Parodos „Superherojės“ atidaryme Vilniuje publiką jaudino skaudūs moterų išgyvenimai

„Moterys kalba“ parodos „Superherojės“ atidarymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
„Moterys kalba“ parodos „Superherojės“ atidarymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-03 20:33
AA

Antradienį Švedijos ambasadoje Vilniuje vyko neeilinis susibūrimas – čia atidaryta judėjimo „Moterys kalba“ komandos kuriamo projekto „Superherojės“ paroda.

Judėjimo „Moterys kalba“ komanda, „Superherojų“ projektą pradėjo kurti dar praeitų metų lapkritį.

Šio projekto pagrindinis uždavinys – paskatinti smurtą patiriančias moteris išeiti iš užburto rato ir išdrįsti į gyvenimą bei save pažvelgti kitaip.

Prie „Superherojų“ prisijungusios drąsios moterys įsiamžino fotosesijoje, gauti kadrai ir sugulė į parodą.

Jos atidarymo proga į susirinkusiuosius kreipėsi Švedijos ambasadorė Cecilia Ruthstrom-Ruin, lygių teisių ekspertė Margarita Jankauskaitė, projekto „Moterys kalba“ iniciatorė Beata Tiškevič.

Dominykas Vaitiekūnas, Beata Tiškevič ir Markas Palubenka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Parodos atidaryme susirinko daug svečių, tarp jų – ir žinomi žmonės: atlikėjas Markas Palubenka, verslininkas Žilvinas Grigaitis, televizijos žurnalistas Richardas Jonaitis ir kiti.

„Tai fotoprojektas, kuriame pozuoja penkios moterys, gyvenančios arba gyvenusios moterų krizių centre. Jos vaizduojamos spalvingai, žaismingai, didingai. Taip norėjome parodyti, kad jos nėra aukos. Siekėme pavaizduoti jas kaip galingas, stiprias. Juk jos paliko smurtaujančius partnerius, pabėgo nuo tokios aplinkos. Šiuo projektu norime pasiekti moteris, kurios vis dar gyvena smurtinėje aplinkoje“, – Žmonės.lt pasakojo „Moterys kalba“ atstovė Monika Juodpusienė.

Dominykas Vaitiekūnas, Beata Tiškevič ir Markas Palubenka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Ji neslėpė, kad prikalbinti moteris pozuoti kadrams buvo nelengva: „Tai labai jautri tema. Reikia drąsos apie tai kalbėti garsiai, o asmeniškai ir nėra naudinga. Prireikė gal devynių susitikimų, kol šios moterys sutiko prisidėti. Susitikdamos mėginome pelnyti jų pasitikėjimą, atrasti ryšį, paaiškinti, kad siekiame skleisti tikrą, nesumeluotą žinią.“

Žmonės.lt primena, kad šįmet „Moterys kalba“ komanda Nacionalinės lygybės ir įvairovės apdovanojimuose pelnė „Lyčių lygybės“ apdovanojimą.

Ankstesnis video projektas #musudaug buvo nominuotas progreso konferencijos LOGIN interneto apdovanojimuose ir pelnė „People’s Choice” statulėlę.