Pasaulio lyderiai į Elizabeth II laidotuves savo transportu nevyks: tam yra svarbi priežastis

Katafalkas su karalienės karstu keliauja Škotijos keliais / „Scanpix“ nuotr.
Katafalkas su karalienės karstu keliauja Škotijos keliais / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-12 19:33
AA

Jungtinės Karalystės vyriausybė pirmadienį pareiškė, kad užsienio šalių vadovų ir jų sutuoktinių kelionės į karalienės Elizabeth II valstybines laidotuves planai „skirsis“ priklausomai nuo šalies.

„Tvarka skirtingiems lyderiams skirsis priklausomai nuo tokių dalykų kaip saugumo rizika, todėl mes teikiame rekomendacijas ir informaciją per ambasadas“, – žurnalistams sakė ministrės pirmininkės Liz Truss atstovas spaudai.

Šis pareiškimas pasirodė leidiniui „Politico“ paskelbus, kad rugsėjo 19-ąją numatytų laidotuvių dalyviams buvo nurodyta į pamaldas Vestminsterio abatijoje nevykti nuosavomis transporto priemonėmis, taip pat neskristi sraigtasparniu.

Jie bus vežami į abatiją privačiais autobusais su palyda iš Londono vakaruose esančios vietos, kur paliks savo automobilius, rašo „Politico“, cituodamas užsienio valstybių ambasadoms išsiųstą oficialų protokolinį pranešimą.

Karalienės Elžbietos II karstą Edinburgo gatvėmis lydinti procesija / „Scanpix“ nuotr.

„Politico“ kaip tokio žingsnio priežastis nurodė „griežtą saugumą ir eismo apribojimus“, tačiau daugeliui tai sukėlė nuostabą, o vienas Londone dirbantis užsienio ambasadorius leidiniui taip pakomentavo šią situaciją: „Ar galite įsivaizduoti [JAV prezidentą] Joe Bideną autobuse?“

Paklaustas apie tą pranešimą ir JAV prezidento J.Bideno planus, premjerės atstovas spaudai atsakė: „Tai būtų klausimas JAV, ir kaip jos pageidauja, kad prezidentas keliautų, ir, manau, kad tai gana gerai dokumentuota.“

JAV prezidentai ilgesnius atstumus keliauja prezidentiniu „Air Force One“ – vienu iš dviejų specialiai pritaikytų orlaivių „Boeing 747“ , o nuvykę į vietą naudojasi sraigtasparniu „Marine One“ bei šarvuotu limuzinu, vadinamu „The Beast“ („Žvėris“).

JAV ambasada Londone kol kas neatsakė į prašymą pateikti komentarų.

„Kruopščiai suplanuota“

Pirmosiose JK valstybinėse laidotuvėse per pastaruosius šešis dešimtmečius turėtų dalyvauti apie 500 aukšto rango svečių iš užsienio, todėl britų pareigūnai pradėjo „didelio masto operaciją“, rengdamiesi iškilmingam atsisveikinimui su velione monarche, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis Užsienio reikalų, Sandraugos ir plėtros biure.

„Logistika buvo kruopščiai suplanuota, kad dalyviams viskas vyktų kuo sklandžiau“, – pridūrė šaltinis.

Velionės monarchės valstybinės laidotuvės, pirmosios po Britanijos karo laikų ministro pirmininko Winstono Churchillio laidotuvių 1965-aisiais, bus viena didžiausių saugumo ir logistikos operacijų per Britanijos istoriją.

Tūkstančiai policijos pareigūnų iš visos šalies bus perkelti į Londoną, kad padėtų suvaldyti didžiules žmonių minias, kurių tikimasi per karalienės laidotuves.

Karalienės Elžbietos II karstą Edinburgo gatvėmis lydinti procesija / „Scanpix“ nuotr.

Prognozuojama, kad per keturias dienas iki laidotuvių, kai karstas su velionės palaikais stovės parlamente, į sostinės gatves suplūs iki milijono žmonių.

Atvykstantys pasaulio lyderiai gali atiduoti pagarbą pašarvotai velionei ir iškart pasirašyti užuojautų knygoje Lankasterio namuose, cituoja „Politico“ nutekintą dokumentą.

Jie taip pat galės pasakyti iki trijų minučių trukmės kalbą pagerbiant velionę monarchę, kuri bus įrašyta žiniasklaidai, sakoma pranešime.

Pranešama, kad karalius Charlesas III laidotuvių išvakarėse Bakingamo rūmuose surengs priėmimą užsienio šalių vadovams.

Didžioji Britanija gedi karalienės Elizabeth II (36 nuotr.)
+30
Karalienė Elžbieta II Škotijoje išlydėta į paskutinę kelionę (73 nuotr.)
+67
Škotijoje – atsisveikinimas su karaliene Elžbieta II (30 nuotr.)
+24