„Pasaka“ rekomenduoja: penki filmai romantiškam vasaros vakarui

Kadras iš filmo Vasara 1993
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Išvykos prie jūros, vakarai sumerkus kojas į gaivų ežero vandenį, ilgi pasivaikščiojimai ir vakarienės po atviru dangumi. Kiekviena saulėta vasaros diena dovanoja nepamirštamas emocijas. Tačiau lygiai tokie pat jaukūs ir įsiminti gali būti lietingi vasaros vakarai, kai įsisupus į lengvą pledą pasineri į magišką kino pasaulį. Štai penkios filmų rekomendacijos, vertos tokio vakaro.

Fantastiška moteris (A Fantastic Woman, 2017) Sebastián Lelio

„Fantastiška moteris”nepaprastai vizualus filmas pelnęs Oskarą, kaip geriausias darbas ne anglų kalba. „Fantastiška moteris“ pasakoja apie transmoterį Mariną, dienomis dirbančią padavėja užkandinėje, o vakarais dainuojančią sodriu balsu ir šokdinančią klubo lankytojus. Jos gyvenimas, atrodytų, klostosi puikiai, iki ištiktas širdies smūgio miršta jos mylimas vyras. Įspūdingas stiprios moters portretas atskleidžia Čilės visuomenės skaudulius, sukrečia ir įkvepia tuo pačiu metu.

Filmo anonsas:

Vasara, 1993-ieji (Summer 1993, 2017), rež. Carla Simón

„Vasara, 1993-ieji – šiltas, saulėtas ir šviesaus liūdesio šešėliu paženklintas filmas, nuoširdžiai žvelgiantis į vaikystės pasaulį. 1993-iųjų vasara Ispanijoje. Po ankstyvos motinos mirties šešiametė Frida atsikrausto pas tetos šeimą Katalonijos provincijoje. Jauna pora rūpinasi ja kaip savo vaiku, o jų mažametė dukra Fridą laiko vyresne sese. Tačiau pačiai Fridai sunkiau sekasi priimti naujo gyvenimo taisykles. Jautri ir įžvalgi drama, panardina žiūrovus tiesiai į vaikystę, kur juokas ir lengvabūdiškumas eina koja kojon su baimėmis ir ašaromis.

Filmo anonsas:

Toks gyvenimas! (C'est la vie!, 2017) rež. Olivier Nakache, Éric Toledano

Mėgstate prancūzišką humorą? Šis filmas – jums! Naujausia legendinio filmo „Neliečiamieji“ kūrėjų dueto komedija „Toks gyvenimas!“, nukels į XVII a. pilį, kurioje netrukus įvyks prašmatnios vestuvės. Pokylio organizavimas – tikro savo srities profesionalo, patyrusio renginių planuotojo Makso rankose. Bet jei manote, kad viskas vyks taip, kaip suplanuota – galvokite iš naujo.

Filmo anonsas:

Kaip žydėjimas vyšnios (An, 2015), rež. Naomi Kawase

Gamtos grožis, meilė maistui ir gyvenimui kartu su nuostabaus grožio sakurų žiedais skleidžiasi jaukiame ir šiltame pasakojime „Kaip žydėjimas vyšnios. Filme sutinkame Sentaro – nekalbų pusamžį vyriškį, slegiamą liūdnų prisiminimų. Jis darbuojasi maisto kioskelyje, kur siauram klientų ratui parduoda tradicinį japonišką desertą – dorayaki blynus, perteptus saldžiu raudonųjų pupelių džemu. Vieną pavasario dieną 76 metų Tokue atsiliepia į blyninės darbo skelbimą. Trapi moteris gamina tokį skanų raudonųjų pupelių džemą, kad jam neatsispiria net ir skeptiškai nusiteikęs Sentaro. Tokue imasi darbo ir jos gyvenimiška išmintis, gerumas bei su meile verdamas džemas ne tik paverčia blyninę kulinarine sensacija, bet ir ima keisti aplinkinių žmonių gyvenimus.

Filmo anonsas:

Dvigubas Veronikos gyvenimas (Double Life of Veronique, 1991) rež. Krzysztof Kieslowski

„Tai yra filmas apie jausmą. Kaip ir visus jausmus, šį sunku apibūdinti žodžiais, bet galima išreikšti menu. Tai jausmas, kad nesame vieni, nes yra kažkas daugiau nei mes.“ – Apie šį filmą rašė legendinis kino kritikas Rogeris Ebertas. Krzysztofas Kieslowskis – lenkų kino meistras, kurio darbai, paženklinti lengvu misticizmu, panardina žiūrovus į paralelinį pasaulį. Dvigubas Veronikos gyvenimas“ pasakoja apie dvi jaunas moteris – bendravardes, gimusias tą pačią dieną, turinčias panašias biografijas bei pomėgius, tačiau gyvenančias skirtingose šalyse: Weronika – Lenkijoje, o Veronique – Prancūzijoje. Moterys viena kitos nepažįsta, bet jaučia dvasinį ryšį. Tačiau vieną dieną Prancūzijoje gyvenanti Veronika netikėtai pasijunta be galo vieniša.

Filmo anonsas:

Skaitykite daugiau