Pasaulinį pripažinimą pelnę Lietuvos atlikėjai – festivalyje „Midsummer Vilnius“

Alina Orlova, Merūnas Vitulskis, Lukas ir Petras Geniušai / „Midsummer Vilnius“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-05 11:49
Šią vasarą likusieji mieste neturėtų liūdėti – į sostinę atkeliauja festivalis „Midsummer Vilnius“. Specialiai šiam festivaliui į Lietuvą prikvietę muzikos legendą Joss Stone organizatoriai ir toliau vilioja įspūdingus šou garantuosiančiais vardais.

Alina Orlova, Lietuvos kamerinis orkestras su Modestu Pitrėnu, Merūnu Vitulskiu, Lilija Gubaidulina bei fortepijoninis Luko ir Petro Geniušų duetas – dalis atlikėjų, kurie žada nepakartojamus vidurvasario vakarus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmų kieme, kur ir vyks festivalis „Midsummer Vilnius“.

Alinos Orlovos Lietuvos klausytojams ilgai pristatinėti nereikia. Jos koncertų geografija apima ir mažų Lietuvos miestelių bibliotekas, ir garsiausius tarptautinius festivalius bei didžiąsias koncertų sales Prancūzijoje ar Rusijoje.

Unikalaus balso atlikėja iš Visagino vos pasirodžius jos debiutiniam albumui „Laukinis šuo dingo“ akimirksniu pelnė šalies melomanų simpatijas. Dešimties metų muzikinę karjerą skaičiuojanti Alina po ilgesnės pertraukos pernai išleido trečiąjį savo albumą „88¬“, kurį muzikos kritikas Kieronas Tyleris, rašantis „Billboard“, „Mojo“ ir kitiems svarbiausiems pasaulio muzikos leidiniams, įvardino kaip geriausią metų albumą.

Šie metai Alinai taip pat itin sėkmingi. Ji viename svarbiausių Europos muzikos talentų festivalių „Eurosonic“ surengė du anšlago sulaukusius pasirodymus ir sulaukė begalės pagyrų. Gegužę atlikėja keliaus į Didžiojoje Britanijoje vyksiantį festivalį „The Great Escape“, kur savo karjerą pradėjo tokios muzikos scenos žvaigždės kaip Adele, Bon Iver, „Mumford & Sons“ ir daugelis kitų.

Liepos 14 dieną festivalio „Midsummer Vilnius“ svečius Alina maloniai nustebins su specialia programa, kuri bus atskleista artimiausiu metu.

Po žvaigždėmis skambančiomis gražiausiomis operų arijomis pasimėgauti festivalis kvies liepos 27 dieną. Čia koncertuos Lietuvos kamerinis orkestras, vadovaujamas vieno garsiausių ir profesionaliausių mūsų šalies dirigentų Modesto Pitrėno.

Žymiausias operų arijas atliks tenoras Merūnas Vitulskis, išgarsėjęs televizijos projekto „Kelias į žvaigždes“ dėka. Jis šiandien yra vienas populiariausių mūsų šalies operos dainininkų, koncertuojantis su žymiausias orkestrais visame pasaulyje. M. Vitulskis jau spėjo atlikti svarbius vaidmenis Prancūzijos Lilio operoje, šiuo metu dainininkas koncertuoja Austrijoje, kur legendinėje Giacomo Puccini operoje „Madam Butterfly“ atlieka B. F. Pinkertono partiją. Kartu su juo žymiausias arijas atliks ir televizijos projekto „Triumfo arka“ nugalėtoja, sopranas Lilija Gubaidulina.

Specialiai festivaliui „Midsummer Vilnius“ pasirodymą rengia ir vienoje scenoje retai kartu pasirodantis muzikantų Luko ir Petro Geniušų duetas.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Geniušas sceną dalinosi su tokiomis muzikos pasaulio žvaigždėmis kaip violončelininkas Mstislavas Rostropovičius, smuikininkas Yehudi Menuchinas, džiazo legenda Vladimiras Čekasinas ar Vladimiras Tarasovas. P. Geniušo atliekama muzika skambėjo žymiausiose pasaulio koncertų salėse: Sankt Peterburgo filharmonijos Didžiojoje salėje, Linkolno centro „Alice Tully“ ir „Avery Fisher“ salėse Niujorke, Tokijo „Geijitsu Geikijo“ ir Vienos „Musikverein“.

Tėvo pėdomis seka ir jo sūnus Lukas, skambinti fortepijonu pradėjęs penkerių, o šiandien galintis didžiuotis aukščiausiais pasiekimais visoje Lietuvos pianistų istorijoje. Valstybinėje Maskvos konservatorijoje studijuojantis atlikėjas ne tik nuolat rengia pasirodymus žymiausiose pasaulio koncertų salėse, tačiau ir skina laurus svarbiausiuose svarbiausiuose fortepijoninės muzikos konkursuose. 2010-aisiais XVI tarptautiniame Fryderyko Šopeno pianistų konkurse Lenkijoje atlikėjas pelnė sidabro medalį, o 2015-aisiais XV tarptautiniame Piotro Čaikovskio konkurse po trijų sudėtingų atrankos turų vertinimo komisija pianistui skyrė II vietą.

Šeimyninis Geniušų duetas Valdovų rūmų kieme pasirodymą surengs liepos 28 dieną ir iškilmingai užbaigs vidurvasario festivalį.


„Festivalis vilniečiams ir miesto svečiams pasiūlys tikrai įspūdingą, įvairialypę programą: lankytojų lauks ir spektakliai, ir koncertai, kurių metu skambės netikėtos tiek klasikinės, tiek populiariosios muzikos interpretacijos. Taigi kviečiame ir toliau sekti naujienas, nes festivalio dalyvių sąrašas pasipildys dar ne vienu garsiu vardu“, – sako V. Petreikis.

Festivalis miesto širdžiai „Midsummer Vilnius“ – tai liepos mėnesį prasidėsiantis renginių Valdovų rūmų kieme ciklas. Jo metu miestiečiai ir miesto svečiai bus kviečiami šiltus vasaros vakarus praleisti po žvaigždėtu dangumi, kur dvi savaites bus rengiami vienas už kitą geresni pasirodymai.

Tarp festivalio metu pasirodysiančių atlikėjų jau yra ir britų muzikos legenda Joss Stone, akordeono virtuozas Martynas Levickis, violončelių trio iš Latvijos „Melo – M“.

Bilietus į renginius galima įsigyti „Bilietų pasaulis“ kasose arba internetu www.bilietupasaulis.lt. Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ „Facebook“ paskyroje.

„Midsummer Vilnius“ nuotr.
„Midsummer Vilnius“ nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai