Paroda „100 tikrų žmonių portretų“ sugrįžta: įvertinti kviečia ir Aleksandras Makejevas

Greta Skaraitienė ir Aleksandras Makejevas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-02 17:37
Žiniasklaidos fotografė Greta Skaraitienė („ŽMONĖS Foto“), prieš metus pirmą kartą Vilniuje pristačiusi savo asmeninę parodą, kviečia į tikrus veidus iš arčiau pažvelgti ir vėl. Šį kartą – skambant žinomo šalies muzikanto Aleksandro Makejevo muzikai.

Gretos Skaraitienės paroda „100 tikrų žmonių portetų“ – tai istorija apie ilgametę patirtį žiniasklaidos srityje ir sutiktus Lietuvos herojus. Parodoje eksponuojamos fotografijos kiekvienam leidžia pažvelgti iš arčiau į tuos, kuriuos dažnai matome per televizijos ekranus, girdime jų dainas radijuje ar žavimės teatro spektakliuose.

Keista, bet po pirmosios parodos, sulaukusios didžiulio dėmesio, Greta ilgai laukė progos 100 portretų vėl ištraukti į dienos šviesą. Pirmiausia jai reikėjo tinkamos erdvės, kaip sako fotografė, „ne kiekvienoje salėje gali sutilpti tiek skirtingų veidų“.

Greta Skaraitienė ir Aleksandras Makejevas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Greta Skaraitienė ir Aleksandras Makejevas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Neilgai trukus, Gretai buvo pasiūlyta parodą surengti Širvintose. Salės išplanavimas tobulai tiko, tad fotografė ėmėsi darbo. Tiesa, šį kartą ji turėjo dar daugiau idėjų.

„Pamąsčiau, jog gyvenime visi susitinkame ne be priežasties, juk turime vienas kitam ką duoti, kuo pasidalyti. Jau seniai norėjau vėl ištraukti savo portretus, todėl, pasitaikius progai surengti parodą Širvintų kultūros namuose, išdrįsau parašyti vienam mylimam savo parodos herojui. Iki šiol su Aleksandru Makejevu nebuvome artimi bičiuliai, bet visuomet žavėjausi jo kūryba. Pasiteiravau, ar jis per mano parodos atidarymą nesutiktų padainuoti. Aleksandras iš karto atsakė teigiamai, ėmėme bendradarbiauti. Kaip tik per parodą Širvintose, vasario 5 d., jis pristatys savo „Didis blogis“ vinilo plokštelę.“

G. Skaraitienė ne kartą yra minėjusi, jog be savo šeimos – ji kaip be rankų. Būtent jie ir bendradarbiauti panoręs Aleksandras Makejevas paskatino fotografę parodos pristatymui sukurti trumpą vaizdo klipą. Kartu visi vyko į Trakus, kur gimė naujas, šviežias ir meniškas projektas.

„Vaizdo klipą filmavome tris valandas, daug daugiau darbo prireikė, kad viską sumontuotumėm. Mano dukra Vesta Skaraitytė prie vaizdo klipo filmavimo dirbo net 8 valandas. Esu be galo laiminga, kad dukra šitaip pasistengė“, - pasakojo Greta.

Greta Skaraitienė ir Aleksandras Makejevas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Greta Skaraitienė ir Aleksandras Makejevas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Agentūroje „Žmonės Foto“ bei žurnale „Žmonės“ dirbanti profesionalė šypsosi paklausta, ar ši paroda egzistuotų, jei ne ilgametė jos patirtis spaudoje:

„Jau 12 metų dirbu su gerai visuomenei pažįstamais veidais, ir tikriausiai be mano darbo, ši idėja nebūtų iki galo įgyvendinta. Su dauguma nufotografuotų žmonių mes esame geri bičiuliai. Tiesa, ne visi herojai – žinomi. Šį projektą pradėjau įgyvendinti perskaičiusi nuostabios moters, globojančios namų neturinčius vaikus, istoriją. Jau tada supratau, kad savo fotokamera užfiksuosiu tuos, kurie manyje sužadins emociją, gražius, meilę iššaukiančius jausmus.“

Projekto iniciatorė kviečia parodą „100 tikrų žmonių portretų“ pamatyti Širvintų kultūros namuose. Atidarymas – vasario 5-ąją. Visi norintys nemokamai joje apsilankyti gali iki vasario 28 dienos.

Naujausi straipsniai

Vaikas ir pinigai

Reklama

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama