Parodoje „Išlaisvink žvėrį“ – šešių menininkų kūryba ir garsūs svečiai

Nomeda Marčėnaitė ir Vytas Palavinskas, Agnė Kuzmickaitė, Egidijus Rainys ir Lilija Larionova, Indra Dovydėnaitė ir Dovas Serapinas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeši Lietuvos menininkai gavo užduotį – savo darbais jie turėjo atskleisti temą „Išlaisvink žvėrį“. Ketvirtadienio vakarą buvo galima išvysti rezultatus – surengta paroda, kurios metu pristatyti 9 paveikslai ir 8 suknelės.

Lilija Larionova, Egidijus Rainys, Agnė Kuzmickaitė, Akvilė Lesauskaitė, Nomeda Marčėnaitė, Akvilė Magicdust ledų „Magnum“ surengtoje parodoje pateikė savo interpretacijas tema „Išlaisvink žvėrį“.

Menininkai sukūrė 9 paveikslus bei 8 sukneles, kurios buvo pristatytos publikai sostinės „Pirklių klube“.

Renginio metu buvo rodomi reportažai apie kiekvieną menininką, pasakojama, kaip jie kūrė savo darbus. Pristačius dailininkus, jų paveikslai per projektorių buvo rodomi per visą sieną.

Atėjus suknelių eilei, dainuojant operos solistei, lėtai šokdamos dizainerių kūrinius pristatė balerinos.

Parodos „Išlaisvink žvėrį“ akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Parodos „Išlaisvink žvėrį“ akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Žmonės.lt Nomeda Marčėnaitė pasakojo, kad ši užduotis jai buvo tikras iššūkis.

„Tai buvo iššūkis. Reikėjo balansuoti tarp to ledų saldumo, įdomumo, žvėriškumo. Tačiau buvo labai smagu, labai įdomu. Užduotys man nuo Čiurlionio menų mokyklos laikų labai patinka. Gaunu užduotį ir turiu įsprausti save į rėmus – šiuo atveju į „Išlaisvink žvėrį“.

Parodos „Išlaisvink žvėrį“ akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Galiausiai nupiešiau moterų portretus, kurios gana ramios, švelnios, paslaptingos, kai kurios net užsimerkusios. Bet užtat jų šukuosenos... Visai kitokios“, – sakė N.Marčėnaitė.

Paklausta, kaip ji apibūdintų žvėrį, slypintį savyje, Nomeda kalbėjo: „Reikia susitaikyti su visais žvėrimis savyje. Mes turime mylėti visus vidinius savo žvėris. Knygoje „Bėgančios su vilkais“ moteris buvo puikiai apibūdinta: ji panaši į laisvą vilkę, kuri yra ir švelni, ir meili, ir seksuali, ir padūkusi. O tokios, kurios per daug savyje tramdo tą laisvą vilkę, jos yra sužeistos, jų akys, kailis neblizga. Tą žvėrį savyje reikia puoselėti, mylėti, išsaugoti. Tai yra mūsų laisvė. Aš apie ją savo darbe ir kalbėjau.“

Parodos „Išlaisvink žvėrį“ atidarymas (35 nuotr.)
+29

Sukneles parodai kūrusi Agnė Kuzmickaitė teigė, kad ne visada pavyksta išlaisvinti savo vidinį žvėrį.

Parodos „Išlaisvink žvėrį“ akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Aš manau, kad kiekvienas iš mūsų turi kažkokį vidinį pasaulį, kažkokių svajonių, norų, kuriuos kartais išlaisvinam, nors kartais ne visada pavyksta juos įgyvendinti, bet apie tai visada malonu galvoti.

Šįkart buvo labai įdomu eksperimentuoti šia tema. Vienoje suknelėje parodžiau tam tikrą trimatiškumą. Norėjau, kad toje pačioje suknelėje matytųsi skirtingi žvėries rakursai. Man šūkis „Išlaisvink žvėrį“ asocijuojasi su dinamika. Todėl norėjosi sukurti suknelę dėvimą, bet kad kartu matytųsi ir dinamika, kuri slypi šiame šūkyje“, – Žmonės.lt sakė A.Kuzmickaitė.

Parodos „Išlaisvink žvėrį“ akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Skaitykite daugiau