Partneris – mūsų pačių veidrodis?

Pora atostogauja. / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-16 15:00
Pasaulyje vis daugėja žmonių, kuriems sudėtinga susirasti antrąją pusę. Ką daryti, jei norite artimo ryšio, o tinkamo partnerio vis nerandate? Pasirodo, gauname ne tai, ko norime, o tai, kokie esame patys.

Padeda atskleisti jūsų stipriąsias ir silpnąsias savybes

Psichologai teigia, kad tik per santykį su kitais žmonėmis mes galime save geriau pažinti.

Psichologai teigia, kad tik per santykį su kitais žmonėmis mes galime save geriau pažinti.

Jei būtume vieni, gyventumėte ramiai, nieko nekeisdami, sau nepriekaištaudami, iš savęs per daug nereikalaudami, sudarinėtume savo dienotvarkę ir tuo būtume patenkinti. Tačiau su niekuo nebendraudami mes kur kas ilgiau užtruktume, kol išsiaiškintume, kokie esame, kokiomis savybėmis pasižymime, o kokių mums trūksta.

Kai šalia yra kitas žmogus, turime prisitaikyti prie jo, ieškoti kompromisų, atrasti dialogą. Ir per šį bendravimą galima pastebėti savybes, kurių iki tol nepastebėjote. Kitas žmogus kaip veidrodis – atskleidžia tavo nuovargį, ydas, silpnybes, stipriąsias puses. Todėl net jei nesutinkate su tam tikrais pastebėjimais, ši trintis priverčia susimąstyti, kodėl taip yra, kodėl aš toks esu. Pavyzdžiui, vakare jaučiatės pavargę po darbo, ir jūsų elgesys su antrąją puse parodo, ar esate kantrus, ar greitai susinervinate, ar esate savanaudis, ar pasiaukojantis ir kur dar reikia keistis, tobulėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip augintiniai gali išgelbėti jūsų santykius

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Surandame tai, ko mums reikia

Ką daryti, jei sutikote, jūsų manymu, netinkamą sau žmogų? Pirmiausiai paklauskite savęs, kodėl būtent tokiomis savybėmis pasižymintis žmogus atsirado jūsų gyvenime.

Nors jums sunku patikėti, bet tikriausiai turite vienas kitą traukiančių, vadinasi, panašių, papildančių, lūkesčius pateisinančių savybių. Gali būti ir situacijų, kurios jums abiem bus naudingos, privers išmokti tam tikrų dalykų. Iš tikrųjų mes gauname ne tai, ko norime, o tai, kokie esame patys.

Todėl kai kurios moterys, kurios gyvenime yra prisiėmusios aukos vaidmenį, pritraukia smurtaujančius vyrus. Žmonės, vienas kitą papildantys, reikalingi dažnai sueina krūvon.

Gali būti ir priešingai – ramybės ir komforto trokštančios suranda patikimus, ant rankų nešiojančius vyrus. O jei vis galvosite, kad nežinote, ar norite rimtų santykių, kad jų nenusipelnėte, nesate verta, jums galite būti sunku rasti antrąją pusę.

Piktina kito elgesys? Ką tai sako apie mane?

Kol svajonių partnerio nėra, mokykimės iš tų, kurie jums rodo dėmesį. Kiekvienas šalia mūsų esantis žmogus yra mokytojas, ir turime būti labai dėmesingi, jei norime pažinti save geriau. Galbūt šįkart dar ne tą žmogų siunčianti tikrovė suteikia mums progą užaugti ligi jums tinkamo žmogaus. Tada paklauskite savęs, ko galite išmokti iš dabartinės situacijos. Jei jums labai nepatinka kito žmogaus kokia nors charakterio savybė, paklauskite savęs, kodėl. Taip greičiausiai yra nes jūs patys turite panašią.

Nepatinka, kad mylimasis visur išmėto kojines? Tačiau gal ir jūs nepasižymite dideliu pedantiškumu ir nuolat indaplovėje paliekate indus? Kaltinate nuolatiniu vėlavimu? Tačiau gal jūs perdėtai visiems liepiate ateiti net anksčiau, nei susitarta ir taip keliate aplinkiniams stresą? Nemėgstate kaimyno, nes jis nuolat ateina paprašyti pasiskolinti pinigų? Galbūt jis jumyse kaip tik atskleidžia jūsų gobšumą? Piktinatės dėl gatvėje vaikštančių elgetų, bet gal jos jums pasąmoningai primena tai, kad kažkada kažkam nepadėjote?

Pagalvokite, kokia kito žmogaus savybė jums labai nepatinka ir pabandykite paanalizuoti, kodėl taip galėtų būti – atrasite labai įdomių dalykų. Aplinka ir situacijos, žmonės, kuriuos prisitraukiame, yra mūsų pačių atspindžiai arba mums svarbios pamokos, kurias verta išmokti. Moterys atsiskleidžia šalia vyrų, o vyrai – šalia moterų.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai