Pasimatymas su delfinais mainais į ledus: kviečia prisidėti prie akcijos

Delfinai/Organizatorių nuotr.
Delfinai/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-06-05 17:40
AA

Delfinai laikomi vienais draugiškiausių pasaulio gyvūnų, puikiai sutariančių su žmonėmis, džiuginančių juos savo pasirodymais, išdaigomis ir smagiu bendravimu. Lietuvos jūrų muziejuje ketvirtus metus veikiantis vienintelis Baltijos šalyse Delfinų terapijos centras – puikus unikalios žmogaus ir delfinų draugystės bei bendradarbiavimo įrodymas.

Ši bičiulystė itin svarbi specialiųjų poreikių turintiems vaikams, nes būtent delfinai neretai sukuria stebuklą ir randa kelią į tokių mažylių širdis.

Delfinų terapijos centre organizuojami individualūs užsiėmimai su delfinais žmonėms, turintiems fizinę ar protinę negalią, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocinių traumų. Specialiųjų poreikių turintiems vaikams ši terapija prilygsta stebuklui – teigiami pokyčiai, atsiradę po pasimatymo su delfinais, nenuginčijami.

Ar kada pagalvojote, kad tiesiog mėgaudamiesi ledais vasarą prie šių pokyčių galite prisidėti ir jūs? Jau antrus metus „Premia KPC“ su „Maxima“ vykdo socialinę akciją „Tau ledai, o Jiems – delfinų pagalba“. Jos metu tereikia skanauti minėtame prekybos centre įsigytų, specialiu akcijos karuliu pažymėtų „Klasikos“ ledų vafliniuose puodeliuose. Dalis surinktų lėšų bus paaukota kilniam tikslui – rudenį penkiolika šeimų, kuriose auga specialiųjų poreikių turintis vaikas, gaus jam skirtą delfinų terapijos kursą.

Stebuklo verta draugystė

Nors šeimų, auginančių specialiųjų poreikių turinčius vaikus, Lietuvoje daug – jų integracija yra gana sudėtinga, o priemonės, galinčios pagerinti mažųjų būklę, toli gražu ne visiems prieinamos finansiškai. Taigi šios akcijos tikslas – kad kiekvienas iš mūsų, beveik be jokių pastangų, padėtume sukurti stebuklą.

Bendravimas su delfinais vaikams išties prilygsta stebuklui: gerina pažinimo ir socializacijos įgūdžius, skatina atsiskleisti, reikšti emocijas, bendrauti, mažina dirglumą, atpalaiduoja, prajuokina, dingsta pagrindiniai mažylių ligų simptomai, padidėja fizinis aktyvumas, vaikai pradeda daugiau kalbėti. Taip pat vandens aplinka yra tinkama fizinės ir sensorinės reabilitacijos principams įgyvendinti. Delfinas sugeba jausti žmogaus nuotaikas, supranta gestus, pats prašo dėmesio kalbindamas, žaismingai mesdamas kamuoliuką ar taškydamas vandeniu.

Ši patirtis sutvirtina visą šeimą – tėvams tai tampa nauju postūmiu stengtis, mat atsiradę jų vaikų gebėjimai bei geros emocijos suteikia vilties ir džiaugsmo. Tuo neabejoja ir „Maximos“ vadovė Kristina Meidė: 

„Antrus metus drauge su partneriais kuriame stebuklą – padedame mūsų mažiausiems bendruomenės nariams pasijusti laimingiems. Šiųmetės akcijos tikslas – penkiolikai šeimų suteikti galimybę pasinaudoti delfinų terapiniu gydymu, itin veiksmingu ne tik vaikams, kurie dėl negalios yra uždari, nelinkę bendrauti, bet ir jų šeimos nariams. Suvieniję jėgas mes galime įrodyti, kad gerumas ir atjauta padeda įveikti net didžiausias problemas. Tikime, kad ši patirtis vaikams suteiks daug teigiamų emocijų, padės atsiskleisti, o tėvams leis iš naujo pažinti savo vaiką, kurti artimesnius ir tvirtesnius šeimos ryšius.“

Akcija/Organizatorių nuotr.

Raskime kelią į mažylių širdis

Praėjusią vasarą ši akcija buvo įgyvendinta itin sėkmingai – penkiolikai vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, rudenį padovanoti delfinų terapijos kursai. Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre vykęs uždarymo renginys buvo itin jautrus: šeimos negailėjo organizatoriams padėkos žodžių ir įkvepiančių istorijų iš savo gyvenimo – iki tol užsisklendę, aplinkinių vengę vaikai po delfinų terapijos tapo kur kas atviresni, ėmė patys reikšti poreikį bendrauti, siekti akių kontakto.

Už širdies griebia vienos akcijoje dalyvavusios mergaitės tėvų atsiliepimai – jie pasakojo pastebėję, kad po delfinų terapijos autizmo sutrikimą turinčios dukros gyvenime įvyko tikras lūžis: ėmė sparčiai gerėti kūno motorika bei koordinacija, ji net išdrįso važiuoti balansiniu dviračiu ir paspirtuku. Tokie dalykai iki delfinų terapijos šeimai atrodė net neįmanomi.

„Labai džiaugiamės, kad suvienijus jėgas pernai pavyko įgyvendinti tokią gražią idėją ir prisidėti prie vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, gerovės. Akcija išties pasiteisino, uždarymo renginys buvo labai jautrus ir pamatėme, kokios tos šeimos dėkingos ir laimingos, įsitikinome, kad terapija tikrai veikia, todėl šiemet nusprendėme ją rengti antrąkart ir padėti būriui naujų šeimų“, – teigia įmonės „Premia KPC“ atstovai.

Daugiau informacijos apie akciją rasite www.premia.lt.

Projekto rėmėjai