Pasaulio žurnalistai apie Viliją Matačiūnaitę „Eurovizijoje“: prognozės prastos – kliūva chaosas scenoje ir kostiumai

Žurnalistai iš Didžiosios Britanijos / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Kiekvieną dieną greta „B&W Hallrena“ arenos, kur šiais metais skamba „Eurovizijos“ dainų konkursas, įsikūrusiame spaudos centre pluša daugiau nei tūkstantis žurnalistų iš viso pasaulio. Žiniasklaidos atstovai stengiasi nepraleisti nė vienos dalyvių repeticijos, dalyvauja spaudos konferencijose, budrūs išlieka kiekvieną akimirką. Šie žurnalistai jau įsidėmėjo Lietuvos atstovės konkurse Vilijos Matačiūnaitės vardą ir su Žmonės.lt skaitytojais dalinasi savo vertinimais.

Iš skirtingų pasaulio šalių į Kopenhagą, Daniją atvykę žurnalistai vieningai sutaria: V.Matačiūnaitės pasirodymas „Eurovizijoje“ – tikrai išskirtinis ir krentantis iš bendro antrajame pusfinalyje pasirodysiančių dalyvių konteksto. Vis dėlto žiniasklaidos atstovai jį vertina dviprasmiškai – nors ir originalu, bet sunkiai suprantama, todėl pelnyti žiūrovų simpatijas gali būti sunku. 

„Scenoje – chaosas

Dažnas žiniasklaidos atstovas, spaudos centre paklaustas apie V.Matačiūnaitės pasirodymą, nesibodėjo pareikšti ant scenos teįžvelgę chaosą. 

„Lietuvos atstovams reikėjo geriau apgalvoti savo pasirodymą. Dabar jie atrodo išsiblaškę – dalis šokio man atrodo nesuprantama, blyksinčios šviesos visai nepadeda, pati daina yra per daug sudėtinga. Jei neklystu, klausydamas jos girdėjau roko, dubstepo, popso ir net bliuzo elementų. To tikrai per daug žinant, kad daina trunka vos tris minutes. Be to, neįsižeiskite, tačiau kai ji suklykia tą žodį „Attention“ man norisi atsitraukti“, – Žmonės.lt sakė žurnalistas iš Didžiosios Britanijos, vieno didžiausių „Eurovizijos“ gerbėjų tinklaraščio bendraautorius Debanas. 

Jam pritarti suskubo kolega Williamas. „Stebėjau jūsų nacionalines atrankas ir, galiu pasakyti, vaizdelis nepasikeitė. Pasirodymas atrodo labai padrikas, daina taip pat. Man atrodo, kad Vilija nesistengia patikti žiūrovams – scenoje ji atrodo labai šalta ir net pikta. Mieliau balsuočiau už mielą ir draugišką moterį. Tikiuosi, kad tai tėra išankstinis įspūdis ir pusfinalyje viskas atrodys kitaip“, – po pirmosios antrojo pusfinalio generalinės repeticijos Žmonės.lt sakė jis. 

Tai slovėnas Frankas tikino supratęs visą lietuvės pasirodymo idėją – su Žmonės.lt pasidalino savo interpretacija: „Kaip suprantu, Vilija pirmiausia vis atstumia prie jos lendantį šokėją, o po to su juo susidraugauja. Man atrodo, kad pasirodymas siunčia žinutę: iš pradžių šokėjas prie jos lenda per daug agresyviai, todėl ji jo neprisileidžia, o po to jis pakeičia taktiką – tampa mielesnis. Vilijai tai patinka ir tarp jų atsiranda draugiškas ryšys. Norėčiau pamatyti, kaip ši istorija vystytųsi finale: gal jei Vilija ten patektų, pabaigoje su juo net pasibučiuotų?“

Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Kliūva kostiumai

Tam, kad islandė Kate prisimintų, kaip atrodo Lietuvos atstovės pasirodymas, tereikia apibūdinti V.Matačiūnaitės ir Š.Kirdeikio sceninius kostiumus – balerinos sijonas ir odinės kelnės įsiminė kiekvienam. „Vilijos daina labai sudėtinga. Tam, kad ją suprastum, reikia klausyti kelis kartus, o tai jau blogai – pusfinalyje pavergti žiūrovą ji turės tik vieną šansą. Kita vertus, galbūt ji patiks jaunimui? Daina išsiskiria ir tai gali būti koziris“, – svarsto Kate. 

Kaip ir daugeliui lietuvių, jos dėmesį patraukė V.Matačiūnaitės sceninis įvaizdis. „Tas balerinos sijonas atrodo tikrai įdomiai, tačiau jo ir mėlynos palaidinės derinys man primena filmą „Avataras“. Ar tai komplimentas? Nesakysiu. Šokėjas šoka labai gražiai, tačiau prie Vilijos jis nedera. Taip yra vien dėl kostiumo – lyg Juodoji Gulbė būtų susitikusi baikerį“, – sakė Kate. 

Būtent dėl kostiumo Viliją atsimena ir airis Patrickas. „Jis vienareikšmiškai patraukia dėmesį ir vien todėl lietuvę žiūrovai tikrai atsimins. Tai – originali apranga, labai krenta iš konteksto. Man patinka jos sijonas. Tik abejoju, ar visa tai dera prie Vilijos dainos – kaip visa tai susieti?“ – klausė jis. 

Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Prognozės nedžiugina

Žurnalistai nenoriai ryžtasi prognozuoti, ar Vilija pateks į „Eurovizijos“ konkurso finalą. „Ji originali ir šarminga, tačiau ateitis „Eurovizijoje“ neaiški. Šįmet Lietuva tikrai neturi stabilių pozicijų. Kai jai atstovavo Donatas Montvydas ar Andrius Pojavis, abejonių, kad pateksite į finalą, nebuvo. O dabar jūs vaikštote labai plona linija“, – sakė iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Kopenhagą atvykęs Jamesas. 

Catherine iš Australijos svarstė panašiai: „Su tokiu pasirodymu jūs arba užimsite labai geras pozicijas, arba būsite labai nepatenkinti savo rezultatu. Vilija atrodo pasitikinti savimi ir tai yra labai gerai, tačiau aš nesu tikra, ar jai tikrai viskas pavyks. Scenoje ji demonstruoja kelis triukus, kurie tikrai nuotaikingi, originalūs ir įdomūs. Bet aš nežinau, ar tai ją išgelbės.“

Kiek pozityviau į Lietuvos pasirodymą žvelgia kanadietis Jeremis. „Jei Vilija pateks į finalą, tikrai nesakysiu, kad ten ji atsidūrė nepelnytai. Ji yra išsiskirianti, įdomi, tikrai įsimins kiekvienam žiūrovui. Ar pats už ją balsuočiau? Nežinau, nesu tikras. Bet aš niekuo prieš, kad „Attention“ skambėtų ir finale – tai būtų sąžininga“, – kalbėjo jis. 

Tik britas Debanas pasirodo esąs kategoriškas: „Iš 10 balų jums skiriu 1,5. Atsiprašau, gal pasirodysiu nemandagus, tačiau vietos finale Vilijai nematau ir nežinau, kas dabar ją galėtų išgelbėti.“

Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Generalinė antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio repeticija (131 nuotr.)
+125
Žurnalistai iš viso pasaulio pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį žiūrėjo spaudos centre (42 nuotr.)
+36
Skaitykite daugiau