Paramos Ukrainai koncerte – A.Mamontovo ir „ba.“ lyderio staigmena 

Gabrielius_Jauniskis-76
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Trečiadienį, gegužės 18 d., likus vos kelioms dienoms iki kasmetinės Gatvės muzikos dienos (GMD), žinomi muzikantai jungia jėgas tam, kad sutelktų ir palaikytų, taip reikalingą, pagalbos srautą Ukrainai. 

Sostinės „Downtown Forest Hostel & Camping“ kiemelyje 19 val. prasidedantis paramos Ukrainai koncertas „Vienu ritmu su Ukraina“ žiūrovus nustebins Gatvės muzikos dienos idėjos autoriaus Andriaus Mamontovo ir Beno Aleksandravičiaus jungtiniu pasirodymu, visų širdis virpinančia Domanto Razausko kūryba bei dviejų smarkių trijulių – „Fused trio“ ir „Timid Kooky“, šelsmu scenoje.

Už koncerto bilietų pardavimus surinktos lėšos bus skiriamos bičiuliams ukrainiečiams – NVO „Лoгістичний Штаб“ (Logistikos štabas), kurios logistikai vadovauja Ukrainoje vykstančios GMD organizatorė Olesia Korzhenevska. Tai pačiai organizacijai parama renkama ir už specialaus leidimo GMD marškinėlių pardavimus – „START MUSIC, END WAR“. Šių marškinėlių dizainas atkartoja šių metų Gatvės muzikos dienos vizualinę temą ir padeda priminti apie visų mūsų pareigą – remti Ukrainą ir jos žmones.

Vienas iš renginio organizatorių, atlikėjas Kazimieras Likša džiaugiasi užgimusia bičiulystę su GMD komanda ir bendrais projektais, kurių dėka visi galime prisidėti prie pagalbos ukrainiečiams.

„Man asmeniškai yra labai gražu, kai gimsta draugystė. Kada tiesiog vieni kitus jauti ir supranti iš vieno žodžio. Taip atsitiko „Downtown Forest Hostel & Camping“ ir Gatvės muzikos dienos komandų pažintyje. Viskas virto gražia draugyste. GMD šiais metais mums pasiūlė organizuoti koncertą, kurio metu ne tik priminsime apie artėjančią muzikos šventę, bet taip pat rinksime lėšas, kurias siųsime Ukrainai.

Tokių akcijų artimiausiu metu nebus per daug. Todėl mes pritarėme šiai idėjai ir mielai atvėrėme savo kiemo vartus nuostabiam koncertui. Bus gražus vakaras. Daug gražios muzikos, puikus viso to tikslas ir prasmė. Ko galima daugiau norėti trečiadienio vakare?! Manau nieko. Nes nieko daugiau ir nereikia“, – sakė K.Likša.

Gatvės muzikos dienos apšilimo koncertas Vilniuje / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Gatvės muzikos diena (GMD) grįžta į Lietuvos miestų gatves, skverus ir aikštes. Šį šeštadienį, gegužės 21 d., vyksianti, jau šešioliktąjį kartą organizuojama, gyvo garso šventė, vienu metu skambės net dvidešimt aštuoniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Atlikėjų registracija liks aktyvi iki pat GMD išvakarių (gegužės 20 d. 23:59 val.), tad visi norintys koncertuoti dar gali spėti užsitikrinti vietą tradicija tapusiame renginyje.

Pasak renginių organizatorės Viktorijos Mamontovaitės, tokį sprendimą lėmė noras palaikyti Ukrainą kovoje už laisvę.

„Muzika yra universali kalba – ją supranta visi. Gatvės Muzikos diena yra puiki platforma pasakoti apie tai, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje. Vizualui grąžiname 2014 m. Gatvės muzikos dienai sukurtą Tado Černiausko, Deimantės Litvinaitės ir Aistės Jūrės plakatą, norėdami atkreipti dėmesį į jau 8 metus trunkantį karą. Negalime sustoti ir privalome visais būdais palaikyti Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę. Skaudu matyti taip negailestingai naikinamą didžią tautą“, – sakė V. Mamontovaitė.

Šventės organizatoriai teigia, kad GMD Ukrainoje – labai svarbi šventė, į kurią kasmet įsitraukdavo net apie 60 miestų, todėl tikimasi, kad į gatvės sceną nepabijos stoti ir ukrainiečių muzikantai, šiuo metu esantys Lietuvoje.

Gegužės 21 dieną išeiti į gatves ir muzikuoti kviečiami visi – mėgėjai ir profesionalai, nepriklausomai nuo to, groja roką, popmuziką ar tradicinę muziką.

Renginio orgnizatoriai kviečia pasirūpinti bilietais kakava.lt arba įsigyti juos prie durų renginio vietoje.

Gatvės muzikos diena / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
Skaitykite daugiau