Pasiilgusiems atostogų: penki filmai apie nuotykius ir keliones

Filmo „Lost in Paris“ kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-10-11 21:26
Žvarbią rudens dieną sušildo auksinis gamtos spindesys, o ilgėjantį tamsų vakarą – nepaprastos istorijos. Po nuotaikingų vasaros išvykų, ruduo – puiki proga mėgautis nepaprastais kelionių nuotykiais nesikraunant lagaminų ir nekišant nosies iš jaukių šiltų namų. Šie penki filmai pradžiugins kiekvieno keliautojo širdį ir bent vienam vakarui leis pamiršti pabodusią kasdienybę.

1. Aldabra (Aldabra, 2015), rež. Steve Lichtag

Pakvieskite visą šeimyną į nepaprastą koralinę salą – Aldabrą, kur Indijos vandenyno saulė šildo gigantiškuosius vėžlius, retas ryklių rūšis, ryškiaspalvius krabus, žuvis, daugybę paukščių ir kitų gyvūnų. Kelionė į tikrą rojaus kampelį filme „Aldabra“ sužavės ir mažuosius, ir didžiuosius kelionių mėgėjus. O po tokio žavių vaizdų vakaro, tikrai aplankys spalvingesni sapnai ir saldesnis miegas.

Filmo anonsas:

2. Bėgam iš Berlyno (Tschick, 2016), rež. Fatih Akin

Išsigelbėjimas negalintiems susitaikyti su pasibaigusia vasara – patrakusi ir nepamirštama vasaros atostogų kelionė filme „Bėgam iš Berlyno“. Du labai skirtingi paaugliai ištrūksta iš miesto ir leidžiasi į kvapą gniaužiančią kelionę. Lakios vaizduotės vokiečių bestselerio „Čikas“ ekranizacijoje Fatih Akinas pasakoja dviejų draugų laukinius nuotykius su galybe pirmųjų kartų, kurie amžiams pakeis jų gyvenimus ir atvers suaugusiujų pasaulį.

Filmo anonsas:

3. Pasiklydę Paryžiuje (Paris pieds nus, 2016), rež. Dominique Abel, Fiona Gordon

Po Berlyno – jūsų laukia Paryžius ir be proto išsiblaškiusi keliautoja Fiona. Nuotaikingoje komedijoje „Pasiklydę Paryžiuje“ bibliotekininkė Fiona iš Kanados atskuba gelbėti 88-erių metų tetos Martos. Tačiau... nepažįstamame mieste vieną nelaimę keičia kita katastrofa: ji pameta kuprinę su drabužiais, pargriūva, šlampa po lietumi, tačiau nepasiduoda. Galiausiai prie Senos susipažįsta su po tiltais snaudžiančiu klajokliu Domu. Vienišas vyrukas tampa Fionos gelbėtoju, o romantiškasis Paryžius paskleidžia savo kerus. Tie kerai tokie stiprūs, kad net senolė Marta atranda ilgai ieškotą meilę.

Filmo anonsas:

4. Dviračiais Afrikoje: Namibija (2017), rež. Algirdas Gurevičius

O dabar – į karštąją Afriką, o kad būtų įspūdingiau – ant dviračių! Dokumentinis nuotykių filmas „Dviračiais Afrikoje: Namibija“ pakvies į smagią šešių ištvermingų keliautojų iš Lietuvos kompaniją. Jie dykumų ir smėlėtų dykynių šalyje Namibijoje praleido visą mėnesį, kurio metu įveikė virš 1000 km, kiekvieną dieną kovojo su troškuliu, 45 laipsnių karštį siekiančiomis dienomis bei sunkiai pakrautomis dviratėmis transporto priemonėmis. Po tokių įspūdžių lietuviškas darganotas ruduo atrodys tikra atgaiva ir kūnui, ir sielai.

Filmo anonsas:

5. Mano viršūnė (To the top, 2017), rež. Jennifer Dawn

Ar jau planuojate žiemos atostogas? Puiki įžanga į snieguotų pramogų sezoną – nuotykių filmas „Mano viršūnė“. Keliaukime į Prancūzijos alpinizmo sostinę ir vieną seniausių šalies slidinėjimo kurortų Šamoni, kur talentingas snieglentininkas Skotas (aktorius Kev'as Adams'as) nusprendžia įveikti didžiausią iš visų įmanomų iššūkių – snieglente nusileisti nuo Everesto. Likimas Skotui atsiunčia idealų mokytoją ir bičiulį – kalnų slidinėjimo profesionalą Pjeriką. Atsargus ir viską apskaičiuojantis Pjerikas tampa tobula atsvara šiek tiek karštakošiškam Skoto būdui. Suvieniję jėgas, naujieji bičiuliai ima ruoštis didžiausiam gyvenimo iššūkiui. Filmas sukurtas, remiantis tikra prancūzo snieglentininko Marco Siffredi istorija.

Filmo anonsas:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai