Paprasti orkaitės valymo būdai

Virtuvės sienelė / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-11 16:02
Būna, kad kartais svarstai, kaip sumažinti orkaitės pažeidimo riziką arba išvengti pridegusio maisto kvapo? Pirmas ir dažniausiai paskutinis punktas – nuodugnus įrenginio valymas. Varle.lt buitinės technikos specialistai parengė keletą patarimų, kaip paprastai ir efektyviai išvalyti orkaitę.

Dažnai orkaitės valymo reikalas atidedamas neribotam laikui ir taip lieka užmarštyje. Tai klaida. Kuo ilgiau delsiama, tuo sunkiau būna vėliau įrenginį išvalyti. Ne visi orkaičių modeliai yra aprūpinti savaiminio išsivalymo funkcija. Būtent todėl pirmiausia rekomenduojama išsiugdyti įprotį valyti orkaitę – priklausomai nuo naudojimosi dažnumo, tai atlikti siūloma ne rečiau nei kartą per dvi savaites.

Kaip pasiruošti orkaitės valymui?

Tam, kad orkaitė būtų išvalyta sklandžiai ir efektyviai, nedaug tereikia. Pradžiai užteks paprastų žingsnių:

1. Įsitikinkite, kad orkaitės vidus yra šaltas.

2. Po orkaite padėkite senus laikraščius ar skudurus. Tirpdami riebalai gali ištekėti netinkamiausiu momentu, todėl siūloma iškart tam pasiruošti.

3. Pamirkykite lentynėles į karštą vandenį su muilu. Darykite tai kriauklėje arba vonioje.

4. Paruoškite tirpalą iš vandens ir acto. Labai stiprių nešvarumų atvejais pasitelkite valymo priemones.

TAIP PAT SKAITYKITE: Švariname namus ir daiktus: 20 triukų, kurie palengvina darbą

Paprasti orkaitės valymo būdai

Tam, kad orkaitė būtų efektyviai išvalyta, visai nebūtinos cheminės priemonės. Įprastai pakanka to, kas virtuvėje visada yra po ranka.

Vanduo + actas. Jūsų orkaitei reikia tik švelnaus valymo? Tokiu atveju sumaišykite vandenį su actu santykiu 1:1, perpilkite tirpalą į purškiklį ir apipurškite orkaitės sieneles. Palaukite keletą minučių ir nusausinkite skudurėliu (geriausia – mikropluošto audinio šluoste).

Jei turite senesnio modelio dujinę orkaitę, šią procedūrą rekomenduojama kartoti po kiekvieno naudojimo, o naujesnių įrenginių atvejais – kartą per savaitę.

Vanduo + indų plovimo skystis + soda. Labai prisvilusi ir nešvari orkaitė? Tokiu atveju reikėtų naudoti stipresnį tirpalą, kurį sudarytų ½ stiklinės vandens, ¼ stiklinės sodos ir šaukštelis indų plovimo skysčio. Ištepkite tokiu mišiniu visą orkaitės sienelių paviršių arba labiausiai purvinas vietas ir palikite maždaug 15 minučių. Vėliau viską nuplaukite šlapia kempinėle ir sausai nuvalykite.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Į ką būtinai atkreipti dėmesį valant orkaitę?

Durelės. Orkaitės durelių valymui naudokite švelnią kempinėlę, actą, sodą arba indų plovimo skystį. Atsisakykite chemijos priemonių, nes galima jomis subraižyti stiklą.

Rankenėlės. Išvalykite jas dantų šepetėliu, suvilgytu indų plovimo skysčiu. Tačiau prisiminkite, kad rankėnėlių nereikėtų nuiminėti.

Vyriai. Čia pakaks drėgno skudurėlio.

Ventiliatorius. Kartą per mėnesį nuvalykite jį šluoste, suvilgyta vandeniu su actu arba soda.

TAIP PAT SKAITYKITE: Patarimai, padėsiantys idealiai išblizginti langus

Orkaitės su valymo funkcija – patogus ir efektyvus sprendimas

Buitinės technikos gamintojai siūlo vis daugiau orkaičių su valymo funkcija. Tai milžiniška pagalba palaikant vidinę įrenginio švarą. Jei svarstote rinktis automatinio valymo sistema aprūpintą orkaitę, susipažinkite su valymo tipais, kokius galite rinktis: garinis valymas, katalitinis valymas ir pirolitinis valymas.

Garinis valymas. Tokios orkaitės siūlo mažesnės invazijos orkaitės valymo metodą. Reikia, kad į specialią talpyklą įpiltumėte vandens ir nustatytumėte atitinkamą programą. Garai padės lengvai pašalinti nešvarumus.

Katalitinis valymas. Tokiu valymu pasižyminčios orkaitės turi specialias porėtos struktūros katalitines sieneles, kurios įjungus programą sudegina maisto likučius. Tau tereikia nepamiršti apie vėlesnį orkaitės valymą nuo pelenų. Katalitines sieneles galima plauti (pvz., indaplovėje). Katalitiniam valymui reikalinga 220–350 °C temperatūra.

Pirolitinis valymas. Veikia panašiu principu kaip ir katalitinis valymas, tačiau čia vietoj sienelių yra būtina aukšta temperatūra – apie 500 °C. Pirolitinio orkaitės valymo procesas trunka nuo valandos iki dviejų. Per šį laiką nešvarumai paverčiami pelenais.

Ji24.lt
Temos:
orkaitė Namai

Naujausi straipsniai