Pasaulinio garso šukas „Tangle Teezer“ sukūręs Shaunas Pulfrey: „Iš pradžių į mane niekas nežiūrėjo rimtai“

Shaunas Pulfrey/„Tangle Teezer“
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2019-04-25 20:04
„Moterys viena kitai dažnai pavydi plaukų, nes mano, kad pas kitas jie visada atrodo gražiau. Tačiau jeigu išmokysi moterį tinkamai tvarkytis su savo plaukais – jai nebereiks pavydžiai dairytis į kitas“, – teigia neseniai Lietuvoje viešėjęs „Tangle Teezer“ šukų kūrėjas Shaunas Pulfrey. Daugybę metų grožio industrijoje dirbęs Shaunas prisipažino, pagrindinė jo sukurto produkto idėja – galimybė namuose susikurti tokį įvaizdį, lyg būtum išėjęs tiesiai iš grožio salono.

Tikriausiai, beveik kiekviena grožio naujovėmis besidominti mergina yra girdėjusi apie „Tangle Teezer“. Tačiau apie jus – esame girdėję nedaug...Juk jūs daugelį metų pats sukotės grožio sferoje?

Aš buvau kirpėjas, plaukų koloristas. Kuriant šį produktą daug lėmė mano darbo sąlygos. Supratau, kad tai, kaip atrodo plaukai – stipriai priklauso nuo to, kas jais rūpinasi. Jeigu net ne visi plaukų stilistai gerai prižiūri plaukus, atrodytų, kad pačiam juos susitvarkyti, kartais yra misija neįmanoma. Aš norėjau įrodyti, kad gali būti kitaip.

Kas jus įkvėpė?

Aistra plaukams, netradicinių problemų sprendimų būdų ieškojimas. Aš visą laiką galvojau, kad galiu kažką sukurti, išrasti, tai kas galėtų palengvinti kasdienybę. Mano varomoji jėga visada buvo, kuo įmanoma gražesni plaukai. Norėjau sukurti tokį dalyką, kuris norimo rezultato pasiektų nenaudojant ypatingai sudėtingų technikų. Norėjau, kad gražią šukuoseną galėtų padaryti bet kas – ir kirpėjas, ir jo klientas namuose.

Žmonės iki tol nematė tokio šepečio kaip „Tangle Teezer“, jie galvojo, kad su juo bus neįmanoma džiovintis plaukų, jis neturėjo įprasto antgalio. Aš paklausiau: „Kodėl? Tiesiog pabandykite, pakeiskite savo požiūrį“. Moterys, makiažo meistrės, besidažydamos naudoja dešimtis šepetėlių norėdamos išgauti skirtingą efektą. Aš pagalvojau, kodėl nesukurti naujo šepečio plaukams? Moterys vis skundžiasi, kad negali taip susitvarkyti plaukų, kaip juos sutvarko profesionalai, bet niekas iš tavęs to ir nesitiki. Tie žmonės šio amato mokosi metų metus. Aš norėjau pakeisti plaukų šepečių konceptą. Jeigu aš nebūčiau supratęs ir dirbęs to darbo ilgą laiką, niekuomet nebūčiau sugalvojęs kaip tai padaryti. Tačiau aš buvau tikras, kad man pavyks.

 Shaunas Pulfrey / Gretos Skaraitienės/Žmonės Foto nuotr.
Shaunas Pulfrey / Gretos Skaraitienės/Žmonės Foto nuotr.

Taigi, jūs sukūrėte iki tol nematytą produktą ir jūsų idėją investuotojai atmetė?

Taip iš pradžių į mane niekas nežiūrėjo rimtai. Kai tie žmonės man pasakė, kad jiems nepatiko aš pagalvojau: – „Tikriausiai jie netinkamai jį naudojo“ (juokiasi).

Koks jausmas yra būti atstumtam ir vėliau visame pasaulyje išgarsėti dėl to paties produkto?

Viskas puiku. Man nereikia kartoti, kad mano produktas geras, man svarbiausia, kad žmonės žinotų, kaip jį naudoti. Aš nenoriu daugžodžiauti ir pasakoti žmonėms, koks geras yra mano sukurtas produktas. Aš noriu jiems parodyti, kaip tinkamai jį naudojant išgauti geriausią rezultatą. Jeigu pabadysite ir jums nepatiks – nenaudokite šio įrankio. Puikiai suprantu, kad būna dienų, kad jums yra nusispjaut į tai kaip atrodo jūsų plaukai. Tačiau yra dienų, kai norime būti gražiausia savo versija, todėl aš noriu parodyti, kaip pasiekti norimo rezultato, o tuomet jau jūs nuspręskite ar jis jums tinka ar ne.

Kada buvo tas momentas, kai supratote, kad jūsų sukurtas produktas – pasaulinio garso?

Praėjus pusei metų, po to, kai mano šepečiai buvo išleisti – aš gavau pirmąjį didesnį užsakymą į Olandiją. Tuomet pamačiau, kad šukas pradėjo naudoti pasaulinio garso žvaigždės. Tačiau labiausiai man įsiminė viena moteris. Ji pasakė: - „Aš įsigijau jūsų šepetį ir panaudojau jį tinkamai“. Ji negalėjo patikėti rezultatais. Man tai buvo labai malonu. Manau, kad kalbant apie mano produkciją geriausiai ir tinka raktažodis – „panaudoti tinkamai“.

Ar galima sakyti, kad tai ir buvo jūsų raktas į sėkmę?

Manau, kad taip. Viskas sukasi apie tai, kaip padaryti žmogų laimingą. Man svarbiausia yra sukurti tokius produktus, kuriuos galėtų naudoti visi. O toliau jau kiekvieno asmeninis reikalas, reikia jiems jų ar ne.

 Shaunas Pulfrey / Gretos Skaraitienės/Žmonės Foto nuotr.
Shaunas Pulfrey / Gretos Skaraitienės/Žmonės Foto nuotr.

Ar turite patarimų jauniems verslo pradininkams?

Yra vienas dalykas, kurį sakau visiems. Nesakykite to, ką žmonės norėtų išgirsti, sakykite tai, ką išties norite daryti. Svarbiausia yra galvoti už komforto ribų, nesivadovauti stereotipais. Nepanikuoti. Papasakokite žmonėms, ką konkrečiai jūs galite pasiūlyti, nebandykite savo produkto su kažkuo sutapatinti. Norėčiau, kad žmonės, jauni verslininkai taip pat suprastų, kad verslas sukasi ne tik apie juos. Jiems visada reikės geros komandos, žmonių. Tai nesi tik tu, nes be žmonių tu esi niekas.

Ar ateityje galime tikėtis dar vieno grožio pasaulį sudrebinsiančio produkto?

Norėčiau sukurti produktų liniją, kuria taip pat galėtu tinkamai naudotis išmokti kiekvienas. Noriu pritaikyti produktus skirtingiems žmonėms ir jų poreikiams. Moterys viena kitai dažnai pavydi plaukų, nes mano, kad pas kitas jie visada atrodo gražiau. Tačiau jeigu išmokysi moterį tinkamai tvarkytis su savo plaukais – jai nebereiks pavydžiai dairytis į kitas (šypsosi). 

Naujausi straipsniai