Parfumerijos žvaigždė Aurélienas Guichard’as: apie „Matiere Premiere“, įkvėpimo šaltinius ir unikalumą

„Matiere Premiere“ įkūrėjas – aromatų meistras Aurélienas Guichard’as
Autorius: Rimantė Budrytė-Kvietkauskienė, projekto partnerio turinys
Publikuota: 2021-05-13 14:14
Istorijos, kad garsūs parfumerininkai įsteigia kvapų namus, nėra retos. Tačiau 2019 metais parfumerijos žvaigždės Aurélieno Guichard’o ir verslo partnerių įkurti „Matiere Premiere“ kvapų namai – vieninteliai pasaulyje, patys auginantys ingredientus savo kūriniams. Apie savitą „Matiere Premiere“ filosofiją, unikalumą, įkvėpimo šaltinius ir kūrybą – interviu su aromatų meistru Aurélienu Guichard’u „Matiere Premiere“ atvykimo į „Crème de la Crème“ aukštosios parfumerijos butikus proga specialiai „Žmonės“ skaitytojams.

Kokia buvo „Matiere Premiere“ kvapų namų įkūrimo vizija? 

Aš esu parfumerininkas ir pasitelkęs „Matiere Premiere“ visų pirma norėjau papasakoti apie savo kasdienybę – tarsi modernioje kulinarijoje, kurioje matai šefą, matai virtuvę ir jos užkulisius. Norėdamas tapti aromatų meistru ir kurti kvepalus, turi išmokti viską apie ingredientus. Žmonėms, kurie nėra parfumerijos ekspertai, sunku atrasti ingredientų grožį sudėtinguose kvepaluose, todėl mano tikslas buvo kalbėti apie juos paprastu būdu – apie pagrindinį ingredientą ir kūrybinį požiūrį. Taip, kaip tapytojas turi spalvas, parfumerininkas turi ingredientus – ir aš noriu tuos ingredientus parodyti. Fotografas stebi kasdienybę ir jos grožį įamžina nuotraukoje, o aš renkuosi vieną ypatingą ingredientą: jį išaukštinu tiek, kad taptų akivaizdus – kad žmonės galėtų jį įvertinti. Esu tikras, kad kiekvienas gali įvertinti ką nors gražaus. 

Esate vienas žymiausių aromatų meistrų pasaulyje, dar iki „Matiere Premiere“ gimimo sukūrėte daugiau nei 130 garsių kvapų. Iš kur semiatės įkvėpimo? 

Paprastai įkvėpimą randu stebėdamas, todėl dažniausiai keliauju į gatves ir stebiu žmones, ieškodamas to vienintelio, kurio elgesys atitinka mano kvapo viziją. „Matiere Premiere“ mano įkvėpimo šaltinis visada yra natūralūs ingredientai. Kai reikia išrinkti vieną ypatingą ingredientą, keliu sau klausimą: kokia galėtų būti pati gražiausia asociacija su tuo ingredientu? Pavyzdžiui, „Encens Suave“ pagrindinis ingredientas yra smilkalai. Dievinu juos! Tačiau norėjau sukurti unikalų aromatą: sujungti smilkalus su kava ir vanile. „Matiere Premiere“ sprendimas išaukštinti ingredientus leidžia mums susikalbėti su skirtingais žmonėmis, nes, pavyzdžiui, jeigu pasakau žodį „smilkalai“, visiems aišku, ką turiu omenyje, – tiek Lietuvoje, tiek Azijoje ar Pietų Amerikoje. 

„Matiere Premiere“ šedevras „Radical Rose“, „Crème de la Crème“, cremedelacreme.shop
„Matiere Premiere“ šedevras „Radical Rose“, „Crème de la Crème“, cremedelacreme.shop

Tikra privilegija auginti ingredientus savo kūriniams patiems – šiuo atžvilgiu „Matiere Premiere“ unikalumas yra neprilygstamas. Kas buvo anksčiau: šimtalapių erškėčių auginimas ar „Matiere Premiere“? 

Pirmiausia buvo šimtalapiai erškėčiai. Užaugau šeimoje, kur visi dirba parfumerijos srityje: esu 7 parfumerijoje dirbančios šeimos karta. Mano senelis augino rožes, jazminus ir verbenas, augau su parfumerininku tėvu (parfumerijos legenda Jeanas Guichard’as, R. B.-K.). 2016 metais nusprendžiau pratęsti senelių veiklą ir įsteigti savo šimtalapių erškėčių plantaciją. Ir tik po keleto metų, kai plantacija jau davė vaisius, buvo įkurti „Matiere Premiere“ kvapų namai. 

Straipsnis pasirodys gegužės viduryje, per patį šimtalapių erškėčių žydėjimo įkarštį. Ar skrisite į Grasą nuimti derliaus? 

