Paroda „100 tikrų žmonių portretų“ – apie nesuvaidintus žinomų žmonių jausmus

Simona Nainė, Jazzu, Alina Orlova/Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-10 15:47
Žiniasklaidos fotografė Greta Skaraitienė lietuvius kviečia pažvelgti į žinomus veidus jos akimis. Paroda „100 tikrų žmonių portretų“ – apie artistus, muzikantus ir šių dienų herojus – Lietuvos teatro ir muzikos muziejuje vyks nuo kovo 14 iki balandžio 30 dienos.

Justė Arlauskaitė-Jazzu, Vidas Bareikis, Alina Orlova, Linas Adomaitis, Oskaras Koršunovas, Mantas Petruškevičius, Donatas Katkus ir Marius Ivaškevičius – tai tik keletas iškilių asmenybių, kurias pamatysite Gretos parodoje „100 tikrų žmonių portretų“.

„Metų laikai keičia vienas kitą, įvykiai – istoriją, laikas – skaičius... Sugalvojau savaip švęsti Lietuvos šimtmetį. Lietuva man – žmonės. Įžvelgti žmoguje gerumą, charizmą ar vidinį grožį per trumpą laiką bei per sekundės dalį nufotografuoti jį buvo labai smagu“, – sako Greta Skaraitienė.

Fotografė Greta Skaraitienė
Fotografė Greta Skaraitienė

Agentūroje „Žmonės Foto“ ir žurnale „Žmonės“ dirbanti profesionalė šypsosi paklausta, ar ši paroda egzistuotų, jei ne ilgametė jos patirtis spaudoje:

„Jau 12 metų dirbu su gerai visuomenei pažįstamais veidais, ir tikriausiai be mano darbo, ši idėja nebūtų iki galo įgyvendinta. Su dauguma nufotografuotų žmonių mes esame geri bičiuliai. Tiesa, ne visi herojai – žinomi. Šį projektą pradėjau įgyvendinti perskaičiusi nuostabios moters, globojančios namų neturinčius vaikus, istoriją. Jau tada supratau, kad savo fotokamera užfiksuosiu tuos, kurie manyje sužadins emociją, gražius, meilę iššaukiančius jausmus.“

Broliai Lavrinovičiai/Gretos Skaraitiėnės nuotr.
Broliai Lavrinovičiai/Gretos Skaraitiėnės nuotr.

Projekto iniciatorė tikisi, kad visi, apsilankiusieji jos parodoje ir perskaitę prie portreto esantį sukurtą trumpą aprašymą, bent dalele širdies pajus tai, ką jautė ji, stovėdama prieš ypatingas asmenybes.

Visi parodos „100 tikrų žmonių portretų“ herojai G. Skaraitienės portretuose grąžina į tą akimirką, kai buvo iš tikrųjų jaučiama.

Regina Varnaitė/Gretos Skaraitiėnės nuotr.
Regina Varnaitė/Gretos Skaraitiėnės nuotr.

„Noriu padėkoti visiems, kurie šypsojosi, pokštavo, trumpam sustodavo, pozavo. Šio projekto dėka išmokau dar labiau džiaugtis gyvenimu, smulkmenomis, trumpais susitikimais.

Ačiū ir mano gerbėjams, kurie sekė, laukė naujų portretų, rašė man palaikymo žinutes ir neleido sustoti. Tik Jūsų dėka atsirado mintis apie parodą. Viena tikrai nebūčiau apie tai net svajojusi! Esu puikių, kūrybingų, verslių, energingų žmonių apsupty, kurie, negailėdami savo laiko, ima ir padeda kitiems. O dabar labai norėčiau visus pamatyti parodoje „100 tikrų žmonių portretų“.

Paroda vyks kovo 14-balandžio 30 d. Lietuvos teatro ir muzikos muziejuje.

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama