Pasaulinio barmenų čempionato atidarymas Lietuvoje: ką siūlys šįmet?

Edvinas Sinkevičius/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-12 10:56
Jau lapkričio 14 dieną visame pasaulyje pripažįstamas tarptautinis barmenų čempionatas „World Class“ pakvies į atidarymą Lietuvoje, kurio metu supažindins dalyvius su šių metų programa, o renginio vinimi taps „World Class 2013“ nugalėtojo Davido Rioso seminaras.

„Ketverius metus iš eilės Lietuvoje organizuojamo čempionato metu aukščiausios kvalifikacijos barmenai turės demonstruoti savo kūrybingumą ir profesionalumą bei kvies iš arčiau susipažinti su kokteilių kūrimo kultūra. Šįmet čempionatas dalyviams turėtų būti dar patrauklesnis dėl keletos dalykų: žinių pasisėmimo iš pasaulyje pripažintų savo srities profesionalų, galimybės išvykti padirbėti viename geriausių pasaulio barų Pietų Korėjoje ir, be abejo – sudalyvauti finale Australijoje“, – atskleidžia čempionato „World Class“ ambasadorius Lietuvoje Edvinas Sinkevičius, pridurdamas, kad čempionato tikslas – puoselėti barų kultūrą bei kelti baruose dirbančių profesionalų kompetenciją ir plėsti žinias.

Dar patrauklesnis barmenams

Vasario 1-ąją dieną Lietuvoje startuosiantis čempionatas truks tris mėnesius. O tam, kad pavyktų pasiekti geresnių rezultatų čempionato dalyviams bus siūlomos ir tobulėjimo galimybės.

„Kiekvieną mėnesį į Lietuvą savo žiniomis dalintis atvyks tarptautiniai barų kultūros guru. Tris planuojamus seminarus „World Class“ dalyviams ves geriausi barmenai, prekės ženklų ambasadoriai iš Italijos, Australijos ir Anglijos”, –  sako E. Sinkevičius.

Balandžio mėnesio pabaigoje bus paskelbti TOP 10 geriausių Lietuvos barmenų, kurie gegužę atstovaus Lietuvą Baltijos šalių finale – Rygoje. Geriausias Lietuvos barmenas turės galimybę dvi savaites padirbėti viename žinomiausių Azijos barų – Pietų Korėjoje.

„2020-ųjų čempionato finalas įvyks Sidnėjuje, Australijoje, kuriame savo jėgas išbandyti galės ir Lietuvos atstovas, tačiau tam, kad pasaulis išvystų barmeno meistriškumą, reikės įveikti Baltijos čempionato dalyvius”, – pažymi E. Sinkevičius.

Edvinas Sinkevičius/ Organizatorių nuotr.
Edvinas Sinkevičius/ Organizatorių nuotr.
Barmenų čempionatas/ Organizatorių nuotr.
Barmenų čempionatas/ Organizatorių nuotr.

Lietuvoje itin aukšto lygio barų kultūra

Barų kultūra Lietuvoje sparčiai auga, o apie mūsų šalies barmenus vis dažniau kalbama ir kitose šalyse.

„Dauguma barmenų praėjusiais metai pirmą kartą dalyvavo „World Class“ barmenų čempionate ir tai jiems nesutrukdė puikiai pasirodyti tokio lygio konkurse. Taip pat sulaukėme labai daug gerų atsiliepimų iš tarptautinės komisijos, kurių teigimu, Lietuvoje auga labai talentingų barmenų karta”, – teigia E. Sinkevičius.

Praėjusiais metais Lietuvą atstovavo vilnietis Aidas Greblikas. Jam Baltijos šalių čempionate pavyko iškovoti garbingą – antrąją vietą.

Barmenų čempionatas/ Organizatorių nuotr.
Barmenų čempionatas/ Organizatorių nuotr.

„World Class“ aprėpia viską – techniką, svetingumą, skonio suvokimą, kūrybiškumą. Tokią patirtį gali įgyti kiekvienas atidžiai besiruošiantis dalyvis. Mano patirtis rodo, kad svarbiausia – sekti taisykles ir įdėti daug darbo. Tokie konkursai priverčia išeiti iš komforto zonos ir išmoko susikoncentruoti į tikslą, kryptingai jo siekiant, tai naudinga ne tik baro ribose, bet ir už jo. Dalyvavimas šiame konkurse leido susipažinti ir pradėti bendradarbiauti su daugybe savo savo srities profesionalų. Ne paslaptis, kad ir barų kultūroje pažintys yra labai svarbios ir turi įtakos karjeros augimui“ – pastebi A. Greblikas.

Šįmet barmenų čempionato atidarymą vainikuos praėjusiais metais susidomėjimo sulaukęs „Bulleit Community Ink” renginys, pakviesiantis dalyvius apsilankyti Vilniaus Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai