Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Princo Harry išrinktosios laukia 8 keistos taisyklės – ko nežaisti, nevalgyti ir kokio žodžio netarti

Meghan Markle
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr. / Meghan Markle
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Didžiosios Britanijos princas Harry pusmetį draugauja su aktore Meghan Markle. Spėliojama, kad galbūt pora susituoks švęsdama savo draugystės vienerių metų sukaktį.

Aktorė jau uždarė savo tinklaraštį „The Tig“, atsisakė reklaminių projektų, dabar vyksta derybos dėl pasitraukimo iš serialo. Tačiau atsisakiusi vienų pareigų, Meghan Markle teks imtis naujų. Jei ji taps princo žmona, teks išmokti rūmų etiketo taisykles. Kai kurios – gana keistos ir gal net juokingos.

1. Negalima žaisti „Monopolio“. Šį žaidimą karališkoje šeimoje uždraudė princas Andrew, Jungtinės Karalystės karalienės Elizabeth II sūnus. Šeimos narių sutarimu, žaidimas pripažintas netinkamu monarchams.

Vida Press nuotr./Princas Harry su mylimąja Meghan Markle dalyvavo draugų vestuvėse
Vida Press nuotr./Princas Harry su mylimąja Meghan Markle dalyvavo draugų vestuvėse

2. Negalima valgyti austrių. Gydytojai karališkosios šeimos nariams rekomenduoja vengti šių jūros gėrybių, nes didelė tikimybė, kad galima apsinuodyti, sulaukti alergijos požymių. Tačiau princas Charlesas mėgsta kartais pasimėgauti šiuo delikatesu.

3. Negalima atvirai reikšti savo politinių pažiūrų. Britų monarchai turi skleisti žinią apie šalies interesus užsienyje, tačiau jiems draudžiama išsakyti savo asmeninę nuomonę politikos klausimais. Jie turi balso teisę, tačiau ja nesinaudoja, nes tai prieštarautų konstitucijai.

4. Į šeimos narius kreiptis tik titulu. Blogiausiu atveju – „sere“ ar „mem“. Meghan savo vardą galės išgirsti tik asmeninio pokalbio metu. Po vestuvių princui Harry būtų skirtas Sasekso hercogo titulas, tad Meghan Markle būtų Sasekso hercogienė.

5. Eiti, stovėti, sėdėti – tik taip, kaip nurodyta. Pagal karališkąjį protokolą britų monarchijos atstovai į patalpą turi užeiti, sėsti ar stotis tam tikra tvarka, sudaryta pagal rangą. Šiuo metu šalia karalienės Elizabeth II turi stovėti princas Philipas, po to princas Charlesas su Kornvalio hercogienė Camilla, princas Williamas su Kembridžo kunigaikštiene Catherine ir tik po jų stotų princas Harry su savo išrinktąja.

„Scanpix“ nuotr./Britų karališkoji šeima
„Scanpix“ nuotr./Britų karališkoji šeima

6. Paisyti aprangos kodo. Jei Meghan Markle ištekėtų už princo, jai tektų pamiršti įspūdingas rūbų iškirptes, mini sijonus bei sukneles. Karališkosios šeimos moterų rūbai neturi provokuoti, jie turi būti elegantiški.

Apnuoginti pečius galima tik vakarinių renginių metu ir tik tokiu atveju, jei prie tokio rūbo dėvimos pirštinės. Jokių pėdkelnių su raštais, batelių itin aukšta pakulne.

Oficialių renginių metu plaukai turi būti susukti į kuodelį, makiažas – minimalus, papuošalų nedaug, jie turėtų būti subtilūs, nekrentantys į akis.

8. Iš savo žodyno išmesti 8 žodžius. Karališkosios šeimos nariai turi galvoti, ką kalba. 8 žodžiai yra juodajame sąraše, jų negalima ištarti jokiomis aplinkybėmis. Tai „kvepalai“, „svetainė“, „tėtis“, „sofa“, „prabangus“, „vidinis kiemelis“, „atsiprašau“, „tualetas“. Britai jiems turi elegantiškai skambančių sinonimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt