Parodą surengusiam R. Sakalauskui – nuoširdūs brolio ir žinomų kultūros pasaulio svečių sveikinimai

Rimo Sakalausko muzikinių 3D vaizdo klipų paroda „Dispozicija“/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-16 20:34
Sausio 16 dieną sostinės galerija „Meno Niša“ atveria duris į vaizdo menininko Rimo Sakalausko muzikinių 3D video kūrinių ir vaizdo klipų parodą „Dispozicija“. Menininkas pristato darbus, sukurtus pagal grupių „Antis“, Leono Somovo, Daddy Was A Milkman ir kitų muzikantų kūrinius.

Vienas talentingiausių jaunosios kartos vaizdo menininkų, Rimas Sakalauskas, specializuojasi multimedijos, 3D instaliacijos srityse. Rimas gali pasigirti netrumpu laimėjimų sąrašu, kuriame – „Sidabrinės gervės“ ir „Auksinis scenos kryžius“ apdovanojimai, meno mugėje „ArtVilnius‘13″ jo darbas buvo išrinktas kaip geriausia instaliacija, o  „ArtVilnius‘18″ jis buvo pripažintas geriausiu jaunuoju mugės menininku. „Dispozicija“ – trečioji solinė Rimo Sakalausko paroda galerijoje „Meno Niša“.

Rimas Sakalauskas parodoje „Dispozicija“ pristato 3D vaizdo kūrinius ir vaizdo klipus, kurtus muzikantams Leonui Somovui (kūrinys „Impatient“ kartu su kartu su Jimmy Burney), Daddy Was A Milkman (kūrinys „Choke“), Monikaze (daina „Adidas“), grupei „Antis“ (kūrinys „Duokit medalį“). Be jau oficialiai pasirodžiusių klipų, parodoje Rimas pristato ir niekur nerodytus darbus.

Pasak Rimo Sakalausko, pastaraisiais metais jis intensyviai bendradarbiavo su muzikantais, prisikaupė nemažas vaizdo kūrinių archyvas. „Norėjosi visą darbą suvesti į tam tikra sistemą, instaliaciją, didesnį ir platesnį audiovizualinį kūrinį. Pagaliau, internete mano kurti vaizdo klipai tiesiog padrikai mėtosi, yra atlikti skirtingomis technikomis“, – teigė Rimas, pridurdamas, kad muzikinių vaizdo klipų kūrimas turi daugiau privalumų negu darbas teatre.

Rimo Sakalausko muzikinių 3D vaizdo klipų paroda „Dispozicija“/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Rimo Sakalausko muzikinių 3D vaizdo klipų paroda „Dispozicija“/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Kuriant muzikinius klipus jau turi pakankamai gerus rėmus, pamatus bei ritmiką, kuria gali naudotis kuriant idėją. Muzika yra gana abstrakti, todėl leidžiasi plačiai interpretacijai. Darbas su muzikantais dažniausiai būna labai vaisingas. Jie turi idėjų, bet niekada jų neprimeta ir nesuabsoliutina. Jie tampa tarsi kūrinio arbitrais, leidžiančiais pakankamai laisvai reikštis“, – pasakoja Rimas Sakalauskas.

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su Rimu, muzikantas Leonas Somovas teigia, jog menininkas puikiai išmano savo darbą, generuoja genialias idėjas ir domisi naujomis tendencijomis. „Su kūriniu „Impatient“,  užsibrėžiau sukurti tokį darbą, kurį didžiuodamasis galėčiau parodyti ir savo anūkams”, – teigia muzikantas, dainą „Impatient“ apibūdinęs kaip „psichodelinę kelionę po emocinę būseną“.

Leonas Somovas/Gretos Skaraitienės nuotr.
Leonas Somovas/Gretos Skaraitienės nuotr.

Leonas Somovas džiaugiasi, jog Rimo sukurtas vaizdo klipas papildė šią kelionę ir pavertė kūrinį prasmingesniu. „Išieškoti ir itin originalūs motyvai paryškino dainoje žodžiais neišsakytus jausmus. Manau, be Rimo šis kūrinys būtų tik „kelionė po būseną”, – teigė Leonas Somovas.

Rimas Sakalauskas taip pat sukūrė vaizdo klipą muzikanto Daddy Was A Milkman kūriniui „Choke“.  Pasak atlikėjo, „Choke“ yra tamsias akimirkas pasakojanti daina, tad tinkamesnio vaizdo kūrėjo nei Rimas šiai dainai jis su žiburiu būtų neradęs. „Ne veltui Rimas sakė, kad savo teigiamas dainas neščiau kam nors kitam“, – šypsodamasis apie bendradarbiavimą su Rimu pasakoja Daddy Was A Milkman. Pasak muzikanto, „Choke“ yra  pirmiausia koncertinis „live-video“, o ne muzikinis klipas. Šio vaizdo klipo darbo tikslas buvo padėti dainai „išnešti“ klausytoją koncerto metu, papildyti dainą taip, kad būtų paprasta suprasti; ne tik išgirsti, bet ir pamatyti tą tamsią nuotaiką, lengviau jai pasiduoti.

„Daddy Was A Milkman“ 2019-uosius metus užbaigė anšlaginiu koncertu/Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.
„Daddy Was A Milkman“ 2019-uosius metus užbaigė anšlaginiu koncertu/Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.

Galerija „Meno Niša“ Rimo vaizdo darbus darbus jau pristatė ir tarptautinėse meno mugėse „Positions Berlin“, „Viennacontemporary“, „London’s Global Art Fair Art’16“, „Yia“ Paryžiuje ir Briuselyje, „Kiev Art Week“. Keletą Rimo Sakalausko vaizdo kūrinių yra įsigijęs MO muziejus. Paroda „Dispozicija“ yra galerijos vykdomo projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis, tai tęstinis meno projektas sėkmingai įgyvendinamas nuo 2011 m. apimantis jaunųjų kūrėjų parodų ciklus, skatinantis jų iniciatyvas, meninių idėjų tęstinumą. 

Rimo Sakalausko muzikinių vaizdo kūrinių ir klipų paroda „Dispozicija“ galerijoje „Meno Niša“ veiks nuo sausio 16 iki vasario 16 dienos. 

Naujausi straipsniai