Skrendu į Grasą visam mėnesiui! Ten turiu laboratoriją, joje, žinoma, dirbsiu, tačiau kasdien nuo 7 iki 11 valandos ryto keliausiu skinti rožių. Esu pirmasis pasaulio parfumerininkas, kuris pats augina žaliavas savo kuriamiems kvepalams: šiuo metu greta šimtalapių erškėčių jau auginame ir tuberozas. Tai ne tik verslas – tiesiog tu žinai, kad taip yra teisinga ir tai turi prasmę. 

„Matiere Premiere“ kūrybinis procesas
„Matiere Premiere“ kūrybinis procesas

„Matiere Premiere“ buvo įkurti 2019 metų rugsėjį. Netrukus kilusi pandemija „Matiere Premiere“ nesustabdė – šis vardas vis garsiau skamba parfumerijoje. Kur yra sėkmės sudėtingomis sąlygomis paslaptis? 

Pirmi keli mėnesiai po įkūrimo buvo puiki pradžia: niekam nežinomas vardas buvo suprastas ir pamėgtas – tai mums suteikė pasitikėjimo. Aromatus kuriu vadovaudamasis įsitikinimu, kad kvepalai turi ilgai išlikti ir būti užuodžiami iš tolo, o tai šiandien, COVID-19 realybėje, yra itin aktualu: juk laikomės atstumų, bet kvepalai turi pasiekti žmones, su kuriais bendraujame. Apskritai, pandemijos laikotarpiu Europoje žmonės po daugelio metų atsigręžė į gamtą – taip „Matiere Premiere“ su savo filosofija netyčia pataikė atliepti aktualijas. 

Šiuo metu „Matiere Premiere“ kolekcijoje – 8 aromatai. Kurį įvardytumėte kaip ryškiausią kvapų namų DNR pavyzdį? 

Visų pirma – „Radical Rose“ su milžiniška doze mūsų pačių auginamų šimtalapių erškėčių. Taip pat – „Santal Austral“, kurio sudėtyje yra Australijos santalų, gaunamų iš ekologiškai auginančių vietinių augintojų. „Matiere Premiere“ mes nusprendėme į kvepalų buteliuką sudėti pačius ypatingiausius ir brangiausius ingredientus, panaudotus trumpomis formulėmis kuriamuose aromatuose. Tokie ingredientai kvapui suteikia galios, užtikrina sklaidą ir grožį. Mūsų filosofija: mažai ingredientų – akivaizdi galia. 

„Matiere Premiere“ kūrinių kolekcija, „Crème de la Crème“, cremedelacreme.shop
„Matiere Premiere“ kūrinių kolekcija, „Crème de la Crème“, cremedelacreme.shop

Kokią žinutę „Matiere Premiere“ siunčia pasauliui? 

Mes tikime, kad kvepintis yra gera. Tikime, kad sodrūs „Matiere Premiere“ kvapai su dominuojančiu didingu ingredientu patrauklūs tiems, kurie nebetiki parfumerija dėl jos reklaminių pažadų. Taigi, mūsų žinutė – gal mes ir atrodome paprastai, bet mūsų aromatai kvepia tuo, apie ką pasakojame. 

Gyvename pasaulyje, kuriame mums reikia šaknų, mums reikia medžiagų, kurios surištų abstrakčius dalykus, – būtent tai ir atlieka kvapas. Juk svarbiausias dalykas kuriant aromatus – palikti emocinį pėdsaką. Kvapui sklindant aromatas pasiekia žmones ir atmintyje įsirėžia kaip akimirkos prisiminimas, kaip išgyventa emocija. Parfumerininkas sukuria ryšį tarp žmogaus ir kvepalų – tai yra mano kaip kvapo kūrėjo tikslas. Man brangiausia kuriant aromatus tai, kad kitame pasaulio taške esantis žmogus intuityviai supranta, ką aš siekiau parodyti savo kūryba.

Mano gyvenimo ir darbo filosofija – tam tikros etikos taisyklės ir nuoširdumas. Būti parfumerininku reiškia ne tik kurti kvapo formules – tai yra estetinė vizija ir atsakomybė prieš ingredientų augintojus. „Matiere Premiere“ mes norėjome apginti nuomonę, kad kvepintis yra smagu, o kokybiški kvepalai nėra senamadiška atgyvena. Tikiu, mums pavyko. 

cremedelacreme.shop

instagram.com/cremedelacremehauteparfumerie

„Matiere Premiere“ kūrinys „Parisian Musc“, „Crème de la Crème“, cremedelacreme.shop
„Matiere Premiere“ kūrinys „Parisian Musc“, „Crème de la Crème“, cremedelacreme.shop
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai