Pasidarykime pačios: kvapai namams

Kvepiantis maišelis / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-04 13:03
Po sunkių dienos darbų grįžti į kvepiančius namus – vienas malonumas. O dar smagiau, kai nereikia pirkti jokių sintetinių purškiklių, kad namai nuostabiai kvepėtų, pavyzdžiui, levandomis ar rožėmis. Lengvas, malonus žolelių ir žiedlapių dvelksmas nuteikia maloniai ir sušildo. Ką galime pasidaryti pačios?

► Kiekviena šeimininkė namuose turi medžiagos atraižėlių, kurios tik laukia būti panaudotos. Paprastiems mažiems maišeliams pasiūti neprireiks siuvamosios mašinos – pakaks siūlo ir adatos. Galima sujungti kelias skirtingų audinių atraižėles, tuomet kvapą skleidžiantis maišelis bus įdomesnis, linksmesnis. Mėgstančios eksperimentuoti gali pasisiūti įvairių formų maišelių ar pagalvėlių, pavyzdžiui, širdelių. Beje, medžiaginių maišelių galima įsigyti ir specializuotose parduotuvėse.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

 

► Jeigu abejojate savo kaip siuvėjos gebėjimais, susiraskite lengvos medžiagos atraižą. (Tam puikiai tiktų ir užuolaidos skiautė.) Sudėkite norimą kvapų mišinį ir, gražiai suėmusios už kraštų, suriškite šilkiniu kaspinėliu. Argi tai ne puiki dovanėlė?

 

► Vilna – tikras stebuklas! Greičiausiai pastebėjote, kaip puikiai ji sugeria ir ilgai išsaugo įvairiausius kvapus. Norimą kvapų mišinį galite susukti į nedidelį vilnonį šalikėlį ir padėti drabužių spintoje. Kvapiam tikslui tiktų ir vilnonė kepuraitė, pirštinės, kojinės.

 

► Kvepiančių maišelių turinys priklauso nuo jūsų fantazijos. Pasijuskite tikromis kvapų alchemikėmis! Bene populiariausi yra džiovintų žiedlapių mišiniai, tarkime, levandų, rožių... O jeigu dar užlašinsite kelis lašelius mėgstamo eterinio aliejaus... Galite kurti įvairiausius kvapų derinius, pavyzdžiui, levandų žiedlapius sumaišykite su eteriniu mandarinų aliejumi, rožių žiedlapius – su mėtų...

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

 

► Jei neturite žiedlapių (jų irgi galite įsigyti specializuotose parduotuvėse), tiks vatos ritinėliai, suvilgyti mėgstamiausio eterinio aliejaus lašelių. 

 

► Dažnai dovanų gaunate rožių? Neskubėkite išmesti šių nuvytusių gėlių. Rožių žiedlapiai ir žiedai ypač tinka namams kvepinti. Galima pridėti gvazdikėlių, smulkintų cinamonų lazdelių, mėtų lapelių, žaliosios ar geltonosios citrinos, apelsino, greipfruto žievelių... Kurkite kvapus pasitelkdamos fantaziją ir nepamirškite, kad namai dar labiau kvepės nuo eterinio aliejaus.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

 

► Sugalvotu kvapų mišiniu galima kvepinti ir popieriaus lapą. Toks būdas itin tinkamas spintoms, stalčiams, kuriuose laikomi rankšluosčiai, apatiniai drabužėliai, patalynė. Išklokite popieriumi, pavyzdžiui, stalčiaus dugną ir pašlakstykite mėgstamų eterinių aliejų. Šiuo atveju labai tiktų citrusiniai, gėlių, prieskonių ir kt.

 

► Į kvapias pagalvėles galite dėti ir tai, ką turite namie: sumaišykite kavos pupeles, kelis lašelius vanilės ekstrakto ir smulkintas cinamonų lazdeles. Arba į dekoratyvinį dubenėlį sudėkite gvazdikėlių, cinamonų lazdelių, džiovintų citrusinių vaisių riekelių, anyžių – gausite nuostabų kvapų derinį ir namų puošmeną.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Kvapių eksperimentų!

 

Taip pat skaitykite:

Kvėpikliai jūsų drabužinei

Kvapų žinovė Laimė Kiškūnė: „Kvapas pasako daugiau, nei norėtumėte“

Ji24.lt

Naujausi straipsniai