiko reikia odai atsigauti po „intervencijos“.

Jei viskas gerai, paskutinę depiliaciją atlikite likus dviem dienoms iki atostogų. Tiek laiko pakaks, kad oda nebūtų sudirgusi ir būtų saugu bei estetiška degintis.

6 savaitės – puoselėkite kūną

Jei iki šiol tai darėte nepastoviai (kaip dažniausiai būna), pradėkite reguliariai kas savaitę šveisti kūną – taip pašalinsite negyvas odos ląsteles, oda pradės regeneracijos procesą, suaktyvės kraujotaka. Kartais tai padeda ir siekiant išvengti įaugusių plaukelių. Tiks pirktinis šveitiklis, kavos tirščiai arba medus, sumaišytas su cukrumi ar cinamonu.

Taip pat kas vakarą rankomis arba masažuokliu masažuokite problemines kūno vietas, tam galite pasitelkti anticeliulitinį arba stangrinantį kūno kremą. Po pusantro mėnesio reguliaraus masažo, oda turėtų pagražėti, tapti lygesnė.

Kūno šveitimas su jūros druska

5 savaitės – puoselėkite veidą

Mūsų viršutinis odos sluoksnis visiškai atsinaujina tik per mėnesį, todėl kuo anksčiau pradėsite rūpintis veido oda, tuo greičiau ji pagražės.

Mūsų viršutinis odos sluoksnis visiškai atsinaujina tik per mėnesį, todėl kuo anksčiau pradėsite rūpintis veido oda, tuo greičiau ji pagražės.

Kaip ir kūną, taip ir veidą reikia reguliariai kartą per savaitę nušveisti. Jei oda labai jautri, linkusi sausėti, darykite tai itin atsargiai, venkite šveitiklių su mikrogranulėmis, kad nesudirgintumėte odos. O jei oda normali ar riebi, galite pamėginti likus 4–5 savaitėms pašalinti negyvas odos ląsteles su šveitikliu, turinčiu AHA ir salicilo rūgščių. Tik nenaudokite tokio šveitiklio prieš atostogas, nes oda bus jautresnė, gali nudegti ar atsirasti pigmentinių dėmių.

4 savaitės – rūpinkitės rankomis ir pėdomis

Kol kas kalbame ne apie profesionalų manikiūrą ar pedikiūrą, bet apie pasiruošimą jam. Kartą du per savaitę šveiskite pėdas šveitikliu ir pemza – vienu ypu pėdos švelnios netaps, tam reikia laiko. Rankas taip pat galite kartą per savaitę atsargiai nušveisti šveitikliu. Tuomet – gausiai pamaitinti drėkinamuoju kremu.

Rankų ir kojų nagų odeles įpraskite kasdien patepti odelių kremu. Jis jas suminkštins ir galėsite švelniai atstumti medine mentele, kad nereikėtų odelių kirpti žnyplutėmis (to primygtinai rekomenduoja nedaryti specialistai).

3 savaitės – pakirpkite plaukus

Vasarą ir atostogas reikia pasitikti gražiais sveikais plaukais, tad išsišakojusiems galiukams tarkite: „Ne!“ Po žiemos toms, kurios neturi iš prigimties storų plaukų, plaukų galai tikriausiai suskilinėjo. Tai lėmė sausas oras šildomose patalpose ir nemaloni drėgmė lauke. Temperatūrų skirtumas nėra naudingas nei plaukams, nei odai.

Trys savaitės – tas laikas, kai apsiprantama prie naujo kirpimo ir išmokstama su juo lengvai susitvarkyti.

Pakirpti plaukus siūlome ne prieš pat atostogas, nes jiems reikės apsiprasti su nauju ilgiu. Jei plaukai nėra tiesūs, patrumpėję gali pradėti banguotis ar garbanotis ir nebūtinai taip, kaip norėtųsi. Trys savaitės – tas laikas, kai apsiprantama prie naujo kirpimo ir išmokstama su juo lengvai susitvarkyti. Be to, plaukai paauga centimetrą, tai pagelbėja, jei kirpimas nebūna vykęs. Juk per atostogas nenorėsite valandą tūnoti prie veidrodžio bandydama sutvarkyti šukuoseną.

Iš kitos pusės, per tiek laiko šukuosena nepraras formos.

Kūno šveitimas su jūros druska

Savaitė – susitvarkykite antakius

Iki atostogų likus savaitei ar šiek tiek mažiau, galite imtis antakių. Jei antakių forma aiški ir yra nedaug nepageidaujamų plaukelių, puikiai su šia užduotimi galite susidoroti ir pati.

Svarbiausia nepešioti ar nedažyti antakių cheminiu būdu likus dienai dviem iki atostogų, nes saulė gali paskatinti sudirgimą.

Diena – manikiūras, pedikiūras

Nebūtina nagų lakuoti ilgai išliekančiu geliniu nagų laku, jei manikiūrą ir pedikiūrą pasidarysite prieš pat atostogas. Svarbiausia – tvarkingi nagai. Pedikiūrui galite rinktis ryškesnį nagų laką, o rankoms gali tikti ir šviesesnis arba apskritai bespalvis.

Kūno šveitimas su jūros druska

Gerų būsimų atostogų!

Skaitykite daugiau