„Pasaka“ rekomenduoja: penkios vasariškos prancūziškos komedijos

„Pasaka“ rekomenduoja: penkios vasariškos prancūziškos komedijos / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-09 11:02
Šilti vasaros vakarai – tas metas, kai norisi kažko lengvo, šmaikštaus ir romantiško. Tokiu atveju, idealus pasirinkimas – smagi prancūziška komedija. Prancūzų humoras išsiskiria intelektualumu, ironija, išskirtiniu gebėjimu balansuoti ties politinio korektiškumo riba. Šie filmai ir prajuokina, ir nustebina, ir priverčia svajoti, o kartais – netgi sugraudina.

Birželio 8 d. į „Pasakos” kino ekranus atkeliauja filmas „Dėl visko kalta meilė!“ turintis visa tai, kas mums patinka prancūzų komedijose. Romantika, subtilus viliojimo menas ir neįtikėtinai kurioziškos situacijos, kurios tiesiog persekioja pagrindinį herojų. Žinomas komedijų kūrėjas ir aktorius Franck Dubocs ištraukia iš šio žanro ir sėkmingai suklijuoja viską, kas ryšku ir kontraversiška. Kviečiame pamatyti šį į savo paties rezgamus apgaulės tinklus įsipainiojusio donžuano istoriją pasakojantį filmą ir ta proga prisimename penketą legendinių prancūziškų komedijų.

Filmo anonsas:

Pono Julo atostogos (Les vacances de Monsieur Hulot, 1953), rež. ‎Jacques Tati

Pradėkime nuo klasikos. Jei mėgstate Charlie Chaplino ir kitus nebyliojo kino filmus, jums tiesiog privalu susipažinti su žaviuoju ponu Julo. Vieno žymiausių ir didžiausio pripažinimo sulaukusio prancūzų komiko Jacques‘o Tati kinas iki šių dienų stebina išradingumu, atidumu detalėms ir subtiliu humoru. Atostogauti išsiruošęs ponas Julo su pypke tarp dantų atrieda savo keistus garsus leidžiančiu automobiliu tiesiai į ant vandenyno kranto įsikūrusį viešbutį. Pono Julo laukia aktyvios atostogos – maudynės, jodinėjimas, tenisas, valgymo ceremonijos ir pasimatymai su gražiąja poilsiautoja iš kaimyninio namo.

Filmo anonsas:

Amelija iš Monmartro (Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain, 2001), rež. Jean-Pierre Jeunet

Šiltas, romantiškas filmas, padedantis įžvelgti gyvenimo grožį ir mažytėse kasdienybės detalėse slypinčią magiją. Paryžiuje gyvena žavi ir kiek keista mergina Amelija. Ji dirba kavinėje, gyvena butelyje Monmartro rajone ir jaučiasi labai vieniša. Tačiau vieną dieną netikėtai rasta paslaptinga dėžutė pakeičia merginos gyvenimą. Pamačiusi, kokį džiaugsmą radinys suteikė jos savininkui, Amelija nusprendžia padėti kitiems likimo atstumtiems žmonėms ir tampa savotiška fėja. Darydama gerus darbus, Amelija netikėtai atranda ir gyvenimo meilę.

Filmo anonsas:

Neliečiamieji (Intouchables, 2011), rež. Olivier Nakache, Éric Toledano

Ši kultine tapusi komedija yra paremta tikra istorija. Milijonierius Filipas, po patirtos sunkios traumos paralyžiuotas nuo kaklo iki kojų ir tampo priklausomas nuo kitų, dažniausiai – samdytų darbuotojų pagalbos. Vieną dieną susikerta jo ir jauno imigranto Driso ką tik atlikusio bausmę kalėjime už smulkias vagystes, keliai. Linksmą, pašėlusį ir jokios patirties neturintį jaunuolį Filipas pasamdo asmeniniu slaugytoju. Taip prasideda nepaprastai jaudinanti, nuotykių kupina šių dviejų be galo skirtingų žmonių draugystė.

Filmo anonsas:

(Ne)tikros prancūziškos vestuvės (Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?, 2015), rež. Philippe de Chauveron

„(Ne)tikros prancūziškos vestuvės” – ne itin politiškai korektiškas filmas, pasakoja vienos margos šeimos istoriją. Konservatyvių katalikų Klodo ir Marijos šeima turi viską, apie ką galima svajoti: didelį namą, finansinį stabilumą, keturias gražuoles dukteris. Gyvenimas būtų beveik pasakiškas, jei tik trys jų dukterys nebūtų ištekėjusios už skirtingų religijų ir kilmės vyrų: pirmosios vyras arabas musulmonas, antrosios – kinas, o trečiosios – žydas.

Tėvai stengiasi paminti savo nusistatymą bei draugiškai priimti žentus į šeimą, tačiau tai jiems, švelniai tariant, ne visuomet pavyksta. Paskutinė pagyvenusios poros viltis – jauniausia duktė Laura, kuri praneša apie sužadėtuves. Jaunikis, tėvų džiaugsmui, katalikas. Tačiau, ar jų nelaukia dar viena staigmena?

Filmo anonsas:

Širdžių ėdikas (L'arnacoeur, 2010), rež. Pascal Chaumeil

„Širdžių ėdikas“ – lengvas, romantiškas filmas su puikiais prancūzų aktoriais Roman Duris ir Vanessa Paradis. Profesionalus širdžių daužytojas Aleksas kartu su seserimi teikia neįprastą paslaugą – pagal užsakymą ardo poras. Tiesa, Aleksas laikosi principo – kištis tik į nelaimingų porų santykius. Būtent šios taisyklės tvirtumą išbando naujausias skyrybų specialisto taikinys: graži paveldėtoja Džiuljeta, ketinanti ištekėti už savo svajonių vyro.

Filmo anonsas:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai