Pasirodo knyga „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“

Knygos apie Dalią Grybauskaitę viršelis
Šaltinis: Žmonės
AA

Šiandien, kartu su Prezidento rinkimų rezultatais, pasirodo ir knyga apie kadenciją baigiančią, kol kas vienintelę Prezidentę moterį Lietuvos istorijoje – Dalią Grybauskaitę. Knygą „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“ parašė Prezidentės vyriausioji patarėja, Spaudos tarnybos vadovė Daiva Ulbinaitė.

Knygą galima įsigyti visuose šalies knygynuose, didžiuosiuose prekybos centruose, o pirmieji dešimt skaitytojų, užsukusių į leidyklos „Tyto alba“ knygyną Žvėryne, galės įsigyti knygą su Prezidentės autografu.

Pradžioje buvo numatyta knygą išleisti 5000 egzempliorių tiražu, tačiau jai dar nepasirodžius visas tiražas buvo rezervuotas, tad leidykla „Tyto alba“ nusprendė tiražą papildyti 10 000 egzempliorių. Didžiulį susidomėjimą knyga apie D.Grybauskaitę rodo ir tai, kad dar nepasirodžiusi knyga internetinio knygyno knygos.lt populiariausių knygų 100-uke yra 4-oje vietoje.

Per D.Grybauskaitės valdymo dešimtmetį 2009-2019 m. valstybės gyvenime įvyko daug svarbių pokyčių, tad knyga „Nustokim krūpčiot“ leis geriau suprasti kai kuriuos nelengvus sprendimus ir įvairiai vertintus poelgius, nes knygoje iš pirmų lūpų atskleidžiama ir tai, ko iki šiol nebuvo galima įvardyti viešai. Pavyzdžiui, Prezidentės sprendimas nevykti į Prahoje turėjusį vykti susitikimą su tuometiniu JAV prezidentu B. Obama buvo sutiktas nevienareikšmiškai, tačiau knygoje atskleidžiamos aplinkybės parodo, kad toks ėjimas buvo labai toliaregiškas.

Knygos apie Dalią Grybauskaitę viršelis

Knygos autorė D. Ulbinaitė drąsiai šį dešimtmetį vadina epochiniu ir sako, kad „gyvenimas prie D. Grybauskaitės buvo kupinas netipiškų sprendimų, nepaaiškintų aplinkybių, netikėtų atomazgų ir būdo ypatumų, kitokio vadovavimo stiliaus ir retorikos. Nesinorėjo, kad visa tai nugrimztų užmarštin žmonėms taip ir nesužinojus, kas ir kaip vyko mūsų valstybėje, kokia Prezidentė buvo politikoje, kaip įgijo pasaulio galingųjų pagarbą, kas padėjo atsilaikyti prieš korumpuotos oligarchinės sistemos kerštavimą ir kokią šią moterį matėme kasdieniame gyvenime.“

Leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė sako, kad knyga – daugiabriaunė, nes atskleidžia ne tik esminius įvykius bei sprendimus politinėje arenoje, bet taip pat leidžia pažinti D. Grybauskaitės asmenybę, suprasti, kad tapusi Prezidente D. Grybauskaitė ne tik įgijo privilegijų, bet ir daug ko atsisakė. L. Varanavičienė pastebi, kad knygoje nerasime banalių privataus gyvenimo detalių, tačiau žvelgiant į D. Grybauskaitės gyvenimą nuo pat vaikystės, atskleidžiama, kaip intensyviai ji ugdė tvirtą charakterį.

Knygos apie D. Grybauskaitę idėja brendo ne vienerius metus. Leidyklos nuomone, natūralu, kad šią knygą parašė Prezidentės komandos narė, nes tik žmogus, savo akimis matęs ekstremalias situacijas, lemtingus sprendimus, gali patikimai papasakoti, koks buvo tas dešimtmetis. Knygos leidybos niekas finansiškai neremia. Su knygos autore leidykla pasirašė standartinę sutartį, kuri sudaroma su kiekvienu leidyklos autoriumi.

Skaitykite daugiau