Parfumeris Jeanas F. Heninas: „Kvepalai – tai ginklas, skirtas medžiotojams“

Kvepalų "Jeroboam" pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Kvepalų "Jeroboam" pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-09-21 16:07
AA

Apie tai, kad kvepalai padeda jaustis patrauklesniems ir būti pastebėtiems, žino visi. Kaip ir tai, kad kai kvepalai atsiduria ant žmogaus odos, įvyksta cheminė reakcija ir kvapas atsiskleidžia vis kitaip. Bet ar pagalvojote, kad kvepalai gali būti ginklas šiuolaikiniame skubančių veiklių žmonių pasaulyje? Medžioklės trofėjus ar mylimojo atsiminimas ant kaklo? Tokiomis mintimis pasidalijo prancūzas Jeanas Francois Heninas.

Į Vilnių šis kvepalų kūrėjas, kūrybos vadovas atvyko antradienį – salone „Kristiana“ pristatė naują savo kvepalų prekių ženklą „Jeroboam“. Jeanas Francois yra įkūręs aukštosios parfumerijos namus Paryžiuje. „Kai esi kasdien apsuptas įvairiausių kvapų, šiek tiek keista idėja atrodo sukurti dar vieną kvepalų prekių ženklą“, – šypteli kūrėjas.

Klausydama negali nepastebėti, kad parfumeris labai charizmatiškas ir turi gerą humoro jausmą. Tik tai, ką jis sako tarsi juokais, turi daug tiesos.

Kvepalų "Jeroboam" pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Ar esate kada užuodę tikro gryno muskuso kvapą?“ – klausia J.F.Heninas. Šiais laikais tikro muskuso iš gyvūnų išgauti negalima, nes tam reikėtų juos žudyti. Muskusas – tai specifinio kvapo medžiaga, išgaunama iš kai kurių žinduolių patinų muskuso liaukų. Todėl dabar visas muskusas, kuris naudojamas beveik kiekvienuose kvepaluose pasaulyje, yra sintetinis. Įdomu tai, kad kas ketvirtas žmogus gryno muskuso kvapo net neužuodžia.

J.F.Heninas paprašė žymios nepriklausomos kvepalų meistrės Vanine Muracciole šiek tiek išgauti gryno muskuso kvapo. Kai Vanine tai padarė, o parfumeris pasikvepino, jis pastebėjo, kad žmonėms patinka jo naujieji „kvepalai“. Negana to, tai patiko ir dviem jo dukroms. „Jei ateinu kažkuo pasikvepinęs ir dukros sako „Tėti, keistai kvepi“, žinau, kad tų kvepalų niekas nepirks. Ir – atvirkščiai, jei joms patinka, kvepalai turės pasisekimą“, – paaiškina J.F.Heninas.

Ir nors muskusas buvo priešingybė tam, ką anksčiau kūrė parfumeris (jis metų metų praleido išgaudamas natūralius ekstraktus iš gamtos – medienos, gėlių, kitų augalų), J.F.Heninas suvokė, kad naujieji jo kvepalai, kuriuos kurti padėjo V.Muracciole, sudėtyje turės gryno muskuso.

Kvepalų "Jeroboam" pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Mano kvepalai – tai ekstraktai, skirti serijiniams žudikams.

„Jeroboam“ nėra skirti droviems žmonėms. Pamirškite kvepalus, kurių negali užuosti ir turi prieiti labai arti, kad pajustum. Mano kvepalai – tai ekstraktai, skirti serijiniams žudikams“, – juokiasi kūrėjas ir priduria: „Kvepalai nėra skirti tam, kad gerai pasijustum. Taip, jie tą daro, bet kvepalai – tai ginklas. Man patinka mintis, kad vyrai ir moterys mieste gali būti agresyvūs.“

Kvepalų "Jeroboam" pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pirmąją kvepalų liniją sudaro penki aromatai. Visi kvepalų pavadinimai sukurti esperanto kalba. Žodis „jeroboam“ reiškia vyno butelį, kuris yra keturis kartus didesnis nei tradicinis butelis. Kitaip tariant, tai trijų litrų talpos butelis. Nors „Jeroboam“ kvepalų dėžutė irgi didelė, kvepalų tūris – vos 30 ml. Taip siekiama atkreipti dėmesį į konstrastą, tai lengva ironija, ir kartu norima parodyti, kad nebūtina būti dideliam, kad būtum pastebėtas.

Nors kvepalai – unisex stiliaus, pakuotė labai patogi moterims – kvepalus galima įsidėti į rankinę ar kuprinę ir visur nešiotis su savimi.

Pats gryniausias kvapas pavadintas „Origino“. Jo yra likusiuose keturiuose kvepaluose. Tai yra muskuso kvapas, kuris ir patraukė aplinkinių dėmesį ir paskatino parfumerį sukurti šį prekių ženklą. Kvepalais galima kvėpintis tiesiog vienais, arba tai gali būti kaip kitų kvepalų pagrindas.

Kiti kvepalai – „Insulo“ – irgi kvepia muskusu, bet labiausiai jaučiama vanilė. Tai seksualus, gundantis kvapas, skirtas jausmingoms asmenybėms. „Tai kvepalai, skirti medžiotojams. Tai medžioklės įrankis“, – šelmiškai mirkteli kūrėjas.

Jūs net galite nežinoti, kad kvėpinatės tipišku vyrišku kvapu.

Nors pirmieji du aromatai turi vyriškumo elementų, jie veikia ir jei jais kvepinasi moteris.

„Jie tinka moterims, kurioms patinka turėti vyro žymę ant savo kūno. Tai tarsi trofėjus, atsiminimas. Jūs net galite nežinoti, kad kvėpinatės tipišku vyrišku kvapu.“

Kvepalų "Jeroboam" pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Treti kvepalai „Hauto“ yra stiprūs gėliniai su muskuso elementu. Pavadinimas reiškia „oda“. Tradicinės parfumerijos „oda“ – tai tuberoza. Kaip aromatą apibūdino J.F.Heninas, tai gėlinis, labiau moteriškas, bet kartu ir išdykęs, netgi nešvankus kvapas.

Ketvirtas kvapas „Oriento“ – stipriausias ir ryškiausias iš kolekcijos, nors jame taip pat dominuoja gėlės ir muskusas. „Jūs tikriausiai turėsite penkias dienas praustis po dušu ir gal net nusikirsti ranką, kad atsikratytumėte šio kvapo“, – juokauja parfumeris. Tai kvapas, skirtas norintiems garantuotai išsiskirti iš minios.

Paskutinis aromatas – „Miksado“. Pavadinimas susijęs su miksavimu ir sluoksniavimu. Kitaip tariant, aromatas skleidžiasi skirtingais sluoksniais. Nėra įprasta mūsų kultūroje maišyti labai skirtingus aromatus. „Šis kvapas turbūt keisčiausias iš kolekcijos“, – komentuoja kūrėjas. Tai stiprus ir kompleksinis aromatas.

Prancūzas Lietuvoje jau lankėsi prieš porą metų – tuomet pristatė autentiškus, gurmanams skirtus „Jovoy Paris“ kvepalus, prie kurių kūrimo jis prisideda iki šiol.

Kvepalų "Jeroboam" pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.