Parodoje „Šiandien yra vakar“ – močiučių išsiuvinėti menininkų kūriniai ir žinomi svečiai

Parodos „Šiandien yra vakar“ atidarymas. Ermita Kirdeikytė, Saulius Baradinskas, Skaistė Semenikė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Parodos „Šiandien yra vakar“ atidarymas. Ermita Kirdeikytė, Saulius Baradinskas, Skaistė Semenikė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-10-22 01:14
AA

Pusė  milijonų senjorų jaučiasi vieniši ir niekam nereikalingi. Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į šią itin opią problemą socialinio projekto „Šiandien yra vakar“ sumanytojai pakvietė susiburti menininkus ir senjores, kurios mėgsta siuvinėti. Rezultatas pranoko lūkesčius – žinomi dailininkai, močiutės ir mados dizaineriai sukūrė originalias rankines, kurios trečiadienį pristatytos parodoje.

Pasveikinti autorių į Arkangelo konferencijų ir meno centrą susirinko būrys žmonių. Renginį vedė aktorius Eimutis Kvoščiauskas, smuiku griežė ir fortepijonu grojo tarptautinių konkursų laureatės Ulijona Pugačiukaitė-Mažeikienė ir Gabija Maknavičiūtė-Janavičienė.

„Tris mėnesius kelios dešimtys senolių iš visos Lietuvos ant drobės siuvinėjo žinomų Lietuvos dailininkų darbus. Vieni kitų iki šiol nematę menininkai ir močiutės pirmą kartą susitiko renginyje. Išties jaudinanti akimirka ir įrodymas, kad kartų draugystė gali būti abipusiai naudinga“, – sakė socialinio projekto „Šiandien yra vakar“ sumanytoja, rinkodaros specialistė Ermita Kirdeikytė.

Parodos „Šiandien yra vakar“ atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.

Šiam projektui susibūrė 11 menininkų, tarp kurių Algis Kriščiūnas, Eglė Ulčinckaitė, Kęstutis Grigaliūnas, Laisvydė Šalčiūtė, Antanas Dubra, Viktoras Paukštelis ir kiti. Šių menininkų nupieštus darbus ant drobės perkėlė 25-ios senjorės, o unikalias rankines sukūrė dizaineris Robertas Kalinkinas.

Buvome atrinkę 30 močiučių, tačiau kelios siuvinėti taip ir nebaigė dėl sveikatos. Turime neapleisti vyresnių žmonių, nes jų laikas šioje žemėje suskaičiuotas.

Parodos „Šiandien yra vakar“ atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.
Parodos „Šiandien yra vakar“ atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Kai prieš kelis mėnesius pradėjome šią iniciatyvą, buvome atrinkę 30 močiučių, tačiau kelios savo darbų siuvinėti taip ir nebaigė dėl suprastėjusios sveikatos. Tai savotiškas priminimas mums visiems, kaip turime saugoti, branginti ir neapleisti vyresnių žmonių, nes jų laikas šioje žemėje jau suskaičiuotas. Tikiu, kad ši unikali patirtis buvo naudinga ne tik mūsų senjorėms, bet ir menininkams – tarsi savotiškas priminimas, kad įkvėpimo galima semtis ir vis dar gyvoje praeityje“, – sako E.Kirdeikytė.

Visos senjorių ir žinomų menininkų kartu sukurtos rankinės bus parduotos labdaros aukcione. Surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „Sidabrinė linija“, kuri senjorams suteikia galimybę nemokamai gauti emocinę pagalbą telefonu.

Parodos „Šiandien yra vakar“ atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Kad žmogus jaustųsi laimingas – turi turėti savo tikslą. Vyresnio amžiaus žmogui savo rankomis sukurti paveikslą taip pat yra tikslas, kuris suteikia jėgų mylėti gyvenimą. Užsiimant šia veikla, galvoje viskas sukasi aplink tą tikslą, ir nelieka vietos slogioms mintims...“ – sako projekto dalyvė Liudmila Kudina, kuri išsiuvinėjo dailininkės Eglė Ulčinskaitės darbą „Natiurmortas II“.

Vakaro akimirkos:

Parodoje „Šiandien yra vakar“ – močiučių išsiuvinėti menininkų kūriniai (46 nuotr.)
+40

Statistiniais duomenimis, Lietuvoje kas trečias vyresnis nei 65 metų žmogus gyvena vienas, o kai kurie seneliai neišeina iš namų ištisus metus. Psichologai pastebi, kad vienišumą išgyvenantys žmonės daug dažniau suserga depresija, jaučiasi neįdomūs ir užmiršti.