Pasimatymai po 40-ties: kas trukdo vėl įsimylėti?

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Sutikti savo gyvenimo meilę antrą ar trečią kartą (tarkime, jūs išsiskyrusi ar nutrūko daug žadančios draugystės) nėra lengva (beje, kaip ir pirmą). Tačiau kasdien daugybė žmonių, nepaisant skaičių pase, įsimyli. Tai kas trukdo jums? Ogi keisti įsitikinimai, kad „man jau tiek metų, todėl...“

Štai visos tos nesąmonės, kurios sukasi jūsų galvoje, – leiskite, atspėsim.

„Visi normalūs vyrai jau užimti“

Apie tai galvoja kone visos vienišės. Bet jeigu yra puikių vienišų moterų, turi būti ir vyrų. Jie išsiskiria lygiai dėl to paties, kaip ir moterys. Ir pilna priežasčių, kodėl jie dabar vieniši ir ieško tokios moters, kaip jūs. Taigi, netikėkite, kad visi jie vedę.

„Aš jau kartą mylėjau“

Manote, kad jei jau kartą mėgavotės puikiais santykiais, jūsų laimės limitas išsemtas? Ir niekada neberasite kito gero žmogaus? Priešingai – jūs jau turite patirties, kaip nutverti tą laimės paukštę – esate magnetas, galintis pritraukti jūsų vertą žmogų.

„Man bet ko nereikia – noriu idealaus vyro“

Peržengus 40-mečio slenkstį, šansai, kad jis jau šįvakar pasibels į jūsų duris, beveik lygūs nuliui. Taigi, nepabijokite vaikščioti į pasimatymus – kuo daugiau vyrų sutiksite, tuo daugiau šansų, kad tarp jų bus ir TAS. Dauguma tų vyriškių neatitiks jūsų reikalavimų, bet jums tai ir nebūtina, juk ieškote vieno vienintelio. O beje, visi mes neidealūs. Jūs – irgi... Taigi, pamirškite mitą apie idealų vyrą.

„Dauguma vyrų – melagiai“

Jei laikotės tokios nuomonės, ieškosite įrodymų jai patvirtinti ir jų rasite.

Moterys, kurios kelis kartus nudegė, būtinai kartos, kad visi likę pasaulio vyrai – tokie patys, kaip tie, kurie jas įskaudino. Jei laikotės tokios nuomonės, ieškosite įrodymų savo nuomonei patvirtinti ir jų rasite. Be jokios abejonės!

Bet jei tą nuomonę kardinaliai pakeisite, imsite pastebėti, kiek aplink daug šaunių vyrų.

„Vyrai nenori rimtų santykių“

Taip, yra tokių. Bet nereikia apibendrinti. O kaip nesuklysti? Klausytis, ką vyras kalba. Apie savo buvusius santykius, savo gyvenimo būdą. Jei sako, kad pavargo vaikščioti į pasimatymus, kad nori ramaus ir sėslaus gyvenimo, reiškia, kad jo ketinimai rimti.

„Aš neturiu laiko pasimatymams“

Taip, jūs užsiėmusi. Bet jei nenorite likti amžinai viena, vertėtų skirti laiko susitikimams su naujais žmonėmis. Jei vis dar tvirtinate, kad esate pernelyg užimta, reiškia, kad bent jau dabar meilė jums nėra prioritetas.

vida_press_25.FYBW9H / Vida Press nuotr.

Kaip vėl pajusti, jog gyvenimas – didelis nuotykis

Galima įtarti, kad rūpestingų draugių klausimai: „Gal jau ką nors turi?“ ; „Ar buvai susitikusi su X?“, „Kodėl tau nepatiko mano vyro draugo pusbrolis? Jis toks mielas!“ (aha, kurgi ne….) ir geranoriškų pažįstamų patarimai: „Nesėdėk namuose, ten tavo princas tavęs neras“; „Gal tu per daug iš vyrų nori – būk paprastesnė“, jums kelia tik liūdesį ir neviltį. Bet juk bent teoriškai situacija, kai esate viena, laisva ir besidairanti gyvenimo draugo, galėtų kelti džiaugsmą, smalsumą ir daugybės smagių akimirkų laukimo virpulį?

Esate ant puikių permainų slenksčio, tai gal pakalbėkime apie jūsų amžiaus pliusus.

  • Jūs nebebijote

Jūs turite patirties ir nemažai pasitikėjimo savimi – to, ko trūkdavo prieš dvidešimt metų. Dabar jūs nieko neprarandate – tik įgyjate. Pagaliau atsikratėte baimės ir visuomenės primestos nuostatos, kad būtinai turite gauti viską, kas geriausia (puikią karjerą, sėkmingas vedybas, du vaikus kaip angelėlius ir krūvą materialių gėrybių). Jūs bijojote praleisti nors vieną punktą. Bet dabar tikriausiai nebebijote. Na ir kas, kad toje tobulo gyvenimo dėlionėje trūksta kai kurių detalių? Nuo to jūs netapote blogesnė. Pavargote nuo nuolatinio bėgimo ir konkurencijos – taigi, galite šiek tiek pailsėti ir pasimėgauti gyvenimu.

  • Jūs nebesate tokia kategoriška

Susitaikėte su tais, kuriems nuolat įrodinėjote savas tiesas – su tėvais ir buvusiais sutuoktiniais. Ir su ne visiškai tobulu kūnu. Nebekaltinate savęs, kad nesate tobula mama, netgi radote bendrą kalbą su vidiniais savo demonais – o jei jie kada ir pakelia galvą, žvelgiate į juos su humoru. Ramiau vertinate savo trūkumus, nebesistengiate visur būti pati geriausia.

  • Jūs pasiruošusi sutikti svajonių vyrą

Nebūtina žūtbūt skubėti. Turbūt nebeapgaudinėjate savęs ir nebesvajojate apie pasakų princą – o apie švelnų, gerą ir jus suprantantį vyrą. Šansų sutikti tokį yra daug – nes juk ir jūs pasikeitėte: nebesibarate dėl smulkmenų, atleidžiate jo netobulumą, nes įžiūrite daug privalumų. Išmokote vertinti tai, kas žmoguje geriausia, ir kartais užsimerkti dėl mažmožių. Be to, kokiam nors plevėsai daug sunkiau apsukti galvą tokiai moteriai kaip jūs, nes nebesate jauna mergaitė, kuri išsižiojusi klausosi kokio nors savimylos tiradų. Jūs lengvai užmiršite nenusisekusį pasimatymą – nes žinote savo vertę, jūs nehipnotizuosite telefono, jei jis dėl kažkokių priežasčių nepaskambino. Jūs žinote, su kokiu žmogumi jums lengva, ramu, jauku ir įdomu.

vida_press_25.FYBW9H / Vida Press nuotr.

Tai jus skiria nuo tos besiblaškančios dvidešimtmetės, kuria buvote, nes pridarėte pakankamai klaidų, daug ko išmokote ir jūsų laukia daug ko įdomaus!

Skaitykite daugiau