Pasaulio rekordą pasiekusi Gabrielė Pioraitė: „Akimirką man stabtelėjo širdis“

Gabrielė Pioraitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2020-01-20 14:26
Praėjusį kartą, prieš palikdama Lietuvą, Gabrielė Pioraitė sau pažadėjo: „Pagerinsiu pasaulio rekordą“. Savaitgalį kaitavimo mokyklai Keiptaune, Pietų Afrikos Respublikoje, vadovaujančiai sportininkei pavyko. Oficialu: Gabrielė – aukščiausiai su jėgos aitvaru iššokusi mergina.

Jėgos aitvarais lietuvė susižavėjo prieš tris metus. Suvaldyti vėją ir bangas Gabrielei iš karto pasirodė įdomiau už darbą reklamos srityje. Todėl netrukus ji visas savo jėgas nukreipė į sportą, kuris teikė absoliutų malonumą ir gyvenimą pavertė įdomiu, daug ištvermės reikalaujančiu išbandymu.

Gabrielė Pioraitė penktadienį iššoko 23,6 metro. Ankstesnis moterų pasaulio rekordas priklausė taivanietei, kuri buvo iššokusi 23,1 metro.

Gabrielė Pioraitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Gabrielė Pioraitė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Kad šuolis bus geras, aš suvokiau dar būdama pačioje viršūnėje. Akimirką man stabtelėjo širdis. Nusileidusi, jau grįždama į krantą, išgirdau aplinkinių šūksnius, visi su džiaugsmu rėkė: „Bus rekordas!“ Nulėkiau pasitikrinti prietaiso, matuojančio aukštį ir be galo nudžiugau – pasiekiau rekordą“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Gabrielė.

Dabar ji juokiasi, kad išpildė aplinkiniams duotą pažadą. Dar prieš išvykdama iš Lietuvos į Keiptauną, Gabrielė visiems sakė, kad be rekordo atgal ji negrįšianti. 

Gabrielė Pioraitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Gabrielė Pioraitė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Po tokio sėkmingo šuolio tikrai netramdžiau emocijų, vakare su draugais smagiai atšventėme. Užfiksuoti pasaulio moterų rekordą buvo mano tikslas, tiesa, nesiruošiu sustoti. Toliau sieksiu dar geresnių rezultatų.“

Gabrielė, visuomet norėjusi kuo aukščiau iššokti, jau ir anksčiau vien norais neapsiribojo. Pirmą kartą atvykusi į Keiptauną,  ji pagal aukštį iššoko ketvirtoji.

„Pamaniau sau, kad jei galiu būti ketvirtuke, galiu ir pirmą vietą užimti“, – neslėpė Gabrielė.

„Rekordinio šuolio dieną vėjas buvo vienas stipriausių, per visą tą laiką, kurį kaituoju. Net vietiniai buvo nustebę. Vėjas buvo 25 metrai per sekundę. Savo jėgos aitvarą, prieš atsidurdama vandeny, aš sunkiai nulaikiau, per pliažą su juo mane tempė du kolegos“, – prisiminė G. Pioraitė.

Rekordą pasiekusi mergina sakė, kad labiausiai dėl jos nerimavo mama: „Ji palaikė, bet ir be galo jaudinosi. Tokiomis dienomis tikrai rizikuoji ne tik kaulais, bet ir gyvybe, tačiau be adrenalino gyventi aš negaliu.“

Temos:

Sportas Interviu

Naujausi straipsniai