Pasaulyje plinta pavojingas „Squid Game“ iššūkis: ligoninėje jau atsidūrė trys vaikai

„Squid game“ kadras / Scanpix nuotr.
Autorius: 15min.lt
Publikuota: 2021-11-07 17:57
Socialiniuose tinkluose plinta pavojingas „Squid game“ iššūkis, į ligoninę paguldęs net tris stiprius nudegimus patyrusius vaikus. Šie, kaip teigiama, nusprendė pasigaminti „dalgona“ – Pietų Korėjoje populiarių saldainį, rodytą ir seriale. Tėvai raginami apie iššūkio pavojus papasakoti savo vaikams.

Kaip rašo Insider.com, klasikinis Pietų Korėjoje populiarus užkandis gaminamas ištirpdžius cukrų ir sumaišius jį su soda. Tada mišinys perkeliamas ant plokščio paviršiaus ir ant jo įspaudžiama figūra.

„Netflix“ seriale dalyviai, jei nori likti žaidime, turi naudodamiesi adata išpjauti įspaustą figūrą. Viena ligoninė Sidnėjuje pranešė apie tris į priimamąjį atvežtus vaikus, patyrius stiprius nudegimus, o kai kuriems jų net buvo pažeisti nervai, kai šie ant kepimo popieriaus bandė išpilti karštą ištirpusio cukraus ir sodos mišinį.

„Cukrus tirpsta temperatūroje, aukštesnėje nei reikalinga vandeniui užvirinti, tad šis mišinys yra karštesnis ir lipnesnis“, – pasakojo dr. Erikas La Hei, vadovaujantis ligoninės nudegimų skyriui. Jis pridūrė, kad kuo ilgiau prie odos prilipęs išbūna karštas mišinys, tuo stipresnius nudegimus sukelia.

Tačiau galimi sužeidimai neatgrasė soc. tinklų vartotojų nuo iššūkio, kuriame sudalyvauti, rodos, labai paprasta. Pasigaminti tokį užkandį nėra sunku, o ir „TikTok’e“ vaizdo įrašų, kaip tai padaryti – apstu. Beje, pastarieji renka milijonines peržiūras.

Vienas paauglys Australijoje, taip pat nusprendęs sudalyvauti šiame iššūkyje, cukrų tirpdyti sugalvojo mikrobangų krosnelėje, ko daryti nepataria net konditeriai. Indas sprogo paauglio rankoje ir karštas jo turinys pasklido ant rankos bei kojos. Nudegimai buvo tokie stiprūs, kad jam gali tekti persodinti odą, o žaizdų gijimas gali užtrukti net iki metų.

Distopinis trileris „Squid Game“ sensacija tapo vos tik atsidūrė tarp kitų „Netflix“ siūlomų projektų ir uždirbo įspūdingus 900 mln. dolerių, nors sukurti jį kainavo vos 21 mln. dolerių.

Kaip rašo Insider.com, apie nudegimai pasibaigusį iššūkį „Netflix“ buvo pasiteirauta, tačiau atsakymo kompanija dar nepateikė.

Naujausi straipsniai