Pasaulio sportinių šokių čempionai Ieva ir Evaldas Sodeikos – apie šokių pasaulį: „Čia arba esi pirmas, arba niekas“

Ieva ir Evaldas Sodeikos / Marko Cechanovičiaus nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-06 12:25
Pramoginių šokių pasaulis iš šalies atrodo negailestingas – arši konkurencija, kruvinos treniruotės, investuojami milžiniški pinigai.

Praėjusiais metais Ieva ir Evaldas Sodeikos, tapę pirmaisiais lietuviais, iškovojusiais pasaulio standartinių sportinių šokių čempionų titulą, turėjo praeiti tą patį. Ir tarp jų pačių buvo visko – ašarų, neapykantos, o galiausiai – beprotiškos meilės. Tačiau įveikus situacijas, iš kurių atrodė, nebuvo išeities, šiandien į juos lygiuojasi kone visi pasaulio šokėjai.

Prieš 12 metų į porą Ievą ir Evaldą sustatė treneriai. Pradžia nebuvo lengva, kaip patys, sako, jie vienas į kitą žiūrėjo kaip į priešą. Tačiau kai ant parketo vis nepavykdavo pasiekti norimų rezultatų, ir jau galvojant, kad teks skirstytis į skirtingas puses, šokėjai įsimylėjo. Tai ir tapo lemiamu pokyčiu jų karjeroje.

Ieva Sodeikienė/Organizatorių nuotr.
Ieva Sodeikienė/Organizatorių nuotr.

„Atrodė, kad viskas pradėjo slysti iš rankų. Ir sveikata subyrėjo, ir treneriai pradėjo nebetikėti mūsų ateitimi. Toje duobėje mes vienas kitam padėjome nepalūžti, rasti motyvacijos, ir pažvelgėme vienas į kitą kitu žvilgsniu“, – pasakoja Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė.

Po ketverių metų artimos draugystės, pora susituokė.

Šiuo metu su 9 treneriais dirbantys šokėjai pripažįsta, kad ir vėliau jų karjeroje pasitaikė labai sudėtingų akimirkų.

„Prireikė laiko, kol atsirinkome žmones, kuriais galime pasitikėti. Buvo ir išdavysčių, ir intrigų, už nugaros skleidžiamų piktų komentarų“, – sako Ieva. 

„Verkėme ir vienas kito glėbyje, verkiau ir duše, kad Evaldas negirdėtų… Buvo keletas varžybų, kai jaučiausi, kad jei Evaldas šoktų su kita partnere, ko gero, būtų laimėjęs. Maniau, kad aš esu stabdis poroje“.

Kalbos apie šokėjų aršias intrigas ir konkurenciją užkulisiuose taip pat nėra išgalvotos. Evaldas sako, kad čia visada jaučiama įtampa, bandoma psichologiškai paveikti priešininkus.

„Visi ateina kovoti, o ne vienas kitam užleisti vietą“, – sako Evaldas.

„Buvo paskutinės 2018 varžybos Kinijoje. Antrame ture išėjau ant parketo, atsistojau kampe, ir kažkas man kažką pasakė, pajuokavo, nieko blogo. Bet mane taip išmušė iš vėžių, kad pamiršau šokio brėžinį. Su Ieva šokom skirtingas figūras, tai buvo fiasko“, – prisipažįsta Evaldas Sodeika.

Praėjusiais metais šokėjams pavyko pasiekti kone svarbiausią karjeros tikslą, dėl kurio jie tiek metų dirbo – Evaldas ir Ieva Sodeikos tapo pasaulio standartinių sportinių šokių čempionais.

Evaldas Sodeika/Organizatorių nuotr.
Evaldas Sodeika/Organizatorių nuotr.

„Kol nepasiekėme šio titulo, galvojome, kad svarbiausia palikti žinutę apie save, kad ne medalis į istoriją įeina, o tu, kaip asmenybė. Bet laimėjus medalį, dabar galėčiau pasakyti, kad arba esi pirmas, čempionas, arba esi niekas“, – atvirauja Ieva.

Dėl kokių charakterio savybių šokėjams ilgą laiką nepavyko pasiekti čempionų titulo, kaip reikia tęsti konkursą, kai ant parketo netyčia atsitrenkus į kitą porą lūžta pirštas, kokios povandeninės srovės egzistuoja sportinių šokių pasaulyje – atviras Ievos ir Evaldo interviu šį pirmadienio vakarą, 20 val., laidoje „Nuo...Iki…“ per LNK.

 

Naujausi straipsniai