Pasaulinė iniciatyva ragina bėgti už tuos, kurie negali to daryti

„Wings For Life World Run“ / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-04 10:19
„Wings For Life World Run“ yra neįtikėtino masto pasaulinis labdaros bėgimas, kuriuo siekiama surinkti pinigų stuburo traumų gydymo tyrimams. Jis startuoja gegužės šeštą dieną ir visame pasaulyje bėgama tuo pačiu metu. Lietuvoje tas metas – antra valanda dienos, o oficialios starto lokacijos net dvi – po vieną Vilniui ir Kaunui.

Yra trys būdai prisijungti prie šios iniciatyvos – ir Lietuvoje prieinami du iš jų. Pirmasis – „Wings For Life App Run“ bėgimas. Dalyviai susirenka į starto lokaciją, įsijungia savo „Wings For Life“ programėles, registruoja startą ir neskubėdami bėga. Šiemet pirmąkart Lietuvoje ruošiami jau du starto taškai. Vilniuje tokį bus galima rasti už Vingio parko estrados, o Kaune – prie Kauno pilies amfiteatro.

Antrasis – individualus bėgimas. Viskas panašiai kaip su pirmuoju – reikia parsisiųsti programėlę, registruoti startą bei bėgti kur akys veda ir širdis geidžia, nesirišant prie konkrečios vietos ar būrio žmonių. Yra ir trečiasis būdas – tiems, kurie renginio dieną bus didžiuosiuose Europos miestuose. Čia organizuojami oficialūs bėgimai su iš anksto paruoštais maršrutais, tūkstančiais dalyvių ir visais kitais didelio organizuoto bėgimo atributais.

Per pirmuosius tris „Wings for Life World Run“ minėtiems stuburo traumų gydymo tyrimams buvo surinkta net 13,8 milijono eurų. Kadangi administracines bėgimo išlaidas dengia „Red Bull“, visi 13,8 milijono eurų tyrimams ir nukeliavo. Bėgimuose yra dalyvavę virš 280 000 žmonių – kartu jie nubėgo 2,8 milijono kilometrų. O kadangi programėlė skaičiuoja dalyvių reitingus, gegužės šeštąją save bus galima palyginti su bet kuriuo iš jų.

Prie šio pasaulinio judėjimo jungiasi ir žymūs sporto atstovai, tokie kaip Aidas Ardzijauskas, šimtmečio proga parbėgęs iš Dakaro į Lietuvą per 100 dienų, Aleksandras Kočetkovas , Lietuvos šimtmečio proga per metus ketinantis įveikti 100 „Ironman“ varžybų visame pasaulyje, garsiausia Lietuvos šuolininkė Airinė Palšytė, bei motoakrobatas, „Red Bull“ atletas Aras Gibieža.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai