„Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas“ sukvietė minėti Lietuvos šimtmečio ir kartu sugiedoti „Tautišką giesmę“

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-06 21:12
AA

Penktadienį prasidėjo tris dienas truksiantis didelių idėjų ir geros muzikos „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas“, kurio metu tūkstančiai jaunų žmonių susirinko pabendrauti, pasiklausyti įvairių diskusijų ir koncertų. Festivalio metu vyks įvairios paskaitos verslo, mokslo, politikos, kultūros ir karjeros temomis, didžiojoje scenoje pasirodys Monique, Lilas ir Innomine, Marijonas Mikutavičius, GJan bei kiti garsūs Lietuvos atlikėjai.

„Buvo poreikis suorganizuoti tokio tipo renginį, nes jaunimas, kuris yra išvykęs į užsienį gali parvežti daug įdomių ir novatoriškų idėjų Lietuvai. Šis festivalis yra puiki vieta dalintis naujomis idėjomis. Šiam renginiui itin svarbus jo turinys, jei kiti festivaliai yra orientuoti į muzikinę dalį, šis išsiskiria savo pranešimais ir diskusijomis. Šių metų festivalio tikslas – ne tik paminėti Lietuvos šimtmetį ir sugiedoti himną, bet ir padiskutuoti, kokia mūsų šalis bus kitą šimtmetį. „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime“ dalyvauja daugiau nei 200 įvairių sričių pranešėjų ir pozityvus jaunimas, o šių metų naujiena – sporto diskusijos“, – pasakojo renginio viešųjų ryšių atstovė.

Ar išties gyvenimas feisbuke yra tikresnis už tikrą? Ar feisbuko ir instagramo socialiniai tinklai tikrai yra mūsų kultūrinio identiteto dalis? Kokia kultūra yra šiandien ir kas ją sudaro? Kaip atskirti ribą tarp tikro ir virtualaus gyvenimo? Į šiuos klausimus penktadienio popietę bandė atsakyti politikai ir socialinių tinklų žvaigždės paskaitoje „Ar „Facebook“ ir „Instagram“ yra kultūra?“.

Diskusiją pradėjo moderatorė – dainininkė, iniciatyvos „Normalios bobos“ autorė Dovilė Filmanavičiūtė, pristačiusi pokalbio pašnekovus: socialinių tinklų influencerį Liudviką Andriulį, politiką Gabrielių Landsbergį, socialinių tinklų veikėjus Agnę Kulitaitę ir Naglį Bierancą.

„Ar būti influenceriu reiškia turėti galią? Influencerių gaunamos pajamos yra tokios pačios graudžios kaip dramos teatro aktorių. Nuomonės formuotojo galia – daugybė sekėjų, tačiau galios ką nors pakeisti jie nesuteikia. Jei tu manai, kad būdamas ifluenceriu tapsi žinomas, kaip roko žvaigždė – taip tikrai nėra. Žmonės jiems nesiunčia vertingų dovanų ir neperka automobilių. Svarbu rinkti ne followerius, o dolerius, nes gyvenime viską padaryti yra daug lengviau turint daug pinigų, o ne sekėjų“, – juokavo L. Andriulis

Politikas G. Landsbergis kalbėjo apie socialinių tinklų žalą: „Šiame socialiniame amžiuje nėra aišku kaip bus toliau su politika. Aš maniau, kad „Facebook‘as“ yra nauja sfera, kurioje žmogus viską mato, klausia ir sužino daug dalykų, tačiau, kartais neatsirenka, kas yra tiesa, o kas melas“.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Į diskusiją taip pat įsitraukė A. Kulitaitė ir N. Bierancas: „Aš visą gyvenimą norėjau būti menininkas, šokėjas, tačiau vėliau supratau, kad vien šios veiklos neužteks norint užsidirbti daugiau pinigų. „Instagram‘e“ pradėjau vis dažniau rodyti savo gyvenimą. Kartais rytais peržiūrėjus savo stories būna gėda, tačiau nenoriu jų trinti, nes suprantu, kad 50 000 žmonių jas jau išvydo, todėl nieko blogo, jei pamatys dar 30 000. Pasirodo, kad jaunimui patinka tos mano nesąmonės“, – teigė N. Bierancas.

Pagrindinis „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo“ akcentas – 21 val. sugiedota „Tautiška giesmė“ . Vakaro pasirodymą toliau tęs grupė „Kūjeliai“, Monique ir Lilas su Innomine.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo pirmoji diena (182 nuotr.)
+176

Temos: