Pasirodė pirmoji  kunigo Algirdo Toliato knyga  vaikams „Dievo vaikų planeta“

Algirdas Toliatas/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-18 17:04
Kunigas A.Toliatas išleido pirmąją knygą vaikams apie dieviškas super galias ir palaiminimus „Dievo vaikų planeta”. Šiuolaikiškai parašyta ir dailininkės Kristinos Norvilaitės iliustruota istorija vaikams suprantama kalba pasakoja apie žmonių santykius ir draugystę.

Pasak knygos autoriaus, pagrindinis motyvas, kodėl ėmėsi rašyti vaikams, buvo tai, kad ši knyga bus išleista ne tik regintiems, bet ir neregiams. A. Toliatui norėjosi sukurti tokią istoriją, kurią skaitydami vaikai galėtų pasijausti reikalingi ir mylimi – tikri Dievo planetos vaikai.

Nors kunigas A.Toliatas yra išleidęs ne vieną knygą suaugusiems, tačiau neslepia, kad tai vienintelė knyga, kuri taip ilgai rašėsi. „Mano knygos suaugusiems gimė iš pamokslų, todėl visos mintys ir apmąstymai natūraliai sugulė. O „Dievo vaikų planeta“ tiesiog iš idėjos gimusi knyga – tai visiškai kitokia ir atskira kelionė. Su vaikais man tenka daug bendrauti, todėl žinau, kad į juos reikia kreiptis visai kita kalba, tokia, kurią jie suprastų. Todėl ši knyga man pačiam buvo didžiulis iššūkis. Vaikams nelabai įdomūs teoriniai išvedžiojimai. Jiems reikia kalbėti gyvenimu, realiais pavyzdžiais ir dar taip, kad juos užkabintų ir paliestų jų širdis”, – sakė knygos autorius.

A. Toliatas vaikystėje mėgo skaityti knygas apie indėnus. „Vinetu ir kiti nuotykių ieškotojai buvo mano herojai. Aišku, ir šiose knygose galima rasti daug vertybinių dalykų – draugystę, pasitikėjimą, ištvermę, tvirtumą. Galima sakyti, kad mano parašyta knyga apie palaiminimus ir super galias yra knyga apie vaikų kelionę, su visomis svarbiausomis dorybėmis ir širdies šviesa. Nors tai knyga ne apie indėnus, tačiau ji parašyta taip, kad vaikai suprastų, kad palaiminimai ir šventosios dvasios dovanos nėra tokios tolimos, kaip kartais atrodo, o artimos ir kasdieniškos“.

 
Eglė Jokužytė/ Organizatorių nuotr.
Eglė Jokužytė/ Organizatorių nuotr.

Išleistoje knygoje yra specialiai sukurtas atvirukas „Pajausk“, atspausdintas reginčiųjų ir Brailio raštu su matomomis bei liečiamomis iliustracijomis.  „Šis atvirukas yra  tarsi įžanga į naujos A.Toliato knygos leidimą. Įsigydami knygą  „Dievo vaikų planeta“ jau prisidedate prie iniciatyvos „Padovanok knygą neregiui“ . Tokia ir buvo mūsų idėja – iš pradžių išleisti knygą regintiems vaikams, o vėliau, surinkus pakankamai lėšų, ir regėjimo negalios paliestiems vaikams“, – sakė knygą išleidusi socialinio verslo „Verslas ar menas” įkūrėja Eglė Jokužytė.

„Padovanok knygą neregiui“ – tai viena iš „Taško istorijos“ iniciatyvų, skirta išleisti kitaip A. Toliato knygą „Dievo vaikų planeta“ ir šimtą jos vienetų padovanoti neregiams. Knyga bus atspausdinta reginčiųjų ir Brailio raštu su regimomis ir iškiliomis iliustracijomis. Taip pat bus kvepianti, įgarsinta ir specialiai jai bus sukurta muzika. Todėl skirta visiems –  ir regintiems, ir neregiams. Skirtingais pojūčiais skaitoma, knyga padės pajausti, kad mes visi šioje planetoje esame mylimi Dievo vaikai“, – sakė E. Jokužytė.

Knygoje pasakojama apie tai, kaip Dievas vaikams sukūrė planetą ir norėjo, kad ji būtų pilna džiaugsmo bei gerumo. Nepagailėjo įvairiausių dovanų, jos pradžioje vaikus džiugino, bet vėliau viskas pasikeitė. Vaikai tapo pikti, nelaimingi ir, gyvendami chaose, sugriovė planetą, kurioje nebebuvo vietos net Kūrėjui. Vieną dieną vaikai sutiko berniuką Jėzų. Jis savo pavyzdžiu atvėrė planetos gyventojams akis ir atskleidė dieviškų supergalių ir palaiminimų paslaptį.

Knyga „Dievo vaikų planeta“ ne tik paskatins skaitytojus susimąstyti apie šalia esančiuosius, suprasti ir priimti skirtingus žmones, bet ir suteiks progą suaugusiems su vaikais pasikalbėti apie dvasines vertybes.

Specialiai knygos „Dievo vaikų planeta“ pristatymui sukurtas interaktyvus spektaklis, kurį norintys galės pamatyti Vilniaus knygų mugėje  šių metų vasario 22d. 15 val.

Naujausi straipsniai