Pasaulinę kovos su vėžiu dieną – Stano raginimas: „Paimkite save už rankos ir nuveskite tyrimui“

Stanislavas Stavickis-Stano / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-04 18:03
„Kaip bebūtų baisu, paimkite save už rankos ir nusiveskite tyrimui. Jei ne save, tai savo artimą žmogų – mamą, tėtį, dėdę...“ – vasario 4-ąją, pasaulinę kovos su vėžiu dieną, ragina dainininkas, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano (39).

Stano gyvenimas prieš kelis metus apsivertė aukštyn kojom, kuomet jis išgirdo stingdančią diagnozę – kraujo vėžys. Žinomas vyras neslepia – ir šiandien, kai liga suvaldyta, kyla įvairių minčių, tačiau juodus debesis išblaškyti padeda kūryba, mylima žmona ir trys nuostabūs vaikai.

Vis dėlto Stano sako, kad vėžys, tai liga, kurios iš gyvenimo nebeišbrauksi, o tuos, kurie su ja nesusidūrė, ragina atrasti laiko tyrimams, kad, neduokdie, esant ligai, ją būtų galima aptikti anksti ir suvaldyti.

Savo mintimis pasaulinės kovos su vėžiu dieną Stano sutiko pasidalinti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

Stano su žmona Indre ir vaikais Adomu, Ričardu bei Joana / Asmeninio archyvo nuotr.
Stano su žmona Indre ir vaikais Adomu, Ričardu bei Joana / Asmeninio archyvo nuotr.

„Vasario 4 yra tarptautinė kovos su vėžiu diena. Nemanau, kad man patinka žodis „kovos“, nes „kovą“ gali ir pralaimėti. Pralaimėjimo baimė sujaukia gyvenimą. O vėžys atsistoja šitos kovos centre ir išstumia visą ir visus kitus.

Sakyčiau, kad su vėžiu reikia gyventi.

Pergalė yra tai, kad esu. Šiandien. Dabar. Labai gaila, kad tik sudėtingi likimo smūgiai atveria akis į šią tiesą.

Taip pat gaila, kad toks protingas ir išmintingas esu ne visomis savaitės dienomis.

Kartais užeina juodi nerimo debesys.

Pradeda ką nors skaudėti ir iš karto galvoji – vėžys.

Lūžta nagas – vėžys.

Sukosėji – vėžys.

Iškrito plaukas – plauko vėžys

Sutraukė koją – vėžys.

Tada išsikvieti save į labai rimtą pokalbį pokalbį: „Klausyk, kiek gali malti š... Susiimk. Nustok ir t.t.“

Kaip bebūtų baisu, paimkite save už rankos ir nusiveskite tyrimui. Jei ne save, tai savo artimą žmogų – mamą, tėtį, dėdę...

Yra ir kitas etapas, kada kaip tik norisi numoti į viską ranka. Niekada gyvenime nebesidaryti jokių tyrimų ir nebekreipti dėmesio į savo negalavimus. Vaikystėje sakydavo – „Esi vyras, praeis ir taip“!

NE. Nepraeis. Vėžys nepraeina. Todėl šiandien noriu visus paraginti neapleisti savęs, savo kūno.

Yra be galo svarbu sveika gyvensena, bet galite negerti, nerūkyti, maudytis lediniame vandenyje, lipti į aukščiausius kalnus, valgyti tik super ekologiškus produktus, bėgioti šimtus kilometrų – nuo atsitiktinių ląstelės mutacijų 100 procentų apsaugoti niekada nebūsite.

Klausykites savo kūno. Būtinai dalyvaukite prevencinėse programose (http://www.vlk.lt/duk/Puslapiai/PrevencinesProgramos.aspx). Kaip bebūtų baisu, paimkite save už rankos ir nusiveskite tyrimui. Jei ne save, tai savo artimą žmogų – mamą, tėtį, dėdę... Geriau persidrausti.

Dauguma onkologinių ligų pradinėse stadijose pagydomos.

Na o aš einu gydytis nuo plauko vėžio (šypteli).“

Žmonės.lt primena, kad apie tai, jog serga kraujo vėžiu, Stano pasisakė 2018-ųjų lapkritį feisbuke. „Kad nesu nemirtingas sužinojau vėlyvą šių metų pavasarį stovėdamas Santariškių ligoninėje“, – tada jautriai įrašą pradėjo Stano, atskleidęs savo ligos istoriją.

Naujausi straipsniai