Paryžiaus mados savaitė: kaip nesušalti

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pamirškite viską, ką žinojote apie Paryžių: Ameliją iš Monmartro, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve ir Francoise Hardy. Ir Jane Birkin pamirškite. Viską, su kuo siejamas svajonių „prancūziškas stilius“. Mados savaitės gatvė sako, tiksliau – šaukia, kad Paryžius myli „Balenciaga“. „Balenciaga“, tiksliau, dizaineris Demna Gvasalia, myli Paryžių ir, kaip pats teigia, savo kolekcijoms semiasi įkvėpimo iš Paryžiaus gatvės.

Kokia ji? Mados savaitės pradžia buvo žvarbi, tad gatvės pamaivas pamatėme praktiškiausiame pavidale – šiltai įsisupusias į milžiniškas dygsniuotas striukes, paltus, dirbtinius kailinius. Kas nepabūgo šalčio, žygiavo smailianosiais batais-kojinėmis, tačiau dauguma avėjo garsiaisiais, apybjauriais „Balenciaga“ „tėčio“ sportbačiais. Net alyvinės ir violetinės, geltona, raudona, žalia, kurias matėme Niujorko, Milano, Londono mados savaitėse, Paryžiuje – galbūt kaltas oras – pasitraukė į antrą planą.

Pagrindinės gatvės tendencijos buvo trys:

Bjaurioji estetika

Demna Gvasalia savo bjauriąja estetika kaip šiltą vilną apvyniojo paryžiečius aplink mažąjį pirštelį. Jei patinka „Balenciaga“ stilius, nebūtina iškratyti taupyklę bjauriabačiams. Daugelis pamaivų susikūrė tokį stilių pačios, nes, kaip bebūtų, Demna improvizuoja tai, ką mato gatvėje: plačiapečius švarkus ir lietpalčius, tarsi per trumpų kelnių su sunkiais sportbačiais derinį, didžiules dygsniuotas striukes – viską, kas sukuria masyvų siluetą.

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.

„Dior“

Tik viena dizainerė nenusileido populiarumu Demnai, tai – Maria Grazia Chiuri, „Dior“ dizainerė. Aštuntojo dešimtmečio „Juodųjų panterų“ odinės juodos beretės ir tiulio sijonai, vesternas – pončai, denimas ir ilgos prerijų suknios, skrybėlės ir katės akiniai – atpažįstamas „Dior“ braižas ant mados savaitės gatvės pamaivų.

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Balti džinsai

Vienintelis šilumą primenantis drabužis žvarbioje mados savaitėje buvo balti džinsai, kurie įspūdingai atrodė tiek „Balenciaga“ ir „Dior“ stiliaus deriniuose, tiek klasikiniuose – ir net ekstravagantiškai po tamsiais paltais ir striukėmis.

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Paryžiaus mados savaitės gatvės stilius, 2018 kovas (75 nuotr.)
+69
Skaitykite daugiau