Pasirinkti tinkamiausias ir veiksmingiausias odos priežiūros priemones – misija įmanoma!

ODA klinikose yra „A-ONE Smart“ aparatų, kurie nufotografuoja odą ir parodo jos būklę / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-13 16:20
Kaip paprastai renkatės veido odai skirtą kosmetiką? Ieškote produktų, tinkamų jūsų odos tipui? Pasikliaujate informacija, perskaityta moteriškame žurnale? Atsižvelgiate į draugės nuomonę? Žmonės vadovaujasi įvairiais kriterijais, tačiau pakalbėkime vieną, kuris išties leidžia pasiūlyti savo odai geriausiai jos poreikius atitinkančius produktus. Mūsų pašnekovė – klinikos ODA kosmetologė Vaiva Muznikaitė.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Odos priežiūros priemonių vandenyne rasti sau tinkamų produktų, regis, įmanoma – tik reikia apsiginkluoti kantrybe ir žinoti savo odos poreikius. Bet ar nesusiduriate su moterimis, kurios net skyrusios tam pakankamai laiko, išsirenka netinkamus jų odai produktus?

Tokių moterų daug. Tipiškas pavyzdys: moteris nusprendžia, kad turi riebią odą ir ima naudoti jai skirtas priemones, bet užuot pagerinusi būklę, odą labai išsausina. Kodėl? Todėl, kad jai reikėjo drėkinamųjų, o ne riebumą mažinančių medžiagų. Kiekvienos moters oda turi savų ypatybių, ir ne viskas matoma plika akimi. Jas nustatyti gali tas, kas gerai nusimano apie odos gyvenimą – profesionalas. Todėl ieškant sprendimų visada rekomenduojame pasitarti su specialistu. Pirmiausia – veido odos analizė, tik po to – kosmetikos pirkimas.

Tarkim, ypatingų odos problemų nėra. Pas ką pirmą kartą eiti konsultuotis dėl jūsų minėtų odos ypatybių – kosmetologę ar gydytoją dermatologą?

Jei oda nėra problemiška, užtenka apsilankyti pas kosmetologę ir išsitirti pagrindinius veido odos rodiklius.

Su kokia informacija moteris turėtų pas jus ateiti, kad konsultacija būtų maksimaliai naudinga?

Idealu, jei ji atsineštų kosmetikos produktų, kuriuos naudoja, indelius – tada galima pamatyti ir įvertinti tuo metu naudojamų priemonių sudėtį. Ir, aišku, viliuosi, kad pirmo susitikimo metu moteris išsamiai papasakos visa, ką tik gali, apie savo odą – būklę, pojūčius, priežiūrą namie, salono procedūras... Būtinai paklausiu ir apie kitus dalykus, kurie daro įtaką – žalingus įpročius, streso „dozes“, mitybą, apskritai gyvenimo būdą. Jei yra hormoninės sistemos sutrikimų, tarkim, skydliaukės liga, apie juos man irgi reikėtų žinoti.

Kitas etapas – odos diagnostika specialiu aparatu?

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Taip, ODA klinikose yra „A-ONE Smart“ aparatų, kurie nufotografuoja odą ir parodo jos būklę. Vertinimo parametrai – raukšlių gylis ir dydis, riebalų išsiskyrimo kiekis, pigmentacija, odos drėgmė, elastingumas, porų dydis. Gavusi šią informaciją galiu moteriai pasakyti, ar jos raukšlių gylis ir kiekis atitinka jos amžių, ar poros ne per didelės, ar riebalinės liaukos ne pernelyg aktyvios, ar oda pakankamai gamina elastino, kolageno. O šie rodikliai labai individualūs.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Būna, elastingumo sumažėjimą nustatome ne tik brandžioms moterims, drėgmės trūkumą – taip pat ir jaunoms, ir vyresnėms, nes jį lemia ne tik amžius, bet ir odos priežiūros įpročiai bei produktai, per dieną išgeriamo vandens kiekis. Dažnai aparatas parodo riebalinių liaukų veiklos išsibalansavimą: vienose veido srityse jos labai aktyvios, kitose pernelyg pasyvios, o jei taip yra, T zona riebaluojasi, bet skruostai nusausėja ir ten, būna, atsiranda nemalonus tempimo pojūtis.

Turint iš moters gautą informaciją ir objektyvius aparato parodymus atsiskleidžia pilnas vaizdas, kokia odos būklė. Tuo vadovaudamasis specialistas ir gali patarti, kokios priemonės geriausiai atitiktų tokios odos poreikius ar kokias procedūras reikėtų pasirinkti siekiant geriausių rezultatų..

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